Junioři zářili na turnaji v Přerově, skončili druzí!

Eva Suchánková, 12.08.2024
Porubští junioři se během uplynulého víkendu zúčastnili hokejového turnaje v Přerově, kde se střetli s několika silnými soupeři. Po čtyřech napínavých zápasech si odvezli zasloužené druhé místo.

Turnajové zápasy se hrály vždy na dvě třetiny a jedno pětiminutové prodloužení, přičemž každá část se bodovala zvlášť. V případě bodové remízy pak následovaly nájezdy, které rozhodly o vítězi.

V prvním sobotním utkání se Poruba postavila proti slovenskému týmu ze Zvolena. Utkání začalo skvěle, když hráči Poruby v první třetině zvítězili 2:0. Ve druhé třetině však soupeř zabral a do kabin odcházel s výhrou 3:2. Prodloužení bylo opět v režii Zvolena, když si připsal vítězství 1:0.

Druhý zápas proti Slavii přinesl velmi vyrovnaný průběh. První třetina skončila bezbrankovou remízou, ve druhé třetině se znova remizovalo, tentokrát však za stavu 1:1. Ani prodloužení pak nerozhodlo o vítězi a na řadu musely přijít samostatné nájezdy v nichž Porubané zvítězili 1:0.

V neděli dopoledne přišlo na řadu třetí utkání, v němž se HC RT TORAX postavil Zlínu. Zápas opět začal velmi vyrovnaně, první třetina skončila bez branek. Ve druhé části se oba týmy trefily jednou a o vítězi tentokrát rozhodovalo prodloužení, kde Poruba zvítězila 1:0 a ze zápasu tak vytěžila o bod více.

Poslední zápas turnaje se odehrál proti domácímu Přerovu. Poruba vstoupila do zápasu skvěle a v první třetině zvítězila 2:0. Druhá třetina však patřila Přerovu, který vyhrál 2:0. V prodloužení pak Poruba brala vítězství 1:0.

S celkovými 13 body se Porubané umístili na 2. místě a mladíci si odvezli krom poháru taky spoustu zkušeností a motivace do následující sezony.