Mladší dorost tvrdě narazil, s poslední Olomoucí si ani neškrtl a schytal bůra

04.02.2017, René Chyla

Leksovského svěřenci mohli udělat sloní krok k extraligové záchraně. Stačilo jen porazit poslední Olomouc, která ztrácela na nesestupovou příčku před nedělním zápasem propastných dvanáct bodů. RT TORAX sice začal výborně, nicméně gól ne a ne vstřelit, a tak se museli slova ujmout Kohouti, kteří po prvním gólu naprosto ovládli zbytek zápasu, porubská hra se naprosto rozložila a Olomouc tak po závěrečném klaksonu slavila překvapivé vítězství 5:0.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 32.kolo so 4.2.13:30
HC Olomouc
0:5(0:0, 0:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 29. Pospíšil (Harabiš), 44. Handl, 47. Pospíšil (Harabiš), 51. Rosecký (Pírek), 59. Handl (Kocián). Rozhodčí: Krenželok – Tomis, Stonavský. Vyloučení: 8:7, navíc Gajdoš (POR) 5 min. + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 120. Střely na branku: 12:46 (7:10, 2:11, 3:25). Průběh utkání: 0:5.
HC RT TORAX Poruba: Mokrý (od 47. Morys) – Havlík, Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Gajdoš, Pitucha – Pavlík, Foldyna, Kotásek, Anlauf, Stodůlka, Häring, Boniatti
HC Olomouc: Špunar – Harabiš, Hladiš, Nekvapil, Přecechtěl L., Kocián, Pírek – Tichý O., Handl, Tomajko, Pospíšil, Zembol, Tichý J., Přecechtěl P., Vašenka, Rosecký

Tadeáš Pospíšil (OLO) (2+0)
Tobiáš Handl (OLO) (2+0)
Stanislav Harabiš (OLO) (0+2)

Kouzelník Špunar či šance Roseckého

Mladší dorost domácího výběru měl od úvodních vteřin mírně navrch. V minutě sedmé se pořádně zapotil Jan Špunar, jelikož ten musel nejprve likvidovat dělovku Alexe Foldyny a následně i několik dorážek Tomáše Havlíka, jeho pokusy však zastavil levý beton olomouckého gólmana. O pět minut později se pak sám před brankovištěm zjevil Sebastiano Boniatti, ani on ale nedokázal olomouckého gólmana překonat. Zahrozili ale také Kohouti. V osmnácté minutě číhal u pravé tyče porubské branky David Rosecký, než se však olomoucký forvard vzpamatoval, Vojtěch Mokrý se skvěle přesunul a obrovskou možnost olomouckého týmu tak zmařil.

Pospíšilova lekce z produktivity, poté již dominance Kohoutů

Olomoučtí borci ustáli porubskou převahu a do vedení se dostali ve 29. minutě. Stanislav Harabiš nabídl kotouč Tadeáši Pospíšilovi, který sice ranou z mezikruží neuspěl, poté ale plácl do odraženého kotouče a puk zaplul pod Mokrého vyrážečku – 0:1. Porubští mohli srovnat v následné nabídnuté přesilovce, místo toho ale předvedl neskutečný kiks František Gajdoš, který zasáhl kolenem Jana Vašenku. Pro oba hráče v tu chvíli zápas předčasně skončil. Druhou branku hostujícího mužstva mohl přidat David Rosecký, ten ale nahrávku před prázdnou branku od Lukáše Přecechtěla nezužitkoval a Vojtěch Mokrý si tak mohl oddechnout.

Destrukce porubského výběru

RT TORAX mohl na začátku poslední dvacetiminutovky srovnat v dlouhotrvající dvojnásobné přesilovce, tu ale Porubští nevyužili, což do puntíku potrestali Olomoučtí. V oslabení nejprve ujel Tobiáš Handl, který se výborně zorientoval v porubském brankovišti a několika dorážkami dostrkal puk za Mokrého – 0:2. Mora udeřila potřetí při hře čtyři na čtyři. Stanislav Harabiš nahrával Tadeáši Pospíšilovi, jenž ujel po pravé straně a z kruhu zamířil přesně ke vzdálenější tyči a vyhnal Vojtěcha Mokrého z branky – 0:3. Zanedlouho našel Lukáš Pírek naprosto volného Davida Roseckého, který přesnou ranou rozjásal hostující střídačku počtvrté – 0:4. Zkáza domácích byla dokonána minutu a půl před závěrečnou sirénou. Martin Kocián nahrával v přesilovce mezi kruhy Tobiáši Handlovi, který si povytáhl Moryse a bekhendem uklidil kotouč ke vzdálenější tyči – 0:5.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Vzhledem k tomu, že nám chyběli dva útočníci, tak naše ofenzívní síla se de facto naprosto rozpadla. Rozhodlo určitě hokejové umění, které nám naprosto chybělo. V přesilovce pět na tři jsme nedokázali prakticky ani vystřelit, což rozhodlo, jelikož tam jsme měli velkou možnost k vyrovnání. Gól jsme ale nedali a celá naše hra se kompletně rozsypala, což bylo frustrující jak pro trenéry, tak pro samotné hráče.

Pavel Sedlák (HC Olomouc): Pokud jsme chtěli ještě pomýšlet na záchranu, tak jsme museli na porubském ledě za každou cenu bodovat. To se nám nakonec povedlo, ale bylo to jen o prvním gólu, protože ten začátek byl z obou stran velmi nervózní. V úvodu jsme přestáli tlak domácích, ale naštěstí se nám povedlo skórovat, a od té doby jsme byli lepším týmem. V té poslední třetině si troufám říci, že jsme naprosto dominovali. Rozhodlo také dlouhé oslabení na začátku třetí třetiny, kdy jsme hráli snad dvě a půl minuty v třech, nicméně i toto jsme dokázali ubránit. Kluci bojovali až do konce a v tomto utkání nechali na ledě duši a srdíčko.