V posledním kole základní části junioři nestačili na suverénní Vsetín

10.03.2013, Adam Bagar

Základní část Ligy juniorů je již minulostí. Poruba se v posledním kole představila na ledě Vsetína, pro nějž šlo o generálku před následujícími barážovými boji. Valaši měli v první třetině velkou převahu, kterou korunovali dvěma góly. V úvodu druhé části sice RT TORAX snížil, ale dalšími třemi trefami domácí navýšili svůj náskok. Hostům však vyšel náramně vstup do třetí dvacetiminutovky, v němž se po třech rychlých brankách dostali na dostřel. U tří branek byl útočník René Kysučan. Vsetín nakonec duel zvládl a zvítězil zcela zaslouženě 7:4. Černou kaňkou na zápase však byla zranění vsetínských hráčů, kteří mají na programu první kolo baráže již v pátek.

Liga juniorů - 36.kolo ne 10.3.17:30
7:4(2:0, 3:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 11. Baroš (Tobola, Uchin), 13. Kajaba (Šiafutdinov, Zvonek), 33. Šiafutdinov, 36. Šiafutdinov (Kajaba), 38. Zvonek (Kajaba, Šiafutdinov), 45. Šiafutdinov (Kajaba, Zvonek), 48. Daněk (Kývala, Báchor) – 27. Odsedek (Dusík, Kysučan), 41. Kofroň (Maček, Dusík), 42. Kysučan (Mihal), 45. Rosypka (Kysučan, Mihal). Rozhodčí: Fiedler – Novák, Smilek. Vyloučení: 4:8, navíc Mihal (POR) 10 min. OT [NESP] a Chamrád (POR) 5 min. + OK [NARZ]. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 42:19 (15:3, 12:7, 15:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:4, 7:4.
VHK ROBE Vsetín: Kohn – Kajaba, Koutský, Žabčík, Daněk, Šiafutdinov, Štrbík, Báchor, Koutník, Baroš, Uchin, Žák, Valentík, Zvonek, Tobola, Hradil, Kývala, Vašíček.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert – Dusík, Ryška, Jasiok, Puškár, Chamrád – Maček, Odsedek, Kofroň – Kysučan, Mihal, Rosypka – Pobuta, Palkovič, Franek.

V prvních minutách zápasu byli aktivnější hosté, kteří na Kohna vypustili tři střely, ale to bylo z jejich strany pro první třetinu vše. V šesté minutě mohl skórovat Koutník, ale z blízka trefil jen Seiferta v bráně. V osmé minutě mohl otevřít skóre Koutník, ale ani on bekhendem poloodkrytou klec Poruby netrefil. První branka nakonec přišla v jedenácté minutě, kdy Vojtěch Baroš dostal přesnou přihrávku do mezikruží a jeho následná střela přesně zapadla k tyči hostující branky.

Za pár vteřin se Valaši radovali znovu. V přesilové hře vypálil na Seiferta Šiafutdinov, hostující brankář neudržel puk a všudypřítomný René Kajaba jej vzal a poslal do prázdné klece. V dalším průběhu třetiny se hodně vylučovalo na straně Poruby, ale Vsetín přesilovky nedokázal využívat. Ve druhé třetině tak sudí Fiedler začal vylučovat také domácí hráče, ale ani Poruba v přesilovkách nevynikala. Branky se přeci jen dočkala, když v sedmadvacáté minutě doklepl střelu Dusíka za záda Kohna Patrik Odsedek.

Z kraje druhé poloviny zápasu hráli hosté přesilovku, když se do samostatného úniku dostal Kamil Šiafutdinov, který hostujícího brankáře vymíchal z brány a ve velké rychlosti zasunul do prázdné klece. O chvíli později vedl Vsetín už o tři branky. V přesilovce domácích Kajaba po pravé straně sjížděl k Seifertovi, který proti němu vyjel, ale Kajaba obkroužil branku a mohl zakončovat do prázdné, ale puk jen projel brankoviště na druhou stranu, kde doklepl puk do prázdné klece opět Kamil Šiafutdinov, brankář Seifert v té době vůbec nevěděl kde je puk.

O chvíli později udeřila vsetínská třetí formace znovu. Šiafutdinov nabruslil do útočného pásma, předal puk Kajabovi, který z blízka vypálil na Seiferta, ten jen vyrazil puk vedle sebe, kde už čekal na dorážku Dalimil Zvonek a stav už byl 5:1. Třetí třetinu však domácí absolutně zaspali a hosté se dostali znovu do hry. Nejprve vsetínští zapomněli hostující hráče za sebou a sám unikající vymíchal Kohna z branky, ale byl faulován a nemohl puk dorazit, to se ale povedlo dojíždějícímu Lukášovi Kofroňovi, který touš do brány uklidil.

V dalším dění se uprostřed hřiště srazil Žák s Tobolou a hosté šli ve třech na nikoho na Kohna. Perfektně to udělal Mihal, který nechal puk před brankoviště a druhý za ním René Kysučan tvrdým doklepnutím do horní části branky nedal Kohnovi šanci. Stále to nebylo vše. Poruba semkla Vsetín v pásmu a po pár přihrávkách se dostal puk na levý kruh, odkud ihned pálil Vladimír Rosypka a Kohn inkasoval během pár minut potřetí.

Vsetín si vzal oddechový čas, což se ukázalo jako dobrý tah, protože z další akce se znovu radovali domácí. Kajaba přihrál do mezikruží Kamilovi Šiafutdinovi a ten přesnou ranou do horního růžku završil hattrick. O chvíli později přišla sedmá branka domácích, po střele Kývaly stál u Seiferta připraven dorazit puk do klece Poruby Josef Daněk a to se mu nakonec podařilo, protože Seifert střelu Kývaly jen vyrazil. V dalším dění žádná branka už nepadla a Vsetín tak v posledním zápase sezony potvrdil svou suverénnost a těší se na baráž o extraligu.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Zápas se mi hodnotí dobře z pohledu získaných bodů. Myslím, že naše hra nebyla špatná. Šlo o poslední zápas a Poruba k němu přistoupila pro mne špatně. Chtěla všechno dohrávat, mydlilo se to. Takhle proti nám v soutěži nehrála. Přesto jsme se s tím dokázali vyrovnat a po dvou třetinách vedli 5:1. Během pár minut to bylo 5:4. Staly se určité věci, které by se neměly stát, ale pak jsme odskočili na konečných 7:4 a měli ještě další šance. Takže jsem s výsledkem spokojený, stejně jako s celou základní částí. I když jsem byl optimista a týmu věřil, odehráli jsme hodně dobrou sezonu. Chtěl bych za to všem klukům v týmu poděkovat.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Škoda, že zápas dopadl, jak dopadl. Bylo to zbytečně vyhecované. Padlo spoustu branek a my nyní jen litujeme, že jsme za stavu 5:4 zápas neudrželi v takových mezích, abychom soupeře ještě potrápili. Škoda závěru zápasu, nechtěl jsem ať to tak dopadne, protože vím, že domácí potřebují každého hráče do baráže. Za zákrok v závěru (Chamrád na Uchina – pozn. redakce) mohou domácí poděkovat sudímu, protože ten deset vteřin předtím stejnou situaci nepískl a náš hráč tam poté s krvavýma očima do toho vletěl a nedopadlo to dobře. Jinak přeji soupeři v baráži úspěch, protože hráli opravdu velmi slušně a také jim ho přeju proto, aby nám v další sezoně ubyl jeden kvalitní soupeř.