Vzdorující Spartak zlomili starší dorostenci Poruby až v polovině utkání

10.12.2017, Gabriela Juříková

Po vítězném utkání ligového mladšího dorostu se v porubské RT TORAX ARENĚ představil další méně známý soupeř a to Spartak Uherský Brod, který přijel s porubskými staršími dorostenci odehrát třetí kolo nadstavby regionální ligy. A že to byl soupeř opravdu o několika neznámých, bylo vidět i na herním projevu domácího celku, který sice první třetinu ovládl gólem ze čtvrté minuty, ale pak se až do pětatřicáté minuty nedokázal prosadit. V brance Spartaku totiž kouzlil Vystrčil, a když kotouče nelapil, tak je doslova odpuzoval. Trpělivost a bojovnost nakonec přinesla tři body, když se ve třetím dějství domácí hráči čtyřikrát prosadili. A byť jim Spartak nadělil dva kotouče do sítě, vyhráli nakonec 7:2. Dva góly vsítili Michael Vavřík a Daniel Häring.

Regionální liga staršího dorostu - N3 ne 10.12.13:30
HC Spartak Uherský Brod
7:2(1:0, 2:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 4. Vavřík (Kroček), 35. Bořuta (Béreš, Bukowski), 37. Béreš (Bukowski), 42. Häring (Richtár, Morávek), 48. Vavřík (Brodek, Nagy), 59. Bukowski (Bořuta), 60. Häring (Vojtášek, Timura) – 42. Zalubil, 49. Uhříček. Rozhodčí: Beránek – Hranoš, Barteček. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 46:24. Diváci: 76. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 7:2.
HC RT TORAX Poruba: Kraina – Timura, Krátký, Nagy, Pitucha, Kroček – Béreš, Bukowski, Bořuta – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Morávek, Häring, Richtár – Dlouhý, Vojtášek
HC Spartak Uherský Brod: Vystrčil – Buráň, Kuříček, Macharáček, Michalec, Pospíšil, Uhříček – Bouček, Flora, Hendrych, Pochyrý, Šašinka, Kočka, Fuga, Zalubil, Vaculík

Spartak v nadstavbě zatím nevyhrál, a tak si asi chtěl napravit bodový účet v Porubě. Od začátku čtvrté minuty sice hosté prohrávali gólem Michaela Vavříka, od jehož brusle se kotouč vystřelený Kročkem odrazil a zamířil si to mezi betony gólmana Vystrčila, ale v dalším průběhu první třetiny dokázali porubské střelce doslova vynulovat. Brankář Vystrčil chytal i nechytatelné a leckdy pomohla i souhra tečí a odrazů, že se puk nedostal za brankovou čáru Uherského Brodu.

Podobný scénář byl k vidění i ve druhém dějství, kdy si domácí vypracovali totální tutovky, ale v brankovišti stál čaroděj a magnet na kotouče v jednom. A přestože měl na druhé straně porubský Oskar Kraina méně práce, v ojedinělých útočných akcích Spartaku si dokázal držet koncentraci a i jeho kotouče trefovaly, jak si přál.

Už se zdálo, že druhá třetina skončí bez gólu, když udeřilo duo Béreš Richard Bořuta. Když to nešlo přímo, vzali to od zadního mantinelu a gólmana přelstili rychlou nahrávkou zpoza brány na střed hřiště mezi kruhy, odkud se Bořuta nemohl netrefit mezi betony přemísťujícího se brankáře. Světelná tabule ukazovala čas 34:32.
Porubě pak byla nabídnuta přesilová hra, kterou v druhé půli proměnila ve třetí vedoucí branku. Při znovuzaložení útočné formace a vytvoření zámku se prosadil Viliam Béreš, takže po dvou třetinách vedl HC RT TORAX Poruba 3:0.

Po přestávce Vystrčil v brankovišti opět kouzlil a z vyložených šancí nedovolil Porubským gólovou radost. Naopak to byli hosté, kdo se nečekaně prosadil. Jakub Zalubil překvapil Krainu a v čase 41:20 jej obral o čisté konto. Ještě v téže minutě se do střelecké listiny zapsal Daniel Häring porubský štírek, který svou drzostí čtrnáct vteřin po inkasované brance navrátil Porubě třígólové vedení.

Domácí ve třetím dějství našli svou herní podobu a vládli ledu. Pátá branka se zrodila po tvrdé střele Nagyho. Puk obletěl brankovou konstrukci, a jakmile se dostlal zpět na ledovou plochu, dorážel Brodek, ale až Michael Vavřík svou druhou brankou v zápase ukončil střelecké dobývání. Spartak Uherský Brod si vzal oddechový čas a po vyhraném středovém buly se dočkal druhého gólu. Kraina si neutěsnil dostatečně levou tyč. Jakub Uhříček odražený puk po první své střele dopravil právě mezi rameno a tyč na levé straně porubské branky – 5:2.

Bojovnost se oběma týmům nedala upřít. Setkala se mužstva hrající podobný styl hokeje a možná proto měli domácí hráči zprvu takové problémy dostat se do útočné třetiny a prosazovat se v předbrankovém prostoru. Uběhlo deset minut od posledního vstřeleného gólu, když hlasatel mohl ohlásit dalšího autora dosažené branky. Jakub Bukowski ke dvěma asistencím přidal i gól. A ne ledajaký. V oslabení ujel po levém křídle, zbavil se obránce a střelou ke druhé tyči se radoval z šesté porubské branky. V závěru třetí třetiny se podruhé prosadil Daniel Häring, a stanovil tak konečný výsledek třetího utkání nadstavby na 7:2.

Spartak si ani potřetí nepřipisuje body, naopak Poruba je stoprocentní.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba): V tomto zápase bylo vidět, že to klukům nešlo. Nefungovalo jim to, co jim fungovalo v předešlých zápasech, protože soupeř houževnatě bránil už střední pásmo a tím nedával moc prostoru pro klidnou rozehrávku. Z naší strany to bylo zpočátku hodně křečovité, ustrašené a neproměněné šance tomu moc nepřidávaly. Naštěstí nám to tam na konci druhé třetiny dvakrát padlo a pak byli kluci trochu klidnější a trpělivější. Takový zápas prospěl jak klukům, tak i nám trenérům. Potřebovali jsme jej zažít, abychom si uvědomili, že někdy nejde nic lehce a vybojovaná výhra těší víc, než když jde vše od začátku hladce a vyhraje se 15:3.

Roman Uhříček (HC Spartak Uherský Brod): Přijeli jsme na půdu favorita, který chce postoupit do extraligové soutěže dorostu. Pro nás je už úspěchem to, že jsme se probojovali do finálové části soutěže, takže my máme tzv. splněno. Ale přesto chceme hrát kvalitní zápasy. Snažili jsme se hrát hru, na které jsme se domluvili, a to se nám celý zápas dařilo. S hrou kluků na půdě favorita jsme spokojen. Myslím si, že kdybychom využili pár vyložených šancí, mohl to být zajímavější zápas než ukazuje výsledek. Hodně nás podržel gólman, i když tam bylo někdy víc štěstí. Ale jak říkám, s hrou kluků jsem velice spokojen.