Zlepšený herní projev a hlavně koncovka v podání hokejistů páté třídy znamenaly další vysokou výhru

05.02.2015, Pavel Petruška, Gabriela Juříková

Poslední lednový den v rámci 26. kola soutěže přivítali na porubském ledě svěřenci trenéra Mrázka soupeře z HC Orlová, které dělí v tabulce třináct bodů. Porubští mladíčci rozhodně nechtěli domácímu publiku ukázat, jak lze soupeře přestřílet a stejně si nezapsat žádný bod do tabulky, jako se stalo v minulém kole s Karvinou. Od prvních minut dokázali, kdo byl favoritem utkání. Hosté sice tříbrankové domácí vedení do první přestávky dvěma góly v jediné minutě smazali, ale rozhodující byla druhá třetina, v níž porubští nastříleli pět branek, a Orlová dvěma trefami korigovala na průběžných 8:4. Ve třetím dějství přidal svou čtvrtou trefu Jakub Macho a hattrick dovršil Matyáš Haladěj. RT TORAX Poruba tak vyhrál nad Orlovou 12:5.

Žákovská liga ČR – 5. třída - 26.kolo so 31.1.10:00
HC Orlová
12:5(3:2, 5:2, 4:1)
Branky a nahrávky Poruby: 1. Puchala, 1. Haladěj (Petruška), 8. Petruška (Haladěj), 27. Wawrizkiewicz (Haladěj), 28. Macho (Petruška), 30. Macho, 38. Macho (Wawrizkiewicz), 38. Haladěj (Petruška), 43. Haladěj (Macho), 44. Petruška, 46. Haladěj (Wawrizkiewicz), 47. Brabec (Puchala).

Ve 26. kole, v sobotu 31. ledna, přivítali hokejisté páté třídy na svém ledě hráče HC Orlová, v jejichž dresu nastupuje na hostování porubský hráč – Adam Šinal. Tento zápas skončil výsledkem 12:5 ve prospěch HC RT TORAX Poruba a to zejména přičinění druhé lajny ve složení Jakub Macho, Tomáš Petruška a Matyáš Haladěj, kteří se postarali celkem o devět gólů. Jakub Macho získal v tomto utkání 5 bodů za čtyři góly a jednu asistenci.

Matyáš Haladěj přispěl dalšími pěti body, když vsítil tři branky a na dvě nahrál a i Tomáš Petruška se zaskvěl pěti body za dva góly a tři nahrávky. O další góly se pak postarali Denis Puchala, který na jeden i nahrál, Dawid Wawrizkiewicz jedním gólem a dvěma asistencemi a Tobiáš Brabec přispěl rovněž jedním gólem. Zápas měli domácí jednoznačně pod kontrolou, o čemž svědčí i poměr střel na branku – 26:13.

Ještě na závěr bych chtěl zmínit, že v neděli 1. února v přátelské utkání s výběrem Slezska jsme zvítězili 4:0. Dva góly vsítil Matěj Halata, Matyáš Haladěj zvyšoval na tři nula a na čtyři nula pak krásným gólem završil vítězství HC RT TORAXu Denis Puchala.

Porubští kluci se v tabulce drží o dva body před dotírající Opavou na třetím místě a stále mají naději na medailový post. Nicméně do konce soutěže zbývá ještě osm kol, což je 16 bodů, které bychom si rádi urvali pro sebe. Nicméně nás ještě čeká několik silných soupeřů, a to především HC Opava, která nám celou dobu dýchá na záda a s kterou jsme pouze remizovali 4:4 a také současný leader tabulky HK Jestřábi Prostějov, kterým jsme podlehli na jejich ledě 3:2. Tak držme našim klukům palce, ať jim to pořád tak střílí, jako o uplynulém víkendu.