Z Prostějova si dorostenci odváží pouhý bod

23.11.2008, Adam Bagar

V posledních třech zápasech sehrál dorost VOKD Poruby těžká utkání s celky z čela tabulky. A výsledek? Plných šest bodů a skvělé skóre 18:5! V rámci 21. kola ligy dorostu zavítali svěřenci trenérů Vlka a Bahníka na led Prostějova, který by se dal nazvat remízovým králem této soutěže. Hosté byli v tomto zápase velkým favoritem. Po první třetině byl stav bezbrankový, a tak se na první gól tohoto duelu muselo čekat až do čtyřiadvacáté minuty, kdy se trefili domácí Jestřábi. Hosté nehráli špatně, ale ztroskotávali na skvěle chytajícím domácím gólmanovi Lukášovi a také na špatné koncovce. Několik samostatných úniků a několik situací, kdy stála před hráči Poruby prázdná branka, dorostenci gólově vyjádřit nedokázali. Na další trefu se tak v Prostějově čekalo až do 55. minuty, kdy se hosté dočkali zaslouženého vyrovnání. Úspěšným střelcem se stal Dalibor Kameníček. Radost nevydržela Porubským příliš dlouho, když minutu nato Jestřábi využili přesilovou hru. Jenže ti své vedení udržet nedokázali a o pětatřicet vteřin později srovnal na konečných 2:2 Tomáš Gonda. Další utkání sehrají dorostenci VOKD v pátek 28.11., kdy přivítají Žďár nad Sázavou.

- 21.kolo ne 23.11.
LHK Jestřábi Prostějov
2:2(0:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 24. Prokop (Pezda), 56. Přikryl (Arnošt, Pozděna) - 55. Kameníček (Chaloupka), 57. Gonda (Klimíček, Blahuta). Rozhodčí: Soldán - Jaška, Pavlík. Vyloučení: 5:7, navíc Puškár (POR) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Lukáš - Pozděna, Arnošt, Stejskal, Hradil, Dvořák, Nazad, Venkrbec, Minařík, Přikryl, Jurník, Novotný, Compel, Stejskal, Koutník, Stloukal, Prokop, Pezda, Pudil.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Lužný, Odsedek, Kupčík, Zuzaník, Puškár, Svoboda, Černín, Kameníček, Klimíček, Gonda, Král, Lelkeš, Kofroň, Palkovič, Sochorek, Dominec, Peslar, Chaloupka, Blahuta, Vícha.