Ve druhém přípravném utkání přivítá Poruba hokejisty Orlové

Adam Bagar, 10.08.2011
Hlavní trenér porubského áčka Jan Vavrečka má k dispozici velké množství hráčů. Ta převážně mladší část má své úvodní vystoupení sezóny za sebou. Nyní čeká premiéra před domácím publikem starší a zkušenější hráče. V úterý RT TORAX Poruba 2011 podlehl Opavě jednogólovým rozdílem. Jak se bude dařit Porubským tentokrát? Tak to se přijďte sami přesvědčit ve čtvrtek 11. srpna na ZS v Ostravě - Porubě, kde zamíří hráči Orlové. Začátek střetnutí je naplánován na 18:00. Pro ty z vás, kteří utkání nemůžete navštívit osobně bude připraven online přenos s nejdůležitějšími momenty zápasu. Vstupné bude pro všechny jednotné, tj. 20 Kč, součástí vstupenky bude také tradiční bulletin. Přijďte povzbudit nově rodící se porubský tým!

Základní informace

Okolo hokeje v Orlové visí nadále velký otazník. Prezident klubu Vítězslav Víteček vydal 18. června tiskové prohlášení. V něm se fanoušci dozvěděli o přesunu druhé ligy do Karviné. „Špatná finanční situace a neuspokojivá spolupráce s vedením SMO, m.a.s. Orlová tedy rozhodly o tom, že již není v silách vedení HC Plus Oil Orlová o.s. udržet II. Ligu v Orlové. Valná hromada HC Plus Oil Orlová o.s. na své schůzi dne 16. 6. 2011 odsouhlasila návrh na přesunutí „A“ mužstva a tím pádem i II ligy do města Karviná. Orlová je v nadcházející sezoně přihlášena a bude hrát přebor mužů - „B“ mužstvo. ,“ řekl tehdy Víteček.

Od té doby uplynuly téměř dva měsíce a neobjevily se žádné novinky. Mezi fanoušky však kolují nejrůznější informace, že by vše mohlo být jinak. Nechme se tedy překvapit, jak se celá situace okolo hokeje v Orlové, respektive Karviné, vyvine.

Sestava Orlové v závěru sezóny 2010/2011: Šafránek (Gleich) - Tomis, Grygar, Samiec, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Škatula, Holuša, Galgonek, Moravec, Kraft, Galvas, Valchař, Štefanka, Ivan, Javín, Luka, Vnek, Hegegy.

Porubští v úvodním střetnutí nasadili velmi mladou sestavu, což budou chtít proti Orlové změnit. „Proti Orlové již nastoupí sestava starších a zkušenějších hráčů,“ řekl po úterním mači lodivod A – týmu Jan Vavrečka.

Poslední utkání Poruby

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Slezan Opava 0 : 1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
45. Faksa (Vrábel, Vlašánek).

Sestava Poruby: Gleich (od 35. Rudl) - Vajda D., Vnenk, Šindelář, Piskura, Ferenc, Mládenka, Poláček - Řezáč, Badžo, Chaloupka - Galgonek, Hrubý, Kalina - Vajda R., Ďurica, Zuber - Motyka, Kopáč.

Další přípravná utkání A - týmu

16.08. 18:00 AZ Havířov 2010 - HC RT TORAX Poruba

18.08. 18:00 HC Slezan Opava - HC RT TORAX Poruba (hráno v Kravařích)

25.08. HC Frýdek – Místek - HC RT TORAX Poruba (hráno ve Studénce)