Starší dorostenci si spravili náladu vysokou výhrou nad Orlovou

27.08.2010, Gabriela Juříková

Poslední prázdninový pátek si starší dorostenci Poruby střihli odvetu s Orlovou, na jejímž ledě před čtrnácti dny jen remizovali. Do tohoto utkání vstoupila Poruba s jiným mužstvem a od první minuty držela taktovku zápasu. Našlo by se jen málo falešných tónů na její hře, celý tým byl sladěn, hrál skvělou hru a slavil nakonec úspěch. Nasázel soupeři jedenáct gólů a nedovolil mu ani čestný úspěch. Hned dva hráči se trefili třikrát - Vícha a Formánek. O zbylých pět branek se postarali Maček, Újezdský, Mihal, Pobuta a Šrubař. Po porážce v Opavě si dorostenci spravili náladu a hokejisty z Orlové vyprovodili vysokou porážkou 11:0.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. pá 27.8.17:15
HC Orlová
11:0(5:0, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Formánek (Mihal), 2. Maček (Hurník), 5. Formánek (Mihal), 6. Vícha (Pobuta), 17. Újezdský, 24. Mihal (Vrána), 31. Pobuta, 32. Vícha (Wolný), 37. Šrubař, 42. Formánek (Újezdský, Mihal), 57. Vícha (Kotas). Rozhodčí: Šmejkal - Vengřín, Urbánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 30.
HC RT TORAX Poruba 2011: Chybík (od 31. Hlavina) - Franek, Vrána, Šrubař, Zuščík, Baca, Juřík, Soukal, Hradil - Lukašík, Hurník, Maček, Mihal, Újezdský, Formánek, Plhoň, Pobuta, Kotas, Kaleta, Vícha, Wolný.
HC Orlová: Waclawik (od 32. Ferčák) - Maczurek, Chamrád, Weisser F., Masarovič, Weisser A., Štulh, Vaníček, Pollak, Přívara, Divoký, Majola, Frait, Vysloužil, Florek, Eichurn, Derkowski, Tomaňa, Roček, Sládek, Wolizu.

Jen tak tak stačil nastavit lapačku domácí brankář Chybík, aby nedostal první branku zápasu. Střelu Majoly vyrazil před sebe a tentýž hráč nepříjemně dorážel. Klišé „nedáš, dostaneš“ se opět potvrdilo. První útočná akce domácích. Mihal poslal puk kulečníkově o mantinel za brankou a Petr Formánek využil pomalého přesunu brankáře Waclawika a umístil puk za brankovou čáru. Následně mohl zvýšit skóre Lukašík, ale puk se svezl po betonech orlovského gólmana těsně kolem brankové čáry. O minutu později poslal na zteč Davida Mačka Hurník. Získal puk na obranné modré, nádherně přihrál na útočnou modrou Mačkovi a ten vystřelil mezi betony. Poruba vedla 2:0. Orlováci bojovali, byli houževnatí, snažili se přelstít domácí, ale přesto opět inkasovali. Mihal vybojoval puk na hranici útočného pásma, okamžitě nahrával na střed hřiště, kde číhal Petr Formánek. Kličkou se zbavil obránce a zavěsil nad vyrážečku. 3:0 po pěti minutách zápasu. A po šesti minutách už 4:0. Domácí se usadili před Waclawikem a prověřovali jeho pozornost zprava zleva. Přihrávky létaly před brankoviště a stačilo jen mít hokejku v pravý čas na pravém místě. Šťastným střelcem čtvrtého gólu byl Jan Vícha po přihrávce Pobuty. Pak Porubští zvolnili a nechali vyniknout i hosty. Několikrát prověřil pozornost domácího gólmana Divoký. Jenže z dalšího gólu se radovali opět domácí. Na 5:0 zvyšoval Antonín Újezdský, který od modré prostřelil vše, co puku stálo v cestě. Za tohoto stavu odcházeli soupeři do šaten.

Co se dělo v šatně Orlové se můžeme jen domnívat, ale pravdou je, že do druhé třetiny vstoupili s lepším bruslením, více napadali a nenechávali domácím tolik prostoru jako v první třetině. Usadili se v útočném pásmu a motali domácí obraně hlavu. Stačila však malá individuální chyba ve středním pásmu a Poruba vedla 6:0. Nahrávku Vrány proměnil v gól Dalibor Mihal. Snaživost Orlováků byla ta tam. Smířit se tímto stavem nehodlal Majola, který se po zaváhání porubské obrany rozjel na domácí bránu. Bohužel Chybíka střelou pod horní tyčku nepřekonal. Tato třetina byla bojovnější. Hlavně proto, že Orlová zhušťovala střední pásmo a snažila se bránit rameno na rameno. Jenže když neblokujete hráčovu hokejku, byť je tísněn, může dát gól. Toto se stalo zhruba v polovině zápasu Pavlu Pobutovi, který měl na zádech pověšeného obránce a přesto dokázal puk dostat střelou nestřelou za brankovou čáru. Sám tomu nemohl uvěřit. Domácí vedli už 7:0. Po necelé minutě se opět měnilo skóre. Jan Vícha dostal na hranici kruhů nahrávku a i když brankář měl velmi dobrý výhled, puk mu proletěl kolem lapačky do brány. Na tabuli v polovině utkání svítilo 8:0. Obě mužstva vyměnila brankáře. Za Orlovou nastoupil Ferčák a za Porubu Hlavina. Ke konci druhé třetiny využili Porubští přesilovku. Dobře clonili brankáři Ferčákovi ve výhledu, a tak střela Dalibora Šrubaře bez problémů prošla za jeho záda. V druhé třetině dali domácí čtyři góly, v zápase vedli 9:0.

Dalo se říct, že zápas měli domácí v kapse. Otázkou bylo, na jakém čísle se výsledek zastaví. Po minutě poslední tercie dovršil hattrickem desítku Petr Formánek za přispění Újezdského a Mihala. Orlovští se nevzdávali a všemi silami se pokoušeli dát aspoň čestný úspěch. Porubští jim to trochu ulehčili, když polevili v nastaveném tempu. Už se nehnali tolik do útoku a navíc polevili i v bruslení. Přesto zaznamenali několik brejků a střel, které mohly skončit gólem. Třetí třetina se hrála nahoru dolů, Orlovští měli za cíl vymazat nulu a dohrát zápas se vztyčenou hlavou. Jiná mužstva by byla dost podrážděná, kdyby prohrávala tak vysokým rozdílem, byť šlo jen o přípravu. Přesto musím smeknout klobouk před takovou disciplínou. Žádné horké hlavy, žádná zbytečná vylučování. Třetí třetina, tři minuty před koncem zápasu dal svůj třetí gól utkání Jan Vícha. Orlovští bojovali do poslední minuty. Když je nestačili eliminovat obránci, střely pokryl Hlavina. Zápas skončil výsledkem 11:0 pro domácí borce. Po osmi přípravných zápasech tak mají bilanci jedné prohry, dvou remíz a pěti výher.