První zápas se mladšímu dorostu nevydařil

06.08.2010, Gabriela Juříková

A je to tady. Po tvrdé letní přípravě, tří týdnech prázdnin a týdnu tréninků na ledě se na porubském Zimním stadionu uskutečnil první přípravný zápas sezóny 2010/2011. Mladší dorostenci Poruby otevřeli desetiměsíční hokejový maratón a za soupeře si přizvali Oceláře z Třince. Bule byla vhozena úderem patnácté hodiny za nebývale velké divácké podpory hokejové rodiny. Přestože v minulé sezóně Poruba dokázala Třinec ve čtyřech utkáních třikrát porazit, dnes byl scénář docela jiný. Nejenže dorostenci prohráli, když desetkrát inkasovali, ale nedokázali vstřelit ani branku. Svěřenci trenéra Petra Rambouska prohráli první duel sezóny 0:10. Další přípravný zápas sehrají v pátek 13. srpna se Vsetínem ve 14:30 opět na druhé ploše porubského zimáku.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. pá 6.8.15:00
HC Oceláři Třinec
0:10(0:5, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Pala (Zogata), 3. Kovařčík O. (Volný), 7. Poruba (Růžička), 10. Rykala (Kovařčík O.) 15. Polášek (Růžička), 22. Sikora, 25. Růžička (Carbol), 48. Kovařčík M. (Růžička), 52. Poruba (Kovařčík M., Růžička), 55. Pilch. Rozhodčí: Janda - Urbánek, Kopřiva. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 90.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka (od 41. Peslarová) - Vavroš, Štěpán, Sikora, Balcar, Pitřík, Hranoš, Ščurek - Mládek, Seget, Havránek, Gola P., Stupka, Kurnik, Rajnoch, Klempár, Knopp, Gřeš.
HC Oceláři Třinec: Badura (od 33. Herman) - Pilch, Kovařčík O., Volný, Zahradníček, Mičulka, Carbol, Růžička, Poruba, Polášek, Kocyan, Kovařčík M., Rykala, Petrák, Sikora, Cienciala, Zogata, Pala, Anestis, Flégr, Kurowski.

Svěřenci trenéra Rambouska vstoupili do zápasu s nervozitou na hokejkách. Zaváhání ve středním pásmu znamenalo první zásah domácího gólmana Sroky. Třinečtí se poté usadili v útočném pásmu a dobývali porubskou svatyni celé dvě minuty, až porubská obrana zazmatkovala. Třineckou střelnici otevřel Martin Pala. Jen co se vhodilo buly, řítil se k bráně další třinecký útok. Po dvaceti třech sekundách inkasovali domácí borci podruhé. Třinecký kapitán Ondřej Kovařčík střílel nad klečícího brankáře Sroku a vymetl horní roh branky. Vedení 0:2 dalo hostům křídla. Postupně ovládli led a domácí se k ohrožení třineckého gólmana Badury dostávali jen sporadicky. V sedmé minutě čelil domácí brankář dalšímu útoku. Růžička zavážel puk do útočného pásma, nahrával Porubovi, ale jeho střelu Sroka vyrazil. Jan Poruba odražený kotouč opět získal a zvýšil vedení svého týmu na 0:3. Domácím se podařilo projít třineckou obranou a spolupráce Goly ml. s Rajnochem mohla skončit gólem. Rajnoch dostal od Goly přesnou přihrávku zpoza branky, ale hostující brankář Badura se překvapit nenechal. Když nevíš co s pukem, vystřel. Toto rčení předvedl v praxi Kryštof Rykala. Puk prolétl Srokovi mezi betonem a vyrážečkou - 0:4. Po tomto gólu se domácí probudili. Ve středním pásmu vyhrávali souboje jeden na jednoho, a když se Třinečtí dostali k domácí svatyni, obránci si vzpomněli, jak úspěšně bránit. Toto odhodlání jim vydrželo jen do pátého inkasovaného gólu, který jim uštědřil Radek Polášek. Než zazněla siréna oznamující konec třetiny, domácí se probojovali do útočného pásma a Gola ml. střelou po ledě se pokusil překonat třineckého gólmana, který však své betony přitiskl k ledu a puk za svá záda nepustil.

Druhá třetina začala v režii Třince. Kovařčík Ondřej z metru vystřelil a tečovaný kotouč skončil v ochranné síti. Kovařčík Michal se pokoušel zpoza branky překvapit domácího gólmana. Puk se odrazil od betónů k nehlídanému Kamilu Sikorovi a ten poslal puk za brankovou čáru. 0:6. Třinec zápas ovládl. Vyhrával osobní souboje, byl u puku o krok dříve, prostě šel odhodlaně za výhrou. Porubští byli pasivní, nenapadali, chyběla jim drzost a zdravá agresivita. Když už se nadechovali k útoku, přišli ve středním pásmu o puk a museli rázem čelit brejkům. Zapomínali také hlídat hráče okolo brankoviště, a tak inkasovali sedmý gól z hole Marka Růžičky. Ve 29. minutě hráli domácí přesilovku. Podařilo se jim vsítit gól? Pokoušeli se o to a vynutili si další faul. Převaha dvou hráčů v poli byla velkou šancí vymazat nulu na světelné tabuli. Tuto výhodu však domácí nedokázali využít. Třinec i ve třech dokázal ohrozit domácí branku. Jen co byli Třinečtí ve čtyřech, nechali se znovu vyloučit a tento scénář se přihodil dvakrát. Tak se stalo, že domácí hráli skoro pět minut v pěti proti třem. Sice se jim podařilo dát gól, ale fotbalovým způsobem, a tak nemohl být uznán. Domácí borci se snažili, moc se snažili, ale bylo to málo. Když už se hrálo v plném počtu hráčů na obou stranách, ujel Mládek do brejku. Jeho střelu brankář Herman vyrazil. Kdyby bylo pravé křídlo o něco rychlejší, mohlo odražený puk namířit do brány a skórovat. Po druhé třetině prohrávala Poruba 0:7.

Na třetí třetinu se do porubské branky postavila Klára Peslarová a hned po buly si zapsala první zákrok. Domácí hráči odolávali tlaku hostí do sedmé minuty poslední tercie, kdy se trefil nad rameno Peslarové Michal Kovařčík - 0:8. Nervozita na domácích hokejkách se stupňovala, což se projevilo nepřesnými přihrávkami nebo přihrávkami na soupeřovy hole. Bojovnost třinecké borce neopouštěla ani za vysokého vedení. Bojovali před i za brankou. Zmatku v obraně domácích využil Jan Poruba, který zůstal sám mezi kruhy, dostal se k němu puk zpoza branky a domácí gólmanka byla bez šancí - 0:9. Čestný zásah domácích měl na hokejce Klempár, jenže střílel přímo do plastrónu gólmana Hermana. Pět minut do konce utkání a Třinec vstřelil desátou branku, kterou vsítil hráč s číslem deset Tomáš Pilch. Poslední pokusy o gól domácích měli Rajnoch s Knoppem, ale i ty skončily pouze ve výstroji brankáře. Po zápase byly na programu nájezdy, které skončily smírně 1:1.

Další přípravný zápas mladšího dorostu můžete navštívit v pátek 13. srpna ve 14:30 na Zimním stadionu v Porubě.