Hráčky z Poruby jsou vicemistryně České republiky. Medaile předával v Karviné asistent reprezentační trenérky

Hráčky z Poruby jsou vicemistryně České republiky. Medaile předával v Karviné asistent reprezentační trenérky

Gabriela Juříková, 21.03.2023
V Porubě hokejově vyrůstají s kluky i děvčata, která se zapojují i do ženských soutěží. Nejbližší ženský tým je HC FALCONS SOKOL KARVINÁ, jenž hraje nejvyšší soutěž a na soupisce má hned tři porubské hokejistky – Adélu WOJNAROVOU, Kláru SOBOLOVOU a Kateřinu PĚNČÍKOVOU. V pátek 17. března se staly vicemistryněmi ČR a z rukou asistenta reprezentační trenérky Carly MacLeodové Jakuba Peslara si převzaly stříbrné medaile.

Poté, co holky přešly v semifinále přes Kladno, sehrály finálovou sérii na dvě vítězná utkání s HC Příbram. První utkání v Příbrami prohrály 2:4 a na domácím ledě v pátek 17. března ukončily sezónu prohrou 0:6.


ADÉLA WOJNAROVÁ (2005)
Obránkyně má na kontě 38 reprezentačních startů. Na posledním MS U18 hraném ve švédském Österlundu se tým vedený Dušanem Andrašovským umístil na 5. místě.

KLÁRA SOBOLOVÁ (2006)
Dvojče Petr Sobol dovedl v uplynulé sezóně porubský dorost jako kapitán k historicky nejlepšímu umístění v Extralize. Klára na postu obránkyně je součástí porubské deváté třídy.

KATEŘINA PĚNČÍKOVÁ (2008)
Útočnice jenž dostala svou první reprezentační pozvánku. Pětidenní kemp reprezentace U16 ve Slaném (5.-9. dubna) je přípravou na Evropský pohár. Kde a v jakém termínu se uskuteční, se hokejové svazy ještě nedohodly. Česká reprezentace bude obhajovat zlato z loňského ročníku a bude chtít potvrdit i zlato z lednového turnaje na Evropském olympijském festivalu mládeže.

GRATULUJEME K DRUHÉMU MÍSTU V EXTRALIZE ŽEN!

Fota z archívů hráček.