Porubě se na domácí půdě daří, potvrdí to i v souboji s Frýdkem-Místkem?

Adam Bagar, 13.11.2012
Porubští hokejisté mají za sebou povedené vystoupení na ledě favorizovaných prostějovských Jestřábů. Na dobrý výkon by chtěl tým Tomáše Sršně navázat i v domácím prostředí, kde hostí Frýdek-Místek, jehož lavičku vede Jan Vavrečka, který v minulosti několikrát působil právě v Porubě. Oba celky mají na kontě 21 bodů a dá se tak očekávat vyrovnaná bitva. V úvodním klání se však z vysoké výhry radoval Slezan, oplatí mu RT TORAX nedávnou porážku? Odpověď se dozvíte nejlépe osobní návštěvou porubského zimního stadionu. Střetnutí je na programu ve středu 14. listopadu od 18 hodin. Připraven bude samozřejmě i tradiční textový online přenos.

Základní informace

Hokejistům Frýdku-Místku patří aktuálně osmá příčka značně vyrovnané tabulky. Výjimku tvoří vedoucí trio, které se ostatním soupeřům utrhlo, a také beznadějně poslední Valašské Meziříčí. Po katastrofální přípravě, kdy Frýdečtí nedokázali zvítězit za pomyslné tři body ani v jednom utkání, je tak 21 bodů na kontě středečního soupeře Poruby příjemným překvapením. Hlavním trenérem týmu je Jan Vavrečka, kterému vypomáhá Radim Nečas.

Především v úvodu sezóny, kdy dokonce jednu dobu sídlil na třetí příčce tabulky, se Frýdku-Místku dařilo. Po úvodní porážce s Karvinou totiž přišla série čtyř vítězství. Z posledních čtyř kol si na konto připsal sedm bodů, když zvítězil v Karviné, na svém ledě zdolal Opavu a bod urval i z duelu s Přerovem, ve kterém však vedl již 4:1. Předtím ovšem nezvládl zápas ve Valašském Meziříčí, které si připsalo vůbec první tříbodové vítězství v sezóně.

V brance můžeme pravidelně vídat Michala Láníčka, jehož průměr inkasovaných branek na zápas je na čísle 4,11. Dvakrát se mezi tři tyče postavil mladý gólman Lukáš Carbol. Z obránců si prozatím vede jednoznačně nejlépe v Porubě známý Milan Ovšák (2+11). Třináct bodů jej navíc řadí mezi nejlepší beky v soutěži. Pomyslná druhá příčka patří Michalu Krutilovi (1+4) a za zmínku stojí jistě i bodový příspěvek Milana Gajdy (3+1).

V útočné fázi si vede nejlépe Daniel Kraft (7+4) následován hned trojicí dalších hráčů. Jen o bod méně totiž nastřádali Petr Škatula (7+3), Petr Hrubý (6+4) a také posila Petr Kanko (3+7). Útočná síla Frýdku-Místku je velká, o čemž se mohla Poruba přesvědčit i v prvním vzájemném měření sil. Nejtrestanějším hráčem je prozatím jednoznačně Milan Ovšák (43 TM).

Vzájemná utkání přinesla v uplynulé sezóně vyrovnané partie a oba celky si rozdělily shodně po šesti bodech. Frýdek-Místek dokázal zvítězit v Porubě 5:1, RT TORAX reagoval stejnou mincí a připsal si tři body za venkovní vítězství 3:2. Následující dvě utkání dospěla až do prodloužení. Nejprve zvítězila v nastaveném čase Poruba 4:3 a následně i Frýdek-Místek 3:2. Letošní souboj vyzněl jasně pro Vavrečkův tým, který zvítězil vysoko 6:2.

Právě tento výsledek rozhodl o odvolání trenérské dvojice Tomášek – Smeták a tým převzal Tomáš Sršeň. Poruba pod jeho vedením boduje a aktuálně je sedmá a na čtvrtý Vsetín ztrácí pouhé dva body. Především na domácí půdě se jí daří a pod novým trenérem tam ještě nenašla přemožitele. Dobrými výkony se RT TORAX prezentuje i na cizích kluzištích, což potvrdil i naposledy v Prostějově a z ledu vedoucího celku soutěže si odvezl bod.

Na čele produktivity je se čtrnácti body útočník Martin Buček (8+6). Stejného bodového zisku dosáhl i mladý štírek Rostislav Vaněk (6+8). Vedoucí duo je následováno hned trojicí desetibodových hráčů – Lukáše Vrány (8+2), Petra Seidlera (3+7) a Michala Holuši (3+7). Z obránců jsou na tom nejlépe zkušený Rudolf Wolf (3+3) a Lukáš Prokop (2+4). V brance nejčastěji nastupuje Radek Tihlář, jehož průměr inkasovaných branek na zápas činí 3,30, poslední dva duely ovšem klec hájil Michal Gleich.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

15. kolo: HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov 4 : 5 pr. (2:1, 1:0, 1:3 – 0:1)
Branky a nahrávky:
6. Kopún (Hrubý, Štubňa), 7. Gogolka (Kelner), 26. Tomis (Mach), 42. P.Slovák (Kopún) – 6. Goiš (Faltýnek), 44. Sedlák, 46. Goiš (Sprušil, Sedlák), 50. Goiš (Sedlák, Sprušil), 62. Vlček (Ferenc).

15. kolo: LHK Jestřábi Prostějov – HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 3 pr. (1:1, 0:1, 2:1 – 1:0)
Branky a nahrávky:
5. Kumstát (Černý, Zachar), 43. Kumstát (Šebek, Černý), 57. Novosad (Korhoň), 62. Korhoň (Černý, Novosad) – 12. Buček (Hruzík, Pavlačka), 30. Hašek (Krayzel), 50. Galajda (Prokop L., Seidler).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC Frýdek-Místek: Láníček – Ovšák, Kudláček, Teper, Tomis, Krutil, Měkýš, Ferenc, Škatula, Mach, Sluštík J., Hrubý, Kelner, Gogolka, Sluštík O., Kopún, Kraft, Kanko, Štubňa, Rozum, Slovák P.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Wolf, Hruzík, Prokop P., Zientek, Prokop L., Slavík – Hašek, Krayzel, Vaněk – Seidler, Pavlačka, Buček – Holuša, Vrána, Sedlář – Galajda.

Vzájemné utkání v sezóně 2012/2013

5. kolo: HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011 6 : 2 (3:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky:
8. Kelner (Hrubý), 9. Ovšák (Rozum), 18. Kraft (Kanko), 46. Kanko, 49. Sluštík O. (Škatula), 51. Hrubý (Krutil, Kelner) – 37. Buček, 48. Prokop L. (Holuša).

Více info: Z Frýdku-Místku si Poruba odváží vysokou porážku

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Porubou a Frýdkem-Místkem by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Vojtěch Czubaj z Dětmarovic. Na čarách mu bude vypomáhat dvojice Michal Vengřín z Ostravy a Tomáš Záviský z Březové.

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Vítězství Poruby: 1,85
Remíza: 4,30