Výborný Dolejš vychytal Porubě důležité vítězství nad Přerovem! Zubři padli 1:2

17.12.2019, Lukáš Bajgar

Jednatřicáté kolo první hokejové ligy začalo tak trochu vyřazovacím módem, kdy první čtyřka týmů hostila na svých kluzištích druhou čtveřici tabulky O umístění v playoff. Přerov ale před svým publikem na Porubu vyzrál jedinkrát, zatímco domácího Petráska překonali Hlinka s kapitánem Zdeňkem, a zařídili tak tři body pro HC RT TORAX.

CHANCE LIGA - 31.kolo út 17.12.18:00
HC ZUBR Přerov
1:2(0:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Číp (Moučka, Weinhold) – 4. Hlinka (Husák, Ďurač), 10. Zdeněk (Kanko, Slavík). Rozhodčí: Fiala, Obadal – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 3:9, navíc Šnajnar (PRE), Dundáček, Husák (oba POR) 10 OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1283. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC ZUBR Přerov: Petrásek – Weinhold, Krisl, Zbořil, Kubeš, Šnajnar, Běhal – Navrátil, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Moučka – Kratochvil, Kratochvil, Goiš – Dvořák, Berger, Süss.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Husák, Slavík, Urbanec, Dundáček, Pastor, Rudl, Dluhoš – Káňa, Zdeněk, Kanko – Gřeš, Hudeček, Sikora – Brodek, Jáchym, Špaček – Ollender, Hlinka, Ďurač.

První kolo nadstavbové části začalo soubojem druhého Přerova se sedmou Porubou, vyrovnaný úvod přinesl rychlou branku hostí z Ostravy, Husák střelou z první ještě muže v masce nepřekonal, Michal Hlinka dostal kotouč za brankovou čáru pohotovou dorážkou a poslal Ostravany do vedení. V 10. minutě po chybě domácí obrany zachytil nepřesnou rozehrávku Kanko, namazal volnému Jiřímu Zdeňkovi před bránu a Poruba zkušeně vedla dvoubrankovým rozdílem.

Druhá tercie nepřinesla mnoho gólových příležitostí, a je možná i důvod, proč se diváci nedočkali branky. Největší příležitost se tak z pohledu Porubských naskytla Janu Káňovi, jenž v samostatném úniku na Petráska v bráně po blafáku nevyzrál.

Do poslední dvacetiminutovky nastoupili odhodlaní hosté především neinkasovat, čemuž výrazně napomáhala výborná forma Dolejše. Přerovští se snažili, co to šlo; často ze situací v brankovišti vznikaly drobné šarvátky, za tu největší z nich – souboj dvou osmnáctek Dundáčka se Šnajnarem – vyfasovali oba hříšníci desítku, hráč Poruby navíc titul pěstního šampióna. Snaha žlutě oděných hráčů doznala úspěchu pět minut před koncem, to se prosadil po křížném pasu z kruhu Radek Číp. V závěru hosté ubránili dlouhé power-play Zubrů, navíc ve dvojnásobném oslabení! HC RT TORAX Poruba i tak svou úvodní partii O umístění v playoff zvládl na jedničku a z ledu Zubrů si odváží tři body za fotbalovou výhru 2:1.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Vstup jsme neměli špatný, ale po dvou chybách jsme dvakrát inkasovali. První třetinu jsme dohráli hodně pasivně. Pak už to bylo o tom, že jsme se nutili do zakončení. Porubě zachytal dobře gólman, ovšem my jsme po gólech nebyli hladoví. Rozhodla jediná věc – efektivita ve využívání přesilovek. Početní výhody jsme hráli strašně složitě, měli jsme je hrát jednoduše.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Musím kluky pochválit, jak utkání zvládli. V první třetině jsme si vypracovali luxusní náskok, když jsme dali dva góly a domácí tím asi zaskočili. Ve zlomových momentech nás podržel Dan Dolejš, navíc jsme ubránili spoustu oslabení. Moc si toho vážím, obětavým výkonem jsme dokráčeli k důležitým třem bodům.