Dvakrát inkasovali v přesilovce, vše pak napravili v jedné minutě druhé třetiny

23.10.2016, Gabriela Juříková

V devátém kole Ligy staršího dorostu jel lídr tabulky skupiny Východ HC RT TORAX Poruba na led Karviné. Svou favorizovanost však v první třetině Poruba nepotvrdila. Do sedmnácté minuty, kdy sudí poprvé vylučoval, se v podstatě nic závratného nedělo. A ač byli ve výhodě hosté, Karviná ve čtyřech hráčích dvakrát zaútočila a v rozmezí 40 vteřin se dvakrát radovala z gólu. Porubští korigovali stav těsně před odchodem do kabin gólem Jiřího Brodka. Po přestávce pak porubští hráči pokračovali v sázení puků do soupeřovy brány. Na vyrovnání Janem Žídkem čekali sice deset minut. Pak ale svěřenci trenéra Suchánka nasázeli během minuty tři góly. Michael Vavřík zařídil vedení, Alex Benka-Rybár vsítil vítěznou branku a Jan Richtar vše pojistil. Karvinští sice ke konci třetí třetiny, kdy si vybrali i oddechový čas, snížili na 3:5, ale vzhledem k tomu, že do šedesáté minuty už žádný hráč puk do brány nedostal, odvezla si Poruba tři body.

Liga staršího dorostu - 9.kolo ne 23.10.12:45
HC Býci Karviná
3:5(2:1, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Santarius, 19. Ligocký, 58. Horecký – 20. Brodek, 30. Žídek J. (Béreš), 35. Vavřík (Vojtášek, Kroček), 35. Benka-Rybár (Béreš), 36. Ferleťják (Richtar) . Rozhodčí: Krenželok – Malík, Opravil. Vyloučení: 2:2, navíc Nagy (POR) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5.
HC Býci Karviná: Juránek – Pawlas, Pajonk, Benda, Chmiel, Teplanský, Folwarczný – Cipko, Novobilský, Santarius, Ligocký, Nekarda, Pieczonka, Horecký, Sojka, Zíka, Damps
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček, Timura, Nagy, Šolc, Zicháček – Richtar, Ferleťják, Žídek J., Brodek, Vavřík, Vojtášek, Béreš, Voznička, Benak-Rybár, Skalka, Žídek M.