Starší dorostenci remizovali s Frýdkem - Místkem

17.10.2010, Adam Bagar

Poruba šla do zápasu v roli papírového favorita. Jenže v první třetině to příliš nepotvrzovala, čehož využili hosté ke dvěma trefám do černého. V dalších dvou částech již RT TORAX hrál svou hru, dokázal brankami Antonína Újezdského, Vladimíra Rosypky a Pavla Pobuty vývoj skóre otočit, ale Frýdečtí přesně šedesát vteřin před koncem dokázali srovnat na konečných 3:3 a odvést si z ledu vedoucího celku tabulky cenný bod. Porubští tak opět prodloužili svou letošní neporazitelnost již na osm utkání.

1. liga staršího dorostu - 8.kolo ne 17.10.10:00
HC Frýdek-Místek
3:3(0:2, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Újezdský (Mihal), 36. Rosypka (Franek), 45. Pobuta (Újezdský) - 12. Jakubowski (Mamula, Fojtík), 20. Mamula (Jakubowski), 59. Valíček (Mamula, Vacula). Rozhodčí: Klapetek - Urbánek, Vengřín R. Vyloučení: 6:5, navíc Kaleta (POR) 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina – Franek, Herman, Baca, Zuščík, Soukal, Hradil – Palkovič, Král, Maček, Formánek, Vícha, Lukašík, Mihal, Újezdský, Rosypka, Pobuta, Kaleta, Wolný.
HC Frýdek-Místek: Baldík – Mamula, Vašut, Hamhalter, Beinstin, Gavlas, Lapčík, Vacula, Jakubowski, Kurajský, Čahoj, Fojtík, Bernát, Matěj, Valíček, Ďuriček.

Souboj mezi první Porubou a sedmým Frýdkem – Místkem se hrál také za hlasité podpory Kamila, jednoho z nejvěrnějších mládežnických fanoušků. Ostravané měli již několikrát v sezóně poněkud vlažný start, a to se potvrdilo i tentokrát. Přesto se do úvodní největší šance dostali právě domácí hokejisté, ale Pobuta netrefil naprosto odkrytou svatyni. Když poté Ostravané předvedli nepovedenou přesilovku, trestalo se na druhé straně.

Po necelých dvanácti minutách hry nabral Mamula rychlost a předložil puk jako na zlatém podnose volnému Janu Jakubowskimu. Hosté se tak možná překvapivě ujali vedení. Frýdečtí rozhodně nepůsobili ustrašeným dojmem. Pořádné sebevědomí prokázal Vacula, jenž se dostal až do dobré střelecké pozice, ale radost mu překazil Hlavina. Také RT TORAX měl šance ke srovnání výsledku. Nejprve Král nepropasíroval kotouč za brankovou čáru a o chvíli později nadělal před hostující brankou zmatky také Lukašík.

Poslední minutu první části si určitě Porubští za rámeček nedají. Ve vlastní přesilové hře zapomněli na aktivního Jana Mamulu a ten po blafáku dostal kus černé pryže těsně za brankovou čáru. Po úvodních dvaceti minutách odcházeli do šaten spokojenější hostující hráči.

V úvodu druhé třetiny se hrál vyrovnaný hokej s minimem šancí, což vyhovovalo především Frýdku – Místku. Poruba se dočkala až v polovině střetnutí. V přesilové hře vyšachovala frýdeckou obranu a Antonín Újezdský mohl nakonec volit mezi nahrávkou a střelou. Zvolil druhou možnost a jak se později ukázalo, udělal dobře, když propálil Baldíka.

Frýdeckým nešla upřít snaha, ale postupně začali kupit chyby. Ve 36. minutě bylo srovnáno, v předbrankovém houfu se nejlépe zorientoval Vladimír Rosypka. RT TORAX v závěru třetiny nedokázal využít několik dalších příležitostí a především děravosti hostující obrany. Duo Újezdský – Mihal svůj únik nedokázalo vyjádřit gólově. Poslat domácí do vedení se nepovedlo ani Palkovičkovi a když pak v poslední vteřině napálil v obrovské šanci Rosypka pouze gólmana, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Také v úvodu poslední dvacetiminutovky byli domácí lepším celkem. V další šanci se ocitl po samostatném průniku po straně Maček, ale celou situaci vyřešil až příliš zbrkle a napálil pouze gólmana. O chvíli později už Baldík kapituloval. V dalším úniku dva na jednoho vyslal Pavel Pobuta krásnou nechytatelnou střelu pod horní tyč a Poruba poprvé v zápase vedla.

RT TORAX pokračoval v aktivitě a Král trefil z těžkého úhlu pravděpodobně břevno. Domácí si situaci zkomplikovali dvěma po sobě následujícími fauly, ze kterých měl Frýdek – Místek k dispozici více než minutovou přesilovku pět na tři. Vyrovnání z ní vytěžit nedokázal, když si prakticky nevytvořil ani žádnou šanci.

Navýšit vedení mohl několikrát Král, ale neměl dnes střelecké štěstí. V závěru ještě předvedl nešikovný faul Kaleta a jelikož hosté odvolali gólmana, hráli v přesile dvou hráčů na ledě. Přesně minutu před koncem přišlo vyrovnání. Na modré napřáhl Adam Valíček a kotouč si našel místo až za zády bezmocného Hlaviny. Jelikož dvacet vteřin před koncem nastřelil Vícha svým jedovatým pokusem pouze břevno, rozešla se Poruba s Frýdkem – Místkem smírně 3:3.

Výsledky ostatních utkání 8. kola ligy st. dorostu - sk. Východ:

SHKm Hodonín - HC Zubr Přerov 2 : 9
HK MD Šumperk - SK Karviná 12 : 2
LHK Jestřábi Prostějov - HC Slezan Opava 4 : 1
HC Dyje Břeclav - HC Plus Oil Orlová 2 : 5

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Byl to vyrovnaný zápas. Soupeř nám vstřelil v první třetině po našich hrubých chybách, jednou dokonce při naší přesilovce, dvě branky. Druhá třetina byla z mého pohledu perfektní, podařilo se nám vyrovnat. V poslední třetině jsme rovněž hráli dobře, až na poslední desetiminutovku, kdy jsme šli zase do tří. Vyvrcholilo to faulem Kalety a oslabením 4 na 6, které se nám nepodařilo ubránit. Musím kluky přesto za bojovnost pochválit.

Martin Kurajský (HC Frýdek - Místek): Určitě jsme dnes přistoupili k utkání lépe než při zápase s Prostějovem. Podařilo se nám dostat do dvoubrankového náskoku, ale individuálními chybami jsme dostali Porubu zpět do zápasu. Nakonec jsme ale rádi za bod, když jsme rozhodli gólem z poslední minuty.