Mladší dorost prozatím nenašel svou herní jiskru. Po čtvrtém kole je stále bez bodů

10.09.2016, Kateřina Juříková

Porubský mladší dorost se stále hledá. Sice má ještě jeden zápas k dobru, ale po třech odehraných extraligových zápasech má na svém kontě stále nulu. Na svém ledě přivítala Poruba papírově vyrovnaného soupeře, ale realita byla krutá. Olomouc nasázela Vojtěchu Mokrému čtyři branky a vyhnala jej z klece a ani na Danielu Morysovi nenechala nit suchou. Druhý porubský gólman inkasoval třikrát. Domácí se sice snažili, ale hrálo se převážně v jejich obranném pásmu. Přesto se podařilo vytvořit pár pohledných akcí a nasázet i nějaké ty góly. V tomto zápase se za domácí blýskli Jan Anlauf (2+0), Richard Bořuta (1+2) a Wiktor Bochnak (1+3). Všichni tři se podíleli na všech čtyřech gólech, ovšem také byli i u těch inkasovaných, což jejich plusy mínusy značně ovlivnilo.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 4.kolo so 10.9.13:30
HC Olomouc
4:7(2:3, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Bořuta (Bochnak), 19. Bochnak, 50. Anlauf (Bochnak, Bořuta), 53. Anlauf (Bořuta, Bochnak) – 2. Harabiš, 12. Pospíšil (Dvořák, Tomajko), 14. Pospíšil (Tomajko), 24. Pospíšil, 35. Tichý Ondřej (Janíček), 42. Dvořák, 44. Rosecký (Pernický, Dvořák). Rozhodčí: Libiger – Ganger, Bartek. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:7, 4:7.
HC RT TORAX Poruba: Mokrý (od 24. minuty Morys) – Machů, Becher, Husák, Krátký, Šimek, Gebauer, Pavlík – Anlauf, Bořuta, Bochnak – Kotásek, Häring, Stebel – Morávek, Stodůlka, Fojtík – Barčák, Pszczólka
HC Olomouc: Machatý – Harabiš, Hladiš, Nekvapil, Vinter, Kocián, Mikulec, Pírek – Tichý O., Handl, Tomajko, Pospíšil, Vašíček, Tichý J., Pernický, Dvořák, Přecechtěl, Janíček, Rosecký

Poruba se nechala hned v úvodu utkání zatlačit před svou klec, kde ve druhé minutě inkasovala po dorážce Stanislava Harabiše. Olomouc totiž neotálela a na Mokrého vyrazila v plné síle. První pokus Dvořáka se sice odrazil od tyče, ale pohotový Harabiš tuto akci zakončil. Domácí tým se po pár minutách pomstil, když konečně zavítal do útočného pásma. Za záda Machatého se strefil Richard Bořuta.

Přesilové hry domácím prozatím nejdou. Olomouc se i přes oslabení dostávala do útoku, kde se při druhé přesilovce domácích snažil skórovat Tomajko. Ten byl ovšem hákován a bylo nařízeno trestné střílení, které neproměnil. Jakmile se hosté dostali do plného počtu, padla další branka. Stav navýšil Tadeáš Pospíšil, který po dalších dvou minutách skóroval znovu. Při druhé bráně využil odkrytého prostoru v bráně, jelikož Mokrý vyjel z brány a snažil se Pospíšilovi v gólu zabránit, ale nepovedlo se.

Domácí se vysokého náskoku nezalekli a dvě minuty před koncem stav snížili. Wiktor Bochnak najížděl před Machatého sám a podařilo se mu poslat rychlou střelu, takže olomoucký strážce nestačil zvednout lapačku a puk se dostal za jeho levé rameno do rohu brány.

Druhá třetina nebyla pro domácí tým vůbec přívětivá. Hosté byli neustále u kotouče a málo kdy se Porubě povedlo vyjet alespoň do středního pásma. Olomouc neustále dorážela, až nakonec dala čtvrtou branku. Tadeáš Pospíšil nejenže poslal přesnou střelu nad rameno gólmana, ale také si vytvořil čistý hattrick.

Po čtvrté brance opustil Vojtěch Mokrý porubskou klec a místo něj se do brány postavil Daniel Morys. A ani ten neměl o nápadníky nouzi. Neustále se před jeho klecí objevovali olomoučtí hráči a stříleli po něm černým toušem. Dokonce i ve chvíli, kdy se hosté dostali do oslabení, nenechali Moryse na pokoji. Ale aby to nevypadalo, že se hrálo neustále v obraně domácích. Poruba si také párkrát vypálila na Machatého, ovšem olomoucký gólman si spíše musel krýt svou hlavu, než jen klec. Porubské střely mířily příliš vysoko a často končily na plexiskle. Nejčastěji pálil od modré čáry Husák, a dalšími častými střelci byli Bochnak, Anlauf nebo Bořuta. Zatímco se Porubským nedařilo, Olomoučtí jen stvrzovali své vítězství. V pětatřicáté minutě skóroval Ondřej Tichý.

Ve třetí třetině se domácí lehce zvedli, ale pravděpodobně přišlo toto zlepšení příliš pozdě. Hosté měli již tříbrankový náskok a v začátku poslední části jej navýšili, když Tomáš Dvořák ukořistil ve středním pásmu kotouč a najel si sám před Moryse, který nestačil včas sevřít betony. Sedmý gól se podařilo Olomouci vstřelit o dvě minuty později. Z mezikruží poslal puk David Rosecký.

Domácí se neustále snažili stav nějakým způsobem dotáhnout. Pokusil se o to i Bořuta, který poslal puk ze středního pásma na Machatého, který způsobil zástavu dechu snad všech diváků v hledišti. Puk se snažil zastavit při roznožce betonem, ale málem mu puk pod oním betonem projel a skončil by v bráně. Naštěstí stihl nohu přilepit k ledu a kotouč zastavit. Po pár minutách ovšem domácí opravdu skórovali. Nejprve po střele Jana Anlaufa a ve třiapadesáté minutě sehráli Bořuta, Bochnak a Jan Anlauf pěknou akci, zakončenou krásným gólem. To ovšem nestačilo. Do konce třetiny se střídavě hrálo před Machatým a před Morysem, ale ani jeden již nemusel lovit kotouč zpoza zad. Utkání skončilo stavem 4:7 a domácí (prozatím) nemají žádné body.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Dneska se ten zápas asi těžko hodnotí, protože jsme po dvou sice prohraných, ale odedřených zápasech jak doma, tak hlavně v Třinci, byli přesvědčeni o tom, že to družstvo má na domácí půdě na to, abychom konečně vyhráli. Nicméně, od začátku jsme tahali za kratší konec a všude jsme byli pozdě. Od prvopočátku byl takový laxní přístup k zápasu celkově. Navíc nás dnes nepodržel ani brankář, který v předešlých zápasech chytal výborně, proto taky potom došlo k tomu střídání po tom čtvrtém gólu. Měli jsme celkově špatný vstup do zápasu a hlavně jsme byli bez bojovnosti, takoví odevzdaní a ustrašení. Na druhou stranu, v Třinci jsme to například stáhli na dvě pětky v poslední třetině a soupeře jsme dostávali pod tlak, měli jsme možná i více ze hry. Dnes jsme nešli do dvou, naopak jsme přidali i čtvrtou pětku, ať si zahrají i kluci, kteří do teď moc nehráli a zase jakoby to z nich spadlo ta zodpovědnost a tíha. Pak se uvolnili a začali hrát, dali jsme dva góly a ta poslední třetina byla z naší strany dobrá. Když jsme se po zápase ptali proč to tak je, tak všichni krčili rameny. Na tom musíme zapracovat.

Jaroslav Navrátil (HC Olomouc): Utkání jsme si rozehráli dobře, dostali jsme se do vedení. Měli jsme šanci trestného střílení, které jsme nedali, ale naštěstí nám tam spadly góly, takže jsme si to od půlky zápasu pohlídali a myslím, že nakonec zaslouženě vyhráli.