Ve druhém přípravném klání zdolala Poruba po nájezdech Karvinou

11.08.2011, Adam Bagar

V souboji dvou nově zrozených týmů přivítal HC RT TORAX Poruba 2011 hokejisty HC Plus Oil Karviná. Porubští byli aktivnějším celkem a vypracovali si trefami Marka Pavlačky a Marka Badža dvoubrankový náskok. Hosté sice snížili, ale domácí získali náskok zpět trefou Davida Vajdy. V závěrečné třetině ovšem hostující hráči dvěma góly dokázali vyrovnat. V samostatných nájezdech jako jediný uspěl Pavel Šebesta. Rozhodl tak o výhře Poruby 4:3 po nájezdech. K vidění bylo na přípravu poměrně velké množství vyloučených a také boxerská vložka. Další mač čeká svěřence trenéra Vavrečky v úterý 16. srpna na horké půdě Havířova.

2. liga - přípravné zápasy - 2.kolo čt 11.8.18:00
HC Baník Karviná
4:3sn(2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Pavlačka (Piskura), 16. Badžo (Šebesta), 31. Vajda D. (Šebesta), rozhodující sam. náj. Šebesta - 20. Luka (Mikšan), 50. Škatula (Hegegy, Blatoň), 58. Novák (Tomis, Holuša). Rozhodčí: Mrkva - Tuzial, Řezáč. Vyloučení: 5:11, navíc Piskura (POR) a Buček (KAR) 5 min. + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 519. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Vnenk, Piskura, Mintěl, Golab, Volf, Vajda D., Šindelář - Šebesta, Badžo, Matějný, Galgonek, Pavlačka, Zuber, Hrubý, Kotásek, Chaloupka, Kalina, Šimkovič, Vaněk.
HC Baník Karviná: Šafránek (od 31. Iláš) - Buček, Hegegy, Javín, Galvas, Štefanka, Tomis, Urbánek, Sznapka, Studený, Luka, Mikšan, Ivan, Samiec, Moravec, Blatoň, Holuša, Novák, Škatula, Rosůlek, Ciupa.

V úvodní oťukávané dostali Olejáři výhodu dlouhé početní výhody pěti proti třem. Tu Poruba přečkala bez gólové újmy a naopak ve vlastní přesilovce udeřila. Piskura našel na kruhu volného Marka Pavlačku, jenž se tvrdou střelou nemýlil a překonal Šafránka. RT TORAX 2011 měl k dispozici další přesilovky, ale s nimi již dobře naložit nedokázal.

Šancí bylo jako šafránu a oba gólmani museli řešit snad jen propagační pokusy. Přesto se diváci dočkali druhé branky. Pavel Šebesta se dostal do samostatného úniku, který sice zužitkovat nedokázal, ale dorážející Marek Badžo již trefil přesně horní růžek Šafránkovy klece. V závěru periody stačili hosté snížit. Mikšan vyslal do jíždy Vladimíra Luku, který pohodlně k tyči skóroval.

Tři vteřiny před první sirénou okořenila zápas boxerská vložka mezi Piskurou a Bučkem, do které se nepochopitelně zapojil také trenér Flašar. Celkem musel sudí Mrkva v první části rozdat 64 trestných minut!

Ve druhé části hry měla výhodu dlouhé dvojnásobné přesilovky také Poruba. I přes řadu šancí navýšit svůj hubený náskok nedokázala. Nadále bylo k vidění poměrně velké množství vyloučených. Další branka však padla při klasické hře pět na pět. A nutno říci, že byla vskutku kuriozní. Šafránkovi totiž při menším výletu z branky vypadl kotouč z výstroje a do zcela prázdné branky doklepával David Vajda.

Porubští byli lepším týmem a častěji okupovali prostory před soupeřovou svatyní. Karviňští si navíc museli často vypomáhat fauly, a tak se pořádně nedokázali dostat do hry. Další pěknou kombinaci předvedl RT TORAX v závěrečných minutách druhé tercie. Šimkovič zůstal u levé tyče osamocený, ale kotouč mu ideálně nesedl a zůstal v Ilášově náručí.

Posledních dvacet minut nepřineslo hokej, který by diváky zvedal ze sedaček. Opět nový impuls dodala zápasu přesilovková trefa Karviné. Kus černé pryže se dostal až na levý kruh k nekrytému Alexandru Hegegymu, který se do poloprázdné branky nemohl mýlit. Na světelné kostce svítil stav 3:2 a rázem bylo vše opět otevřené.

Poruba jakoby opět přidala. V největších šancích nejprve neuspěl u pravé tyče operující Chaloupka a následně promáchl před prázdnou svatyní Zuber. Trestalo se naopak na druhé straně. Michal Novák si doslova vychutnal Gleicha a do prázdné kasy zasunul. Po výsledku 3:3 musely rozhodovat samostatné nájezdy, v nich jako jediný uspěl forsbergovským způsobem Pavel Šebesta.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba 2011): Samozřejmě to bylo úplně jiné utkání než proti Opavě. Celé mužstvo ukázalo, že hokej umí hrát. Nebyli jsme už tak nervózní, což je velmi pozitivní. Ztratili jsme v závěru dvoubrankový náskok, do utkání nastoupili také dva mladí junioři, a právě jeden gól šel trošku na vrub jednoho z nich.

Aleš Flašar (HC Plus Oil Karviná): Bylo to klasické přípravné utkání. Hodně nepřesností, málo střelby, množství zbytečných vyloučení. Jsem vcelku spokojený, ale samozřejmě tam bylo ještě hodně chyb, hlavně v kombinaci a v obranné činnosti. Půlku zápasu odehrály dvě pětky, druhou půlku další dvě pětky, včera jsme měli navíc tvrdý trénink, kluci toho mají určitě dost, takže mě v závěru potěšilo, že našli síly na srovnání.