Ze Vsetína se junioři vrátili s dalším vysokým vítězstvím

03.09.2011, Adam Bagar

V sobotním dopoledni měli junioři na programu přípravné utkání s pořadovým číslem jedenáct. To sehráli na vsetínském Lapači. Již v úvodní třetině dokázala Poruba nasázet svému soupeři čtyři góly. Ve stejném duchu vstoupila také do druhé části a po dvaadvaceti minutách hry tak Valaši prohrávali již vysoko 0:6. Brankostroj Poruby se sice zastavil, ale herní aktivita nikoliv. Nakonec si svěřenci trenéra Martina Smetáka odvezli po velmi dobrém výkonu vysoké vítězství 1:8. Dvěma góly a jednou asistencí se blýskl útočník Dalibor Mihal, tři kanadské body si z utkání odnesl také David Maček. V posledních třech zápasech junioři nasázeli svým soupeřům úctyhodných jedenadvacet branek.

Přípravné zápasy juniorů - 8.kolo so 3.9.16:00
1:8(0:4, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. Medveděv (Šiafotdinov, Štrbík) - 5. Rosypka (Maček, Blažej), 16. Jasiok (Maček), 17. Mihal (Palkovič, Kanaloš), 18. Mihal, 21. Kofroň (Kameníček, Vaněk), 22. Blažej (Maček, Rosypka), 44. Lužný (Vaněk), 54. Kanaloš (Mihal, Cháňa). Rozhodčí: Husička - Škrobák M., Škrobák P. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 29:45 (8:11, 9:20, 12:14). Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:8.
VHK ROBE Vsetín: Michálek – Studený, Doležálek, Daněk, Horák, Koutník, Medveděv, Šimon, Hradil, Šiafotdinov, Gromus, Kývala, Štrbík, Žabčík, Báchor, Boháčik, Tobola, Motloch, Valentík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert – Lažek, Spusta, Cháňa, Herman, Špok, Jasiok, Lužný – Kofroň, Kameníček, Vaněk – Mihal, Palkovič, Kanaloš – Blažej, Maček, Rosypka – Dominec, Orne.

Běžela první minuta zápasu a domácí se mohli dostat do bleskového vedení. Medveděv přebruslil porubskou obranu, před Seifertem však v dobrých pozicích ani nadvakrát neuspěl. Na druhé straně udeřila jako první Poruba. Blažej vytečoval touš ze třetiny, ten dojel Maček a naservíroval před branku na najetého Vladimíra Rosypku, jenž z první nedal Michálkovi šanci. Vzápětí mohli přidat druhou branku Kameníček s Vaňkem. První jmenovaný trefil tyč, druhý z dobré pozice poslal puk jen do lapačky vsetínského gólmana.

Vyrovnání měl na holi Tobola, ale Seifertovi se utkání na Lapači povedlo skutečně na jedničku. V závěru první třetiny přišel na řadu brankostroj RT TORAXu. V přesilové hře poslal od modré jen lehkou, ale efektivní, střelu Robin Jasiok a Michálek našel puk až ve své brance. Následovala pohledná kombinace, na jejímž konci dostal před brankou mnoho prostoru k blafáku a následnému přesnému zakončení Dalibor Mihal. Povedenou dvouminutovku zakončil svou druhou trefou Dalibor Mihal, ten si objel klec a u pravé tyče pohodlně zasunul.

Porubští začali druhou tercii ve stejném duchu. Sotva se vrátil Kameníček z trestné lavice, založili hosté další gólovou akci. Na jejím konci tentokrát zakončoval do poloprázdné svatyně Lukáš Kofroň. Jen o další minutu později poslal před branku střílenou přihrávku Maček a Radimu Blažejovi stačilo jen do ní vložit hůl. Valaši přidali a odměnou za snahu jim byl první gól. Z prostoru pravého kruhu napřáhl přesně k tyči Alexander Medveděv a Seifert byl tentokrát bezmocný.

Porubští v dalších minutách měli místy až drtivý tlak. Vaněk se hned dvakrát ocitl v dobrých střeleckých pozicích, ale ve Vsetíně mu jakoby nebylo přáno. Neúspěšný byl sám před Michálkem také Mihal, jenž mohl zkompletovat hattrick. Naopak blízko ke snížení byl v závěrečných vteřinách Koutník, jeho radost ovšem zastavila horní tyč Seifertovy branky.

Také v poslední dvacetiminutovce byli hosté nadále velmi aktivní. Krátkou dvojnásobnou přesilovku sice využít nedokázali, ale v klasické již udeřili posedmé. Ondřej Lužný tentokrát propálil vše, co mu stálo v cestě. Dlouhou přesilovku pět na tři měli k dispozici také Vsetínští. Obstřelovali branku soupeře a Seifert se měl skutečně co ohánět, ale drtivý tlak ustál.

V závěru byla k vidění ještě jedna branka. Opět velmi účinné nahození od modré čáry, tentokrát z hole Cháni, k puku se dostal Mihal a ten ještě posunul na lépe postaveného Jiřího Kanaloše, který měl lehkou práci trefit prázdnou branku. Poruba si tak po velmi dobrém výkonu odváží ze vsetínského Lapače vysoké vítězství 1:8.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Sehráli jsme dobré utkání. Od začátku jsme šli do toho na plno a dobře jsme napadali. Tak nějak bych si to představoval. Všechny tři lajny zahrály dobře. Především bych chtěl vyzdvihnout výkon gólmana Seiferta. Samozřejmě chyby tam nějaké byly, ale bez chyb se hrát nedá. Myslím si, že s tímto zápasem můžeme být spokojeni.