V Novém Jičíně se točila desítka, tři porubští hráči byli dvougóloví

28.09.2017, Gabriela Juříková

Mladší dorost "B" měl v Kopřivnici za sebou už cca třetinu a půl, když své utkání v Novém Jičíně v rámci Regionální ligy staršího dorostu rozehráli porubští mladíci. Od jedenácti hodin svátečního dopoledne začali své desetibrankové představení. Většinu rozdělili do prvních dvou třetin a jen dvě branky si nechali do třetí periody. Po dvou brankách vstřelili Jiří Brodek, Tomáš Vojtášek a Michael Vavřík. Tři asistence si připsal Daniel Häring.

Regionální liga staršího dorostu - 4.kolo čt 28.9.11:00
HK Ďáblíci Nový Jičín
0:10(0:4, 0:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Brodek, 7. Vojtášek (Häring, Krátký), 9. Brodek, 16. Vavřík (Husák), 22. Husák (Vavřík), 24. Bukowski (Anlauf, Timura), 36. Vojtášek (Kroček, Häring), 40. Anlauf, 44. Fabianczyk (Häring), 54. Vavřík (Brodek, Pitucha). Rozhodčí: Mrkva – Carbol, Tomis. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 15:56. Diváci: 45. Průběh utkání: 0:10.
HK Ďáblíci Nový Jičín: Majoroš – Teichman, Skácel, Birka, Rigo – Tvrdý, Holáň, Najvar, Burýšek, Žídek, Hájek
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (31. Kraina) – Kroček, Husák, Timura, Krátký, Pitucha, Becher D. – Vojtášek, Richtár, Bukowski, Fabianczyk, Stodůlka, Anlauf, Häring, Brodek, Vavřík

Starší dorost rozehrál utkání v Novém Jičíně s velkou chutí a otevřel si v útočné třetině doslova střelnici. Už po prvních dvaceti minutách vedli hosté 4:0 po dvou brankách Jiřího Brodka a po jednom gólu přidal Tomáš Vojtášek a Michael Vavřík.

Po přestávce se na obraze hry nic nezměnilo. Porubští dále dominovali, což stvrdili dalšími brankami. Tomáš Vojtášek se stal druhým dvougólovým střelcem a na 8:0 to hosté dopracovali góly Tomáše Husáka, Jakuba Bukowského v oslabení a Jana Anlaufa. V druhé třetině trenér Suchánek vyměnil gólmany, a tak si místo Kryštofa Mrázka zachytal i Oskar Kraina.

Hosté už měli dostatečný náskok, takže se po druhé výměně stran v gólovém počínání už tolik nečinili. V kolonce třetí periody se zapsaly jen dva góly. První vsítil Maciej Fabianczyk a druhý, přesilovkový a zároveň i svůj druhý v utkání Michael Vavřík. Stal se tak třetím dvougólovým střelcem a spolu s Jiřím Brodkem vyhrál kanadské bodování, když oba ještě přidali jednu asistenci. Nahrávačem se třemi asistencemi se stal Daniel Häring.