Po vlažném nástupu přišla smršť gólů. Desítka ovšem nepadla

24.01.2016, Kateřina Juříková

Mladší dorostenci se stále drží na vítězné vlně. Začátek utkání proti Novému Jičínu ovšem vypadal vlažně. Obě mužstva si puk přehazovala jako při ping-pongu a už to vypadalo, že v první třetině se diváci branky nedočkají. Nakonec dal branku z otočky kapitán Jan Žídek. Druhá třetina byla na branky bohatší. Čistý hattrick si na své konto kanadských bodů připsal Tomáš Vojtášek, který i na góly nahrával. Přispěl totiž k první brance a po svém hattricku také nahrál na branku pátou, kterou vstřelil Mateusz Wawrzkiewicz. Mladší dorostenci nešetřili novojičínského brankáře Oskara Krainu a v poslední třetině se počet branek zastavil na čísle devět. Hosté překonali Kryštofa Mrázka pouze jednou, a to ve druhé třetině.

ELIOD liga mladšího dorostu - 26.kolo ne 24.1.10:00
Ďáblové Nový Jičín
9:1(1:0, 5:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Žídek (Vojtášek, Wawrzkiewicz), 25. Vojtášek (Wawrzkiewicz, Šimek), 28. Vojtášek (Nagy, Žídek), 33. Vojtášek (Žídek, Husák), 35. Wawrzkiewicz (Žídek, Vojtášek), 38. Boniatti (Pliska, Gajdoš), 47. Pitucha (Kroček, Anlauf), 51. Wawrzkiewicz (Nagy, Krátký), 60. Pliska (Puchala) – 37. Komáčka. Rozhodčí: Janda L. – Tuzial, Zicháček. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 9:1.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Becher, Šolc, Kroček, Husák, Nagy, Krátký, Gajdoš, Pliska, Pitucha, Wawrzkiewicz, Vojtášek, Žídek, Puchala, Anlauf, Šimek, Häring, Benka-Rybár, Boniatti
Ďáblové Nový Jičín: Kraina – Kožený, Rigo, Weber, Vávra, Komáčka, Žabčík, Monsport, Pszczólka, Macháček, Szmek

Počátek utkání, jak již bylo výše uvedeno, byl vlažný. Oba týmy se po ledě proháněly všemi směry, puk létal po ledě jako neřízená střela a gólmani zprvu neměli moc práce. Vše se prolomilo po prvních deseti minutách, kdy se domácí začali více držet v útočném pásmu. Kraina to neměl jednoduchá, ale vše zvládal. Zlom nastal, když mu ránu zasadil z otočky Jan Žídek.

Porubští si najednou více věřili a ačkoliv se novojičínští hráči občas k puku dostali, Mrázek svůj tým dokázal podržet a tak jako v jiných utkáních, tak i v tomto měl porubský gólman tendence zapojovat se do hry více a pokoušel se opět o další nahrávky na góly.

Druhá třetina byla na góly bohatější než ta první. Domácím se po první brance hrálo lépe a bylo vidět, že začínají hře přicházet na chuť. Jičín se neustále pokoušel Mrázka napadat, ale stále neúspěšně. Již ve čtvrté minutě přidal druhý gól Tomáš Vojtášek, jež se poté zasloužil i o branky s číslem 3 a 4. Vystřílel si tak čistý hattrick a dostal svůj tým do vysokého náskoku.

Hosté měli pár samostatných úniků, jenomže Komáčka či Žabčík, kteří se o branky pokoušeli, nedokázali Mrázka překonat. Zato na druhé straně Kraina opět podlehl, tentokrát po dorážce Mateusze Wawrzkiewicze. Puk proklouzl jičínskému brankáři pod betony a doklouzal se za brankovou čáru. První branku dali hosté až 37. minutě a zaslouži se o ni kapitán Petr Komáčka. Na malou chvíli byl stav snížen, jenže vzápětí dokázal skórovat Sebastiano Boniatti.

Třetí část již domácí udržovali v poklidu. Hosté sice stále vystrkovali růžky a Szmek, který dokázal využít svůj malý vzrůst a proklouzával domácím až před Mrázka, se několikrát pokusil o gól, ovšem bezvýsledně. Sedmou branku dal Jakub Pitucha a o čtyři minuty později domácí skórovali znovu. Dlouho se drželi před Krainou a až střela Mateusze Wawrzkiewicze vypálená od modré se dostala čistě do klece.

Ačkoliv hosté věděli, že již šanci na vítězství dávno ztratili, nepolevili ve svém tlaku. Stále se pokoušeli o úniky, které se většinou podařili, ale Mrázek je šibal, který dokáže svou klec bravurně hlídat a ještě se zapojí aktivně do hry, kdy nahrává svým spoluhráčům zpoza brány. Hostům se tedy nepodařilo porubského brankáře znovu pokořit a pár vteřin před koncem utkání pálil od modré Puchala jehož střelu tečoval do brány Martin Pliska.