Junioři zdolali v semifinále turnaje Frýdek-Místek a čeká je velkolepé finále v Katovicích

16.03.2016, René Chyla

Porubští borci nastupovali ke druhému semifinálovému utkání ve velké pohodě, jelikož v Polárce zvítězili minulý týden vysoko 8:3, a tudíž jen prohra o šest a více branek by je zastavila těsně před branami vytouženého finále. RT TORAX neponechal ale nic náhodě a zvítězil jasně 4:1, příští středu tedy svěřence Miroslava Bahníka a Petra Trojana čeká vyvrcholení SILESIA BISSET CUPU, které budou hostit polské Katovice, kde se ostravská juniorka utká s reprezentačním výběrem Polska do 18 let.

Liga juniorů - Turnaj st 16.3.18:00
HC Frýdek-Místek
4:1(1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Gola P. (Stupka, Gola R.), 26. Vilček (Smrčka), 38. Bialoň (Štěpán), 56. Pěnčík (Moravčík, Široký) – 36. Valíček (Plitko). Rozhodčí: Klapetek – Moravec, Kořistka. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Boháč, Ščurek, Široký, Kropka, Hranoš, Šustala – Gola P., Gola R., Moravčík, Stupka, Pěnčík, Smrčka, Csabala, Kurnik, Vilček, Bialoň
HC Frýdek-Místek: Hlaváč – Skalický, Valíček, Nikl, Csapai, Kozubek, Daron, Kocháň – Dubčák, Heralt, Plitko, Strakoš, Škubala, Ondráček, Sonnek, Zberovský, Papaj

Úvod druhého semifinálového duelu SILESIA BISSET CUPU mezi juniory Poruby a Frýdku-Místku byl poměrně opatrný, pozornost Zavadila prověřil až v jedenácté minutě Jan Sonnek, porubský gólman si ale svou pravou tyčku pohlídal. Za chvíli mohl otevřít skóre Tomáš Vilček, který se ocitl tváří v tvář Hlaváčovi, ani porubský forvard ale svou šanci neproměnil. RT TORAX šel dovedení dvě minuty nato. Stupkovu dělovku z levého kruhu sice frýdecký brankář ještě vyrazil, ovšem jen na hokejku Patrika Goly, jenž doklepl puk od odkryté branky – 1:0.

Porubští byli na začátku druhé dvacetiminutovky aktivnější a ve 26. minutě zaslouženě své hubené vedení navýšili. Marek Smrčka několikrát dorážel puk do branky z velké blízkosti, Jan Hlaváč ale předvedl skvělé zákroky a dokázal kotouč vytáhnout z brankové čáry. Na poslední dorážku, k níž se postavil Tomáš Vilček už byl ale frýdecký gólman krátký – 2:0.

Frýdek-Místek snižoval za necelých deset minut. Střelu Plitka z pravé strany Jan Zavadil vyrazil, do prázdné branky se ale nemohl nemýlit Martin Valíček – 2:1. RT TORAX si vzal dvoubrankové vedení zpět ještě do druhé přestávky. Matěj Štěpán nabil na modré čáře a jeho pumelici dokázal ještě parádně před brankou tečovat přesně pod víko Jakub Bialoň – 3:1.

Maximální tutovku spálil hned v první minutě posledního dějství Patrik Gola, jehož střela se odrazila od levé do pravé tyče, za Hlaváčova záda ale nezamířila. V další šanci se o chvíli později ocitl po nahrávce Dominika Csabaly z pravé strany Jakub Bialoň, porubský útočník ale zamířil z dobré pozice pouze do gólmanovy hrudi. V podobné situaci se ocitli na druhé straně Daniel Plitko s Martinem Valíčkem, porubský gólman však znovu vynikal.

Robin Gola stejně jako jeho bratr nastřelil ve 48. minutě tyč. V 56. minutě bylo definitivně hotovo. Dominik Moravčík nahrával v přečíslení najíždějícímu Marku Pěnčíkovi, jenž zamířil přesně nad pravý Hlaváčův beton – 4:1. Porubská juniorka tak pohodlně dokráčela až do finále, kde se utká s polskou reprezentační dvacítkou.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Toto utkání jsme brali v podstatě jako přípravu před důležitými zápasy, které máme na programu v pátek a v neděli. I když duel s Frýdkem-Místkem dopadl dobrým výsledkem, na můj vkus tam byla spousta chyb v obraně, výborně nám však zachytal náš gólman. Je třeba si ale těch chyb vzít ponaučení a pečlivě se připravit na ostatní zápasy.

Tomáš Snášel (HC Frýdek-Místek): I když to bylo turnajové utkání, tak po výsledku z Polárky to bylo bráno v podstatě jako přátelák. Těch šancí na úspěch a postup sice nebylo mnoho, i když první třetina byla z naší strany perfektní. Měli jsme tam spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili, v té třetí třetině jsme zase na druhou stranu nestačili, soupeř nás přebrusloval. Domácí sice byli lepší, ale myslím si, že jsme byli důstojným soupeřem a ty tři góly z jejich strany byly spíše šťastné. Přeji Porubě, aby finále zvládla a trofej zůstala v České republice. My jsme velmi rádi, že s takovým týmem můžeme v sezoně hrát a věřím, že budeme mít proti nim stále lepší a lepší výsledky.