Z Vítkovic bez bodu, městské derby rozhodli šesti góly tři hráči

včera, Gabriela Juříková

Odveta dorosteneckého ostravského derby hraná v sobotu 19. října ve Vítkovicích měla tři střelce. Za Porubu otevřel střeleckou listinu Jakub Žídek, který se postaral i o vyrovnání na 2:2. Za Vítkovice otáčeli stav dvakrát Michal Šebesta a Leon Stryczek

Extraliga dorostu – Východ - 13.kolo so 19.10.14:00
HC Vítkovice Ridera
4:2(2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. M. Šebesta (Szarowski, Varga), 18. Stryczek (Douda, Janošek), 32. Stryczek (Varga, Svozil), 47. M. Šebesta (Juroš, Szarowski) – 6. Žídek (Š. Šebesta, Kohut), 21. Žídek (Š. Šebesta). Rozhodčí: Šutara – Raszka, Tošenovjan. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
HC Vítkovice Ridera: Kubina – Lyčka, Michalík, Varga, Szarowski, Glos, Noga, Burjetka – Kučerňák, Svozil, Stryczek – Zatloukal, M. Šebesta, Kusak – Douda, Janošek, Juroš.
HC RT TORAX Poruba: Skoumal – R. Kozák, Vudarčík, Pčolinský, Planka, Kohut, Kubálek, Beljaev – Žídek, Š. Šebesta, Socha – Brym, Vrůbel, Centkowski – Tyrna, Bjaček, Jozefček.

Moravskoslezské derby rozehráli lépe hosté. Prvotní akce Žídka ve třetí minutě ještě neskončila pukem v bráně, ovšem na začátku šesté minuty po krátkých nahrávkách střílel zblízka Šimon Šebesta. Gólman kotouč neudržel a pohotový Jakub Žídek jej doklepl za brankovou čáru.

Ridera vyrovnala za tři minuty, když Szarowski nahrál k tyči dojíždějícímu Michalu Šebestovi. Skoumal neměl šanci puk zachytit. V polovině třetiny čelil porubský brankář spršce střel a byl vždy tam, kde měl být.
Vítkovice otočily stav na svou stranu v 18. minutě. Leon Stryczek zužitkoval Doudovu nahrávku.

Jestliže neproměnil Jakub Žídek šance v první třetině, tak sotva začalo druhé dějství, měl na kontě druhou branku. Šimon Šebesta vyhrál vhazování na Žídka, který Kubinu nachytal ještě myšlenkami v šatně. V polovině třetiny měli Porubané výbornou šanci. Na pravém křídle si najížděl do útočné třetiny Jozefček, jehož střelu Kubina vytěsnil jen na hůl Tyrny. Otevřenou polovinu brány ale netrefil.
V čase 31:24 rozehrál od své branky Varga na volného Leona Stryczka, který před Skoumalem naznačil střelu a sjetím k tyči dostal Rideru opět do vedení.

Po druhé přestávce byl blízko vyrovnání Centkowski. Puk se zastavil o tyč! Často se hrálo od branky k brance v rychlém tempu, a přestože se porubští dorostenci opravdu snažili stav dorovnat, Kubinu už nepřekonali. Domácí si vedení pojistili ve 47. minutě bleskovou akcí od vlastní brány. Michal Šebesta si z levého křídla sjel mezi kruhy a taháčkem poslal puk na bránu. Skoumalovi kotouč přeskočil přes vyrážečku do brány.
Porubané soupeři už nedovolili skórovat, ubránili i dvě oslabení a ve druhém vzájemném utkání, které střelecky opanovaly Vitkovice (48:20), prohráli 2:4.