PREVIEW: Rozjede RT TORAX stíhací jízdu o play-off? Napoví domácí zápas s Přerovem

Aleš Koubík, 06.01.2019
Poprvé pod taktovkou Miloše Holaně budou v letošní sezóně hrát hráči Poruby v domácím prostředí a nastává otázka, jestli léčba bývalým extraligovým trenérem Vítkovic, Sparty, Mladé Boleslavi a Pardubic zabere. Na sympatický a bojovný výkon z domácího zápasu s Jihlavou ještě pod vedením Pavlačky a Bolka navázal tým v Praze, kde vyraboval všechny tři body Slavii. Nyní je na obzoru další konkurent v boji o osmičku nejlepších, a to nedaleký rival z Přerova, který v posledních pěti zápasech získal sedm bodů. Vzájemné zápasy jsou vyrovnané, když oba týmy ztratily výhodu domácího ledu. Naposledy se radoval ostravský celek. Zápas 43. kola Chance ligy mezi HC RT TORAX PORUBA 2011 a HC ZUBR Přerov hostí RT TORAX ARENA od 18:00 hodin.

Tomi zůstal na hostování do konce sezóny a jde proti svým

Nadále se v dresu Zubrů bude prezentovat ostravský odchovanec Vojtěch Tomi, který odešel v probíhající sezóně na měsíční hostování, které se prodloužilo až do konce sezóny. Během deseti zápasů zaznamenal čtyřiadvacetiletý útočník sedm kanadských bodů za tři branky a čtyři přihrávky.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

28. kolo Chance ligy - 26. listopadu 2018

HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba 2011 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Kopta (T. Sýkora), 24. Navrátil (T. Sýkora, Čáp), 35. Kopta (Pšurný, Š. Kratochvíl) – 10. D. Krenželok (Hudeček, J. Káňa), 13. Vymazal (Dufek, Václavek), 30. Toman, 39. Slavík (Ovčačík, J. Káňa), 60. Ovčačík (Jáchym). Rozhodčí: Pilný, Barek - Coubal, Pechánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1582. Střely na branku: 46:20.

HC ZUBR Přerov:Klimeš – Pala, Čáp, Padrnos, M. Novotný, R. Černý, Malina, M. Pohl – Rachůnek, T. Sýkora, T. Doležal – Milan Procházka, Pšurný, Sikora – Moučka, Hejcman, Navrátil – Kopta, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

HC RT TORAX Poruba 2011:Dolejš – Slavík, Ovčačík, Urbanec, Adam, D. Krenželok, Černý – J. Káňa, Hudeček, Guman – Jankovský, T. Jáchym, Kanko – Toman, Baláž, Ollender – Dufek, Vymazal, Václavek.

NEJLEPŠÍ HRÁČI OBOU TÝMŮ

HC RT TORAX PORUBA 2011

Nejproduktivnější hráč: 33 bodů - Jan Káňa (12+21)

Nejlepší střelec: 15 branek - Petr Kanko