Tři body si po těsném vítězství odvážejí Zubři, za Porubu se trefil Guman

06.01.2020, Gabriela Juříková, David Kubatík

Hokejisté klubu HC RT TORAX Poruba 2011 se podruhé ve dvou dnech představili na svém domácím ledě. Tentokrát se v rámci osmého kola nástavbové části Chance Ligy postavili třetím přerovským Zubrům. A šlo o hodně, protože Ostravané po sérii čtyř porážek v řadě už nutně potřebovali bodovat. To se ale bohužel znovu nepodařilo. Po přesných zásazích Goise a Kratochvíla to totiž byli hosté, kdo si z RT TORAX ARENY odvezl všechny tři body. Porubě dal svým svým gólem naději Tomáš Guman.

CHANCE LIGA - 38.kolo po 6.1.17:30
HC ZUBR Přerov
1:2(0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Guman (Špaček, Jáchym) – 6. Goiš (Š. Kratochvil, Kubeš), 33. M. Kratochvil (Weinhold). Rozhodčí: Micka, Dědek – Komínek, Kučera. Vyloučení: 2:4, navíc M. Kratochvíl (PRE) 10 OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 472. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Rudl, Husák, Krejčí, Urbanec, Dluhoš, Dundáček, Slavík – Kanko, Zdeněk, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Špaček, Jáchym, Guman – Ollender, Hlinka, Brodek.
HC ZUBR Přerov: Petrásek – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Forman, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Matěj Svoboda, Dvořák, Číp – Kočica.

Zprvu nesmělé rozbruslování směřovalo postupně k útočným akcím, kterých měli ale více na kontě hosté. Porubané tlak měli, měli i střely, ale stačil jediný rychlý protiútok a od šesté minuty prohrávali. Přerov gólem Jiřího Goiši otevřel skóre. Domácí pak skvěle sehráli oslabení i závěr třetiny. Zubří tlak ustáli a do druhé části utkání měli jen jednobrankové manko.

Gólově vyrovnaná třetina byla zajímavá i otevřeným hokejem a vyhrocenými situacemi nejen při druhém přerovském góle, ale i během hry. Hosté v druhé polovině třetiny vstřelili gól díky odrazu puku od zadního mantinelu. Do zřejmě posunuté brány navýšil vedení Matouš Kratochvil a rozhodnutí nezvrátil ani protest gólmana či kapitána Poruby. Domácí se ale nevzdávali a i přes bolavé šrámy a neúspěšně odehraných přesilovek se gólu dočkali. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny snížil důrazem a dorážkou Tomáš Guman. Tomáš Gřeš ještě před tím nastřelil tyč!

Poslední třetina přinesla velmi pohledný hokej. Otevřený, bojovný, ale bez branek. Za to se spoustou šancí, a přestože svěřenci trenéra Holaně moc chtěli vyrovnat, hráli více jak dvě minuty bez gólmana, Petrásek v bráně ale doslova čaroval, aby tři body z tohoto duelu zůstaly Zubrům. Hráči RT TORAX skvěle zvládli hru bez gólmana, mnohokrát to zavánělo gólem do prázdné, ale spíš by byli rádi za vyrovnání než za poplácání za skvělou obrannou hru.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Odehráli jsme druhý zápas ve dvou dnech. Je vidět, že nás včerejší utkání stálo spoustu fyzických i psychických sil. Neodehráli jsme dobrý zápas, nebyli jsme silní na puku, nejezdily nám nohy a největší problém je neproměňování naších šancí. Ve čtyřech zápasech je málo mít na kontě pouze čtyři vstřelené branky. Musíme zabrat. Tuhle skupinu jsme chtěli, jenže utkání nám ukazují, že to je zrcadlo k příští sezóně, kdo z hráčů je schopný hrát proti silnému soupeří a kdo ne.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Jsme rádi za tři body, protože jsme neodehráli tak dobré utkání jako ve Vsetíně. Posledních pár minut jsme bojovali, blokovali a myslím si, že tyhle body jsou pro nás v téhle části velice důležité.