Do další části soutěže vlétla Poruba na výbornou. Uherské Hradiště přestřílela čtrnácti góly

12.12.2015, Kateřina Juříková

Mladším dorostencům již začala druhá část soutěže a v prvním utkání se střetli s Uherským Hradištěm, které v základní části skončilo v tabulce východní části-jih na třetí pozici. To, jaký styl hry má soupeř, na to museli porubští dorostenci přijít v prvních minutách. Zjištění, že to bude lehký soupeř, přišlo okamžitě, neboť se hosté horko těžko dokázali dostat do útočného pásma, a když už se jim to povedlo, dlouho jej neudrželi. Kryštof Mrázek tak neměl příliš práce, ovšem při vedení domácích 6:0 Hradišťané doslova kotouč do jeho klece dotlačili a v poslední třetině přidali ještě druhý gól. Zato gólman hostí Pavel Peterka měl opačný problém, než porubský gólman. Mnohdy nevěděl kam dřív skočit a puk na něj létal ze všech stran. Nejvíce se v dnešním utkání prosadil Vojtěch Střondala (4+1), hattrickem se blýskl Ernest Bochnak a stejný poměr branek a asistencí měl Marek Havránek (2+2).

ELIOD liga mladšího dorostu - 19.kolo so 12.12.14:15
HC Uherské Hradiště
14:2(5:0, 3:1, 6:1)
Branky a nahrávky: 4. Bochnak, 10. Puchala (Střondala), 11. Žídek, 12. Střondala (Gajdoš), 14. Střondala (Havránek, Gajdoš), 24. Wawrzkiewicz (Havránek, Mrázek), 32. Střondala (Wawrzkiewicz, Pliska), 37. Pliska, 42. Bochnak, 44. Střondala (Wawrzkiewicz), 44. Bochnak (Anlauf), 48. Havránek, 52. Havránek, 58. Häring (Gajdoš) – 28. Hendrych (Podešva), 43. Bouček . Rozhodčí: Janda R. – Janda L., Bala. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 9:1, 9:2, 14:2.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Becher, Šolc, Kroček, Husák, Nagy, Gajdoš, Pliska, Pitucha, Wawrzkiewicz, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Zicháček, Puchala, Anlauf, Bochnak, Šimek, Häring, Boniatti
HC Uherské Hradiště: Peterka – Hurdes, Hrabec, Hromada, Zalubil, Frolek, Vyoral, Šabršula, Baďura, Hendrych, Podešva, Kužílek, Bouček, Dohnal, Zatloukal, Havlík

Již od prvních minut se u kotouče drželi převážně domácí, kteří nešetřili a pálili o sto šest. Hradišťané měli hodně práce s uhlídáním svého gólmana jenomže již ve 4. minutě Peterka podlehl po střele Ernesta Bochnaka. Hosté se marně pokoušeli dostat se před Mrázka a ten tak prakticky mohl pouze vyčkávat na to, až se soupeřům podaří prolomit obranu.

O navýšení stavu na 2:0 se zasloužil Patrik Puchala a necelou minutu po něm skóroval Jan Žídek. Domácí mužstvo si doslova otevřelo u Peterka střelnici. Uhersko-Hradišťský gólman sebou v kleci házel jako ryba na suchu, ale vzhledem k tomu, že si domácí dokázali nahrávat velice rychle, měl vždy co dělat, aby svou klec uhlídal. Díky otevřenému prostoru v momentě, kdy byl gólman mimo klec, padaly branky daleko snáz. Jednu takovou se podařilo vstřelit Vojtěchu Střondalovi.

Vojtěch Střondala přidal další gól ve čtrnácté minutě. Vypálil z kruhu, který byl po levici gólmana. Petera byl v tu chvíli na opačné straně klece a bohužel se nestačil včas vrátit. Do konce první části se již nikomu nepodařilo uherského gólmana pokořit. Hostům se sice párkrát podařilo dobruslit až před Mrázka, ale Dohnal, Kužílek či Zalubi, hráči kteří se nejčastěji dostali dopředu, nedokázali svými střelami porubskou klec pokořit.

Druhá část sice byla na góly o něco chudší, zato živost neztrácela. Oba týmy se o kotouč rvaly u mantinelů a rvaly se také o každičký kousek ledu. Ani jedna strana to neměla jednoduché. Hosté se více snažili v obraně a již nedávali domácím tolik prostoru ke střelám. Při jedné akci nahrával na gól gólman Mrázek. Při rozehrávání nahrál Havránkovi a ten poslal puk na Mateusze Wawrzkiewicze.

I hostům se podařilo skórovat. Dostali se až před Mrázka, který se pokoušel kotouč zakrýt. Jenomže se mu to nepodařilo a hosté doslova puk do brány dotlačili. Autorem branky byl Filip Hendrych. Tato branka ovšem nebyla bez potrestání a o tu další porubskou se postaral opět Vojtěch Střondala. Gól padl díky nepozornosti gólmana, kterému zrovna vracel jeho spoluhráč hůl. Osmou branku dal bez asistence obránce Martin Pliska.

Úvodem poslední třetiny byl devátý gól a následné snížení porubského náskoku. Rychloustřelu poslal na Peterka Ernest Bochnak a vzápětí byla tato branka potrestána Jaroslavem Boučkem. Ovšem více příležitostí již hosté nedostali. Jejich druhá branka byla v tomto utkání poslední, ačkoliv se neustále pokoušeli prolomit obranu. A i Mrázek byl již připravenější, a jejich střeli s přehledem dokázal zachytit.

Zato Peterek zažíval v poslední třetině noční můru. Tolik branek ještě doposud Uhersko-Hradišťský gólman v základní části nedostal. Domácím devět gólů nestačilo, a tak i nadále tlačili svého soupeře do jeho pásma. Desátou branku s úsměvem na rtech přidal Vojtěch Střondala a po něm přidal gól Ernest Bochnak, který tak v tomto utkání, stejně jako Střondala, nastřílel hattrick. Dalším usměvavým střelcem byl hned dvakrát po sobě Marek Havránek. Před koncem nejen třetiny, ale i celého utkání přidal poslední branku Daniel Häring. Uherské Hradiště tedy padlo a první body si uzmula Poruba.