MÁME HOLKU ZLATOU! Evropský pohár opět vyhrály Češky a byla u toho i Kateřina Pěnčíková

Gabriela Juříková, 24.04.2023
European U16 Women's Ice Hockey Cup se konal v Budapešti za účasti osmi týmů. Češky v základní části nepoznaly prohru a soupeřky přestřílely poměrem 100:37. Ve finále se jako loni utkaly s Maďarkami a po výhře 4:1 slavily obhajobu prvního místa. Debutantka Kateřina PĚNČÍKOVÁ si z turnaje přivezla nejen zlatou medaili, ale také reprezentační gól.

Po absolvování pětidenního kempu ve Slaném v prvním dubnovém týdnu trenéři Jan Lucák a Martin Cimrman z pěti nových tváří do Maďarska vzali pouhé dvě. Porubskou Kateřinu Pěnčíkovou a Kateřinu Nogovou. Hráčku Orlové, která před kempem trénovala s porubskou devítkou. Obě Kateřiny jsou navíc spoluhráčky extraligové Falcons Sokol Karviná.

V základní skupině turnaje Češky vyzvaly postupně Francii, Norsko a Německo. Utkání se hrála na 3x15 minut, jen finálový duel byl odehrán klasicky 3x20 minut.

19. dubna
Francie – Česko 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Ačkoliv byly české hráčky střelecky aktivnější, ve druhé třetině inkasovaly. Ve třetím dějství vyrovnaly paradoxně v oslabení a netrvalo dlouho, aby strhly vedení na svou stranu. První výhru doslova vydřely.

20. dubna
Česko – Norsko 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Druhý zápas byl v plné režii českého týmu. Češky do utkání doslova vlétly s velkým počtem střel, které mířily do černého. Norsko porazily vysoko 7:1 – čtvrtou branku dávala Kateřina Pěnčíková – a navíc se parádním kouskem předvedla kapitánka Julie Jebousková, když skórovala střelou mezi nohama alá Tomáš Hertl, neboli tzv. „kyselovkou“.

22. dubna
Česko – Německo 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)
Loni Češky o finálovou účast bojovaly v posledním utkání, letos už před třetím duelem měly jistotu finále. V nasazení přesto nepolevily a s Němkami si připsaly třetí vítězství s konečným skóre 15:4.

23. dubna Finále
Česko – Maďarsko 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Utkání bylo střelecky velmi vyrovnané a o vítězném týmu se rozhodovalo definitivně až ve třetí třetině. Do tohoto utkání kvůli zranění Kateřina nemohla nastoupit.

Blahopřejeme k dosaženému úspěchu a přejeme mnoho dalších.

Zdroj foto: Facebook Česká hokejová reprezentace žen a European U16 Women's Ice Hockey Cup