Mladší dorostenci cestu za extraligou nastartovali další dvoucifernou výhrou, Vlčí klec otevřeli jedenáctkrát

13.12.2015, Gabriela Juříková

Po 23 hodinách se porubští mladší dorostenci postavili na středové buly a rozehráli druhé utkání za cestou extraligové příslušnosti v příští sezóně. Soupeřem jim byli Černí Vlci, které znají ze základní části, takže Porubští věděli, co od hostů očekávat. Již v první třetině potvrdil RT TORAX střeleckou úspěšnost, když si vytvořil třígólový náskok. Druhou přestávku přečkaly týmy v kabinách za stavu 6:2 pro domácí mužstvo a ve třetí dvacetiminutovce přidal RT TORAX do Vlčí klece ještě pět puků a kolektivně zvítězil 11:3. Gólman Kryštof Mrázek inkasoval v každé třetině po gólu, ale opět na jeden domácí dokázal nahrát a na svém kontě má již šest asistencí, což by mu někteří hráči mohli závidět. Další utkání mají mladší dorostenci na programu o zlaté adventní neděli 20. prosince na ledě Nového Jičína.

ELIOD liga mladšího dorostu - 20.kolo ne 13.12.13:30
HC Černí Vlci
11:3(4:1, 2:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 2. Anlauf (Bochnak), 6. Häring (Puchala), 14. Bochnak (Žídek), 20. Střondala (Havránek, Mrázek), 30. Žídek (Anlauf, Bochnak), 37. Žídek, 44. Střondala (Gajdoš, Pliska), 48. Gajdoš (Střondala, Havránek), 50. Husák, 57. Boniatti (Střondala), 60. Puchala (Střondala, Vojtášek – 11. Buršík (Janík), 29. Janík, 43. Janík. Rozhodčí: Šeděnka – Hranoš, Hořínek. Vyloučení: 5:5, navíc Janík (CVL) 10 min OT + 20 min OK. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 95. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 11:3.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Gajdoš, Pliska, Husák, Kroček, Pitucha, Nagy, Becher, Šolc – Wawrzkiewicz M., Střondala, Havránek – Anlauf, Bochnak E., Žídek J. – Puchala P., Häring, Vojtášek – Zicháček, Boniatti
HC Černí Vlci: Maryš – Solanský, Soška, Mituchovič, Pojtášek, Raška – Janík, Žídek M., Pernický, Vavrečka, Kotala, Zuršík, Najzar, Zajíc, Fojtík

První střelu na bránu vyslali Černí Vlci, ale z gólu se v začínající druhé minutě radovala domácí střídačka, když Bochnak obehrál v rohu obranu a Jan Anlauf si stáhl puk k tělu a posléze jej umístil střelou zápěstím pod horní tyč. Nedalo se říct, že by domácí tým soupeře lehce přehrával, ale jasné bylo, že měl více ze hry a kotouč držel na svých holích. Po jedno z vyhraných buly v útočné třetině se švihem prosadil Daniel Häring a po jeho střele zazvonila i tyč. Pro hosty bohužel spadl puk za brankovou čáru.

V polovině první třetiny vzniklo přečíslení hostů, kdy střílel Janík a odražený puk od Mrázkových betonů dopravil do sítě Martin Buršík. RT TORAX si však dvoubrankové vedení vzal brzy zpět. Důraznost na brankovišti předvedl Žídek a puk za Moryšova záda dopravil Ernest Bochnak – 3:1. V poslední minutě, po přečkaném oslabení se navrátilec z trestné lavice Vojtěch Střondala řítil na bránu a doslova gólmana potupil svou zákeřností. Těsně před ním zahýbal rameny, pak zabrzdil a měl před sebou prázdnou bránu. Puk lehce doklepl za přesouvajícího se gólmana.

Trestné lavice byly v druhé třetině neustále obsazené. V jednu chvíli se hrálo i ve čtyřech na obou stranách, a když byli v oslabení domácí, nebylo to na ledě znát. Pořád útočili se stejným nasazením. Stejně se dařilo i hostům, kteří v oslabení dokonce stav utkání snížili. Do samostatného úniku se dostal Marian Janík, a protože Mrázek vyjel z branky s úmyslem vypíchnout puk, což se mu nezdařilo, dopravil Janík puk pohodlně do prázdné brány. V desáté minutě to bylo opět o tři branky. Jan Žídek spolu s Anlaufem a Bochnakem přetlačili obranu a přelstili gólmana Moryše.

Dlouho se pak hrálo nahoru dolů, oběma gólmanům narůstaly čísla zásahů a až v sedmnácté minutě se z branky radovala domácí střídačka. A dokonce když byla Poruba v oslabení. Do útoku se vrhla celá čtveřice a Jan Žídek z levého kruhu vypálil dělovku, po které puk skákal po ledě jako žabička a přeskočil i ležícího brankáře – 6:2. Po druhé přestávce vytvořil domácí obránce neuvěřitelnou hrubku, když nahrával křížem přes vlastní třetinu. Puk ve středu hřiště zachytil Marian Janík a střelou těsně nad ledem poslal puk Mrázkovi mezi betony.

Domácí trpělivě dobývali pásmo, až se druhého gólu po spolupráci s obránci Pliskou a Gajdošem dočkal Vojtěch Střondala. Pak se v přesilovce prosadil František Gajdoš. Dobývání Vlčí klece nebylo jednoduché, ale když nestačila obrana krýt případné střelce, nezmohl nic ani neustále se přesouvající Moryš– 8:3. Pak byl za dva desetiminutové tresty odeslán do kabin Janík a porubský tým mohl rozjet další přesilovkovou akci, na jejímž konci byl devátý gól v síti Černých Vlků. Od modré čáry pálil obránce Tomáš Husák.

Třetina a potažmo celý zápas dohrály týmy v lehkém tempu. Domácí se již nikam moc nehnali a hosté asi šetřili síly na další klání, která je v dalších kolech čekala. O vítězi bylo de facto rozhodnuto, takže proč nezvolnit. Přesto se RT TORAX Porubě desátý gól poštěstilo vsítit. Sebastiano Boniatti stál u druhé tyče nikým nehlídán a odražený puk po střele Střondaly lehce doklepl do odkrytého prostoru vlčí klece. A aby toho nebylo málo, gól přidal v čase 59:39 ještě Patrik Puchala. Mladší dorostenci vstoupili do nadstavby víc než úspěšně. Dvakrát vyprovodili soupeře s dvouciferným nákladem a na další utkání o postup do extraligy si musí počkat do 20. prosince, kdy pojedou do Nového Jičína.