Vítkovice zopakovaly výsledek z prvního kola, tentokrát rozhodla první třetina

23.09.2013, Gabriela Juříková

Nováček RAKO extraligy RT TORAX Poruba po sedmi kolech pořád nenachází potřebnou produktivitu a stálost v obranných řadách i v brankovišti. Ne jinak tomu bylo i v zápase na ledě Vítkovic, kde už v šesté minutě, po třetím inkasovaném gólu, Dominik Sroka opouštěl brankoviště a nahradila jej Klára Peslarová. Ta z třiceti šesti střel nechytla pouhé čtyři puky. Hosté domácí tým přestříleli jen v prostřední tercii a gólově se za celý zápas prosadili pouze Bialoň, Gola a Nardelli. Vítkovice udělaly stejný výsledek jako v prvním kole, tentokrát však rozhodly o vítězství už v první třetině. RT TORAX si připsal čtvrtou porážku v řadě. Další kolo je na programu v pátek 27. září, kdy Poruba hostí od 17. hodiny Havířov.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 8.kolo po 23.9.17:00
HC Vítkovice Ridera
7:3(4:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Ollender (Stránský, Puzič), 5. Malina (Jáchym), 6. Volný (Šendera), 20. Stránský (Ollender, Beneš), 23. Stránský (Ollender), 27. Ollender (Beneš, Puzič), 50. Malina – 16. Bialoň, 25. Gola (Kurnik), 60. Nardelli (Gola). Rozhodčí: Mrkva – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3.
HC Vítkovice Ridera: Zavadil – Šendera, Puzič, Krenželok, Fajkus, Charvát, Čechman, Krčmář, Rudl – Beneš, Malina, Ollender, Stoklásek, Horvát, Korec, Spratek, Jáchym, Stupka, Volný, Hartmann, Stránský
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka (6. Peslarová) – Štěpán, Síkora, Šustala, Ščurek, Široký, Boháč, Olšr, Hranoš, Šípek – Gola, Kurnik, Gřeš, Csomor, Nardelli, Bialoň, Csabala, Hill

Druhá, pátá a šestá minuta byla pro domácí Vítkovice Steel gólová a pro Dominika Sroku to byl konec zápasu. Z brankoviště jej vyhnali Samuel Ollender, Vlastimil Malina a Dominik Volný. Porubské brankoviště po zbytek zápasu hájila reprezentační gólmanka a mistryně republiky Klára Peslarová. Do konce první třetiny zasahovala osmkrát a jen Šimon Stránský ji těsně před přestávkou překonal.

Hosté z pěti střel v první třetině překonali Zavadila pouze v šestnácté minutě střelou Jakuba Bialoně. V úvodu další třetiny se Šimon Stránský trefil podruhé a Steelaři vedli již 5:1. Hosté vzápětí reagovali druhou brankou. Co se nepovedlo Antonínu Kurnikovi a Patriku Golovi v předchozím střídání, dovedli ke gólu v tom dalším. Najeli si společně k Zavadilovi a ukázkově jej vyšachovali. Gola tak střílel do odkryté klece – 5:2.

Vítkovice si čtyřgólové vedení vzali brzy zpět. Samuel Ollender s asistenty Benešem a Puzičem zvyšovali na 6:2. Poruba ve druhé třetině soupeře střelecky předčila, jenže na góly to nestačilo. V poslední třetině měli co do počtu střel navrch opět domácí, ale vytěžili z toho pouhý jeden gól. Vlastimil Malina samostatnou akcí zvyšoval na 7:2. V poslední minutě zápasu upravil na konečných 7:3 David Nardelli.