Výhra, čisté konto a sedm branek v síti Šumperka, st. dorost zvládl úvodní zápas sezóny na jedničku

23.09.2011, Gabriela Juříková

Jako poslední vstoupili do sezóny starší dorostenci. Na svém ledě hostili Šumperk a hned od počátku to vzali od podlahy. Oba týmy se zpočátku přetahovaly v držení puku. Domácí se však pomalu stávali režiséry zápasu, a jak se posléze ukázalo, od sedmé minuty rozpoutali střelecké hody. V přesilovkách se sice trápili, ale v oslabeních excelovali. Dvě oslabení ze čtyř okořenili gólem. Velký podíl na výhře měl Michal Pelech (1+3) a Martin Csomor, který tři góly dal a na jeden nahrál. Velkou oporou RT TORAXU byl gólman Marek Maček. Šumperské útočné výpady, kterých bylo poskrovnu, s velkým klidem likvidoval a udržel si čisté konto. Vstup do sezóny zvládli starší dorostenci na jedničku. V dalším zápase přívítají v neděli od 13:30 Frýdek - Místek.

Liga staršího dorostu - 1.kolo pá 23.9.17:00
HK Mladí Draci Šumperk
7:0(3:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Demel (Smrčka), 9. Havránek (Wolný), 19. Csomor (Schwarz, Pelech), 24. Csomor (Pelech), 29. Pelech (Csomor), 37. Holáň (Demel), 55. Csomor (Pelech, Smrčka). Rozhodčí: Czubaj - Patrman, Gančarčík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 50.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Demel, Chamrád, Vrána, Baca, Balcar, Soukal, Bolek - Stanke, Gola, Kaifáš, Wolný, Havránek, Kropka, Pelech, Kotas, Holáň, Schwarz, Csomor, Smrčka, Laryš.
HK Mladí Draci Šumperk: Macek T. (od 29. Holý) - Vepřek, Nemeškal, Koutský, Pražák, Uporský, Macek M. - Malý, Langr, Kobza, Holický, Kužílek, Nastoupil, Zindulka, Strýček, Ondráček.

Na ligový zápas se čekalo hodně dlouho, tak nač vyčkávat. Žádná oťukávaná, žádný opatrný hokej. Zprvu se zdálo, že soupeři mají stejné šance vyhrát v tomto utkání. Jenže brzy se režie ujal RT TORAX a zatlačil Šumperk do jeho obranného pásma. Bylo jen otázkou času, kdy protlačí puk za brankovou čáru. Podařilo se až v sedmé minutě. Ofenzivní tlak zúročil Patrik Demel, otevřel střeleckou listinu a uvolnil napětí čekáním na první gól.

Po třech minutách brankář Macek lovil puk ze své brány podruhé. To když poslal puk po ledě mezi betony Martin Havránek. Ke konci třetiny se Macek na brankovišti snažil, seč mohl. Vychytal Pelecha i Schwarze, ale dorážku Martina Csomora chytit již nestačil.

Šumperští útočníci se nemohli, díky dobře zorganizované obraně domácích, prosadit přes střední pásmo, a tudíž se dostávali na dostřel branky sporadicky. První vážnější šanci měl Lang, ale Maček s velkým klidem jeho pokus zlikvidoval. Stejně dopadl i Malý a ani dorážka Nastoupila nevyvedla domácího gólmana z klidu.

V druhé třetině si hosté zahráli hned dvě přesilovky po sobě. Úspěšnost byla stejná jako v první třetině u domácího mužstva. Přesilovky nebyly v tomto utkání silnou stránkou ani jednoho týmu. Rozdíl tu však byl. Domácí v druhém oslabení navýšili vedení v zápase.

Po levém křídle ujel obraně Šumperka po nahrávce Pelecha Martin Csomor a stahovačkou přelstil Macka. Šumperk se nevzdával a hodlal vymazat nulu na kontě gólmana RT TORAXU. Nepodařilo se to Malému ani Kobzovi, který objetím branky domácího brankáře nepřelstil. V pořadí třetí přesilovka Šumperka a druhý gól v jeho síti. Michal Pelech přijal přihrávku Csomora a střelou pod horní tyč zvyšoval již na 5:0.

Sympatické bylo, že se Šumperk nevzdával. Hráči bojovali, dohrávali souboje, hráli tvrdě do těla, obětavě lehali do střel, ale scházela gólová tečka. Gól si nezakřičel kapitán Malý ani Holický. Maček v bráně RT TORAXU byl k nepřekonání. Na druhé straně kluziště se gólmanovi Holému, který vystřídal svého kolegu v bráně, podařilo střelu Vojtěcha Holáně protečovat lapačkou do vlastní branky.

Stav 6:0 na konci druhé třetiny mohl být změněn díky Holickému. Maček jeho střelu jen vyrazil a dorážka Nastoupila byla tak prudká, že se touš schoval do výstroje Mačka tak, že nebyl dlouho k nalezení. Nakonec se přece jen mohla uskutečnit poslední bule v druhé třetině. V poslední tercii se domácí při šestigólovém vedení nikam moc nehnali. Bránili střední pásmo a likvidovali náznaky útoků Šumperka. K možnostem střílet se hosté dostali. Od modré se napřáhl Vepřek, ale Maček měl dobrý výhled. Langr se snažil střelou zápěstím, ale také neuspěl.

Domácím se přeci jen podařilo využít přesilovku. Martin Csomor poslal puk při signalizovaném dalším trestu mezi betony šumperského brankáře a završil nejen sedmigólový účet, ale i svůj hattrick. Následnou početní výhodu Šumperk ubránil. Do poslední minuty zápasu se hosté nevzdávali. Langr v brejku Mačka nepřelstil a tak hosté odcházeli po zápase z ledu bez čestného zásahu.

Úvodní zápas nové sezóny vyšel lépe domácímu celku. Sedm branek, gólman s nulou, co víc si přát. Snad aby vítězná jízda pokračovala i v neděli proti Frýdku - Místku.

Petr Rambousek (RT TORAX Poruba): Výsledek sedm nula je parádní. Marek Maček podával parádní výkony už v přípravě. Je na něm vidět psychická pohoda, klid. Byl oporou už loni v mladším dorostu, my mu věříme, je prostě jasná jednička. Kluci hráli parádně oslabení, ale musíme zapracovat hodně na přesilovkách. Pořád hledáme vhodné hráče na přesilovky a bude to ještě nějakou dobu trvat, než pochopí jak je hrát. Můžeme je trénovat pořád dokola, ale musíme to přenést i do zápasu. Oslabení pochopili kluci okamžitě, znají to z loňska, tak snad půjdou i přesilovky.

Alka Ivan (HK hokej Šumperk 2003): První utkání, které jsme prohráli s lepším soupeřem.