V přátelském utkání omlazených kádrů mladšího dorostu nadělila Poruba Třinci deset branek

09.02.2011, Adam Bagar

Na programu je sice reprezentační přestávka, přesto mladší dorostenci sehráli přípravný duel s Oceláři z Třince. V obou kádrech bylo k vidění minimum hráčů ročníku 1995, převažovali tedy čtrnáctiletí a třináctiletí hokejisté. V dresu RT TORAXu se dokonce představili dva hráči ročníku 1998 - David Malát a Jakub Konvička, oba navíc dokázali skórovat. Porubští se dostali do rychlého tříbrankového náskoku, jenže Oceláři poté dokázali zápas výborně zvrátit na průběžných 3:5. V závěru druhé tercie domácí srovnali a poslední dvacetiminutovka již byla jasně v jejich režii. Svěřenci trenéra Rambouska nakonec zdolali, v utkání velkých zvratů, Třinec vysoko 10:5. U pěti branek byl útočník Jakub Gelnar (1+4).

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. st 9.2.16:00
HC Oceláři Třinec
Branky a nahrávky: 2. Pěnčík (Gelnar), 4. Konvička (Kovalski), 5. Csomor (Gelnar), 40. Csomor (Gelnar), 40. Gřeš, 45. Boleslavský (Kovalski), 50. Gelnar z TS, 52. Pěnčík (Csomor, Gelnar), 53. Malát (Kropka), 55. Csomor (Demel) - 13. Poruba (Kovařčík), 28. Christov (Adámek), 28. Rykala (Poruba), 32. Petrák (Christov), 32. Rykala (Poruba). Rozhodčí: Šeděnka, Chamrád. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 3:0, 3:5, 10:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová - Demel, Balcar, Šípek, Štěpán, Hranoš, Boleslavský, Široký, Síkora, Csomor, Pěnčík, Gelnar, Mládek, Gola P., Gřeš, Kropka, Knopp, Malát, Csabala, Konvička, Kovalski.
HC Oceláři Třinec: Badura - Cienciala A., Adámek, Flegr, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Polášek, Heczko, Carbol, Christov, Petrák, Rykala, Kovařčík, Poruba, Roman, Kurowski, Walaski, Zogata, Lorek, Flok.