Na úvod přípravy juniorka remizovala s opavským Slezanem

30.07.2009, Adam Bagar

Ve čtvrteční podvečer bylo na Zimním stadionu v Ostravě - Porubě k vidění první utkání nového ročníku 2009/2010. Juniorka v něm přivítala v rámci přípravy Slezan Opava. Od první minuty zápasu šla na obou celcích znát určitá nerozehranost a nesehranost, což je však na úvod přípravy na ledě zcela logický jev. Přesto byly v první části k vidění dvě branky na obou stranách, když se za VOKD trefili Šimkovič s Vajdou. V prostřední části Poruba inkasovala potřetí. Svěřencům kouče Leksovského rozhodně nešla upřít snaha, bojovnost a nasazení. Konečnou a spravedlivou podobu výsledku dal ve třetí periodě Jakub Ružbašan. Juniorský tým VOKD Poruby se tak rozešel se Slezanem Opava smírně 3:3.

- přát. čt 30.7.18:00
Hokejový klub Opava
3:3(2:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Šimkovič (Vidlák), 12. Vajda, 47. Ružbašan (Voznica) - 8. Verlič, 10. Vaněk, 32. Gulda (Mlýnek). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, ?. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Odsedek, Poláček, Špok, Spusta, Lužný, Pindur, Mládenka, Svoboda - Bystroň, Barčák, Kofroň, Ružbašan, Šimkovič, Vidlák, Blažej, Voznica, Zuber, Walder, Peslar, Vajda.
Hokejový klub Opava: Trenčan - Gulda, Kysela, Dohnal, Žídek, Rypar, Lebeda, Kukla, Mozler - Vlašánek, Mlýnek, Novák, Trčka, Koschatzký, Džemla, Slanina, Baďura, Mach, Wittek, Verlič, Vaněk.

Úvod utkání byl z obou stran poněkud kostrbatý, což se dá připsat úvodu přípravného období. Především domácí hokejisté měli v první třetině až příliš okének v obraně. V čase 7:28 dokázal jedno z nich využít Verlič, který otevřel skóre střelou nad rameno Gleicha. Uběhlo pouhých jedenáct vteřin a VOKD srovnalo. Dlouholetou spolupráci předvedlo duo Martin Vidlák a Štefan Šimkovič, když právě druhý jmenovaný zakončoval již do odkryté klece. V desáté minutě se dostala do vedení zpět Opava, když využila přesilovou hru. Vaněk v brankovém prostoru dotlačil kotouč nadvakrát za Gleicha. Brankové hody těchto minut nadále pokračovaly. V čase 11:29 totiž bylo opět srovnáno po střele Radovana Vajdy do horní části Trenčanovy klece. První dvacetiminutovka tedy přinesla čtyři trefy a nerozhodný stav 2:2.

Druhá třetina přinesla, stejně jako ta první, hokej plný nepřesností a také sedm přesilových her. A právě přesilovky byly asi nejodlišnější herní situací obou celků. Zatímco hosté v nich dokázali dostat soupeře pod tlak, domácí se s početními výhodami značně trápili, a to měli k dispozici i přesilovku pět na tři, ale v té nedokázali ani ohrozit Trenčanovu branku. Správnou přesilovku předvedl po polovině utkání Slezan. V čase 31:34 překonal Gleicha potřetí tvrdou střelou od modré Gulda. Domácím nadále nešla upřít snaha, ale nepřesností a zmatků bylo v jejich hře až příliš. Po druhé periodě tedy soubor kouče Leksovského prohrával 2:3.

Do třetí části nastoupili domácí s jasným cílem alespoň srovnat skóre. V čase 46:14 se jim to podařilo, když využili přesilovou hru. V té vypálil nepříjemně do horní části branky Jakub Ružbašan a Trenčan byl bezmocný. Opavští měli v dalším průběhu další dvě početní výhody, ale ty Poruba výborně ubránila. Když pak přesně minutu před koncem vypršení šedesáté minuty nevyužil svou velkou šanci po přihrávce Waldera střelec třetí branky Ružbašan, skončilo utkání spravedlivou remízou 3:3. Po skončení zápasu se oba kouči shodli na třech samostatných nájezdech. Za domácí své pokusy neproměnili Vajda, Ružbašan a Šimkovič. Za hosty skóroval hned v první sérii Vlašánek, a tak vítězem dovednostní disciplíny se stali Opavští.