Úvodní přípravné utkání sehraje juniorka na domácí půdě, soupeřem bude opavský Slezan

Adam Bagar, 29.07.2009
Všichni příznivci mládežnického hokeje, především z řad rodičů, ale také samotní hráči, se dočkali. Po více než čtyřměsíční pauze totiž juniorka sehraje zápas, i když z kategorie přípravných. Obměněný kádr pod vedením hlavního kouče Pavla Leksovského přivítá v domácím porubském stánku juniory Slezanu Opava. Utkání je na programu ve čtvrtek 30. července od 18:00 hod. Všichni jste na první letošní utkání srdečně zváni, vstup je samozřejmě tradičně zdarma.

Základní info

Hned tou základní změnou letošní juniorky je příchod nové trenérské dvojice, která se skládá z Pavla Leksovského, jenž v loňské sezóně trénoval stejnou kategorii ve Frýdku – Místku, a Radovana Glase, který měl v sezóně 2008/2009 na starost porubské žáky sedmé třídy. Další řadu změn můžeme nalézt ve značně obměněném kádru. Například z loňského produktivního tria (Ivo Jelšík, Petr Řezáč, Radovan Vajda) zůstal v týmu již jen třetí jmenovaný. Také v obraně přišla Poruba o dva kvalitní beky. David Skočovský zamířil do Havířova a Petr Tomis se ukáže pravděpodobně v dresu Znojma. Jasnou gólmanskou jedničkou týmu by měl být Michal Gleich. Jeho loňský brankářský parťák Andreas Kubáň zamířil do Vítkovic. Odchodů však bylo daleko více, z loňské vítězné baráže o extraligu je nyní v kádru pouhých jedenáct hráčů.

Jelikož juniorku opustilo takové množství hráčů, je logické, že někteří museli naopak zamířit také směrem do Poruby. Především z Frýdku – Místku se objevila v dresu juniorů staronová jména. Vrátili se obránce Tomáš Mládenka a z útočníků Tomáš Bystroň, Jakub Ružbašan a Vlastimil Zuber. Ke kádru lodivoda Leksovského se připojili také dorostenci Patrik Odsedek a Ondřej Lužný. V druhé části přípravy se na trénincích objevují také obránci Jakub Peslar s Václavem Svobodou, z útočníků pak Dalibor Lelkeš a Lukáš Kofroň.

Loňské vzájemné duely obou soupeřů

28. kolo: HC VOKD Poruba – HC Slezan Opava 3 : 4 (0:2, 3:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
21. Mlynář (Vajda, Řezáč), 23. Kopáč (Šimkovič), 35. Vajda (Řezáč, Mlynář) - 9. Vitásek, 18. Vitek (Koschatský), 44. Herman (Koschatský, Džemla), 56. Vitek (Koschatský).
více o zápase

39. kolo: HC Slezan Opava - HC VOKD Poruba 7 : 3 (1:0, 3:1, 3:2)
Branky a nahrávky:
10. Vlašánek (Baďura, Herman), 24. Baďura (Herman, Vlašánek), 36. Herman (Vitasek, Kysela), 40. Blaga (Planovský, Džemla), 42. Čavrk (Vítek), 55. Herman (Vitasek), 59. Mlýnek (Gulda) - 37. Vajda (Řezáč, Jelšík), 48. Jelšík (Řezáč), 56. Poláček (Skočovský).
více o zápase

HC Slezan Opava – stats v loňské sezóně

HC Slezan Opava
Umístění:14.
počet bodů:68
bilance:19 – 2 – 7 - 18
skóre:169:172
play off:HC Slezan Opava – HC Lasselsberger Plzeň 2:5
HC Lasselsberger Plzeň – HC Slezan Opava 4:1
web soupeře:hcslezan.cz
nejproduktivnější hráč:Bohumil Herman 51 (19+32)

HC VOKD Poruba – stats v loňské sezóně

HC VOKD Poruba
Umístění:23.
počet bodů:41
bilance:11 – 2 – 4 – 29
skóre:138:202
baráž o extraligu:1. místo 8 – 1 – 0 – 1 48:28 26 b.
nejproduktivnější hráč:Ivo Jelšík 41 (24+17)

Tabulka ELJ po základní části v sezóně 2008/2009

Konečná tabulka extraligy juniorů 08/09

Další zápasy porubské juniorky v přípravě