Starší dorostenci vezou z Přerova velmi cenné dva body

24.09.2010, Adam Bagar

Po snadné výhře nad Karvinou čekal starší dorostence výrazně těžší zápas na půdě silného Přerova. I přes rychlou úvodní branku Zubrů dokázala Poruba první třetinu vyhrát, když střelecké hody načal Jan Vícha. Domácí sice neustále dotahovali, ale na body nakonec nedosáhli. RT TORAX v závěrečné třetině ubránil několik přesilových her soupeře a v závěru pečetil své vítězství 6:4 ještě trefou do prázdné branky. Velmi dobrým výkonem se prezentoval brankář Dominik Hlavina, dvěma góly se blýskl také vítkovický nováček a hokejový navrátilec Jakub Franz.

1. liga staršího dorostu - 2.kolo pá 24.9.18:00
HC ZUBR Přerov
4:6(1:3, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 1. Gazda (Šťastný), 22. Janás (Čelko, Řezáč), 23. Rajnoch (Kratochvíl M.), 47. Gazda (Malínek) - 5. Vícha (Král), 9. Franz, 9. Mihal (Pelech), 45. Pelech (Mihal), 48. Franz (Král, Vícha), 60. Maček. Rozhodčí: Klimecký - Kratochvíl R., Cik. Vyloučení: 1:9. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6.
HC ZUBR Přerov: Zemanovič - Klusal, Švrček, Kostiha, Adámek, Štastný R., Mašíček, Andrýsek, Tomiga, Gazda, Šťastný D., Malínek, Řezáč, Čelko, Janás, Rajnoch, Šnirc, Kratochvíl M., Kratochvíl Š., Minařík, Novák
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina - Šrubař, Herman, Franek, Vrána, Baca, Soukal, Hradil, Palkovič, Lukašík, Maček, Král, Vícha, Franz, Mihal, Újzdský, Formánek, Pobuta, Hurník, Pelech

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Měli jsme opět laxní úvod, kdy nám domácí dali z první akce gól do prázdné branky. Podařilo se nám výsledek otočit. Za stavu 1:3 jsme hráli solidní hokej. Bohužel nám nevyšla druhá třetina, opět její začátek, kdy jsme dvakrát inkasovali a dovolili soupeři srovnat na 3:3. Měli jsme tam poté dva samostatné nájezdy, ale nedokázali jsme je proměnit. Po druhé třetině jsem musel něco s mančaftem udělat, tak jsem stáhl hru na tři pětky. Hra se zlepšila, ale soupeř nás přesto, i díky rozhodčímu, který nás vyloučil do tří, nařídil proti nám trestné střílení apod., přehrával. Tady musím pochválit brankáře, který nás v těchto těžkých chvílích skutečně podržel. Nakonec se nám podařilo vstřelit branku na 4:5 a při velkém tlaku Přerova skórovat při power play soupeře i do prázdné branky. K vítězství 4:6 nám pomohl dvěma góly také Jakub Franz z Vítkovic.