FOTO: Letní soustředění dorostu HC RT TORAX Poruba

Romana Opatová, 03.06.2024
Od středy 29. května do neděle 2. června vycestoval výběr hráčů dorostu na společné letní soustředění do Kostelce na Hané. Dorostenci absolvovali celkem pět dní s celodenním programem běžeckých, gymnastických i posilovacích tréninků proložených kolektivními sporty.

Sportovní centrum v Kostelci na Hané poskytlo 33 hráčům s trenérem Tomášem Potěšilem a doprovodným týmem zázemí pro intenzivní tréninkový cyklus, sportovní aktivity, ale i relaxační oddych a regeneraci včetně masáží a sauny.

Letní přípravu zahájil tým počátkem května s obvyklým cílem – připravit hráče co nejkvalitněji na nadcházející sezónu. V průběhu června čekají hráče i oficiální výkonnostní testy s řadou běžeckých, pohybových i silových cviků. Soustředění tak bylo zaměřeno na zvýšení výkonnosti a co nejlepší přípravu na tyto testy. Hráči zařazení do přípravného období pochází z více než sedmi různých klubů, společný pobyt využili také i pro vzájemné poznání se a vstřebání atmosféry klubu RT TORAX.

Vyhodnocení akce trenérem Tomášem Potěšilem:

Jelikož nám z minulé sezóny zůstali v kádru dva hráči, byli jsme nuceni sestavit pro tu nadcházející prakticky celý nový tým. Soustředění jsme využili tedy nejen pro navýšení kondiční a silové stránky hráčů, ale zejména pro poznání charakteru a morálky hráčů při zátěži.

Mohl jsem pozorovat týmovou spolupráci a kohezi i blíže poznat jednotlivé hráče. Hráči se vzájemně poznávali mezi sebou i měli možnost poznat více mě, trenéra – očekávanou komunikaci, požadovanou morálku i nasazení.

Z pohledu vlastních tréninkových jednotek jsme se zaměřili na přípravu pro nadcházející motorické testy a využili jsme všech dostupných sportovišť pro fotbal, basketbal, tenis a házenou.