Únava po náročném turnaji nebyla znát, starší dorostenci nad Opavou s přehledem vyhráli

28.08.2012, Gabriela Juříková

Svěřenci trenéra Rambouska nedali v přípravném zápase proti Opavě na sobě vůbec znát, že nedávno odehráli těžký turnaj. V zápase ukázali bruslařské schopnosti, skvělou obranu i střelecké štěstí. Slezané působili nesměle a za celých šedesát minut nenalezli recept na překonání domácí obrany, natož gólmana. Brankový účet otevřel v přesilovce člen druhého útoku Adam Kropka. Na další góly si museli diváci počkat až do poslední třetiny. Další přípravné utkání, na které jste srdečně zváni, sehrají starší dorostenci ve čtvrtek od 10 hodin na domácí půdě s Frýdkem-Místkem.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. út 28.8.16:15
Hokejový klub Opava
4:0(1:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Kropka (Ščurek), 48. Kotas (Bartoň), 59. Boleslavský (Sacher), 60. Mládek (Holáň). Rozhodčí: Koziol – Moravec, Parma. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 4:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Filip – Štěpán, Bolek, Balcar, Ščurek, Charvát, Síkora, Kavaljov – Havránek, Boleslavský, Holáň – Kropka, Gřeš, Mládek – Bartoň, Kotas, Sacher – Kurník, Rajnoch, Knopp.
Hokejový klub Opava: Kostka (32. Marek) – Hlaváček, Hon, Volf, Zbytek, Rohovský, Blaževič – Hula, Ondruch, Krupa – Pražák, Hlista, Otipka – Ostřanský, Vopálka, Levák.

V první třetině se hrálo po většinu času jen na jednu branku. Domácí RT TORAX byl od prvního vhození puku na ledovou plochu útočnější a aktivnější. Střelecké štěstí jako první zkusil Holáň, poté chtěl gólmana Kostku překvapit střelou ze středního pásma Balcar. Brankář Kostka však prokazoval kvality a tak neuspěli z protiútoku Bartoň s přihrávajícím Sachrem ani švihem střílející Gřeš či od modré pálící Síkora.

Hosté působili rozpačitě. Hodně lehce přicházeli o puk, nevyhrávali tolik osobních soubojů, jak by si jistě přáli. Jejich útočné výpady byly likvidovány dobrou obranou celé pětky. Přesto musel domácí gólman pár střel řešit. Prvním, kdo ohrozil Filipovu bránu, byl Rohovský. Posléze se po levém křídle dostal k zakončení Volf. Filip si dokázal poradit i se střelou Vopálky zpoza brány a neuspěl ani Krupa střelou od modré. Gólu se diváci dočkali až v šestnácté minutě, kdy RT TORAX poslal do vedení v přesilovce Adam Kropka po dvou předešlých pokusech.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupili herně jiní hráči Opavy. Byli oproti první třetině aktivnější. Lépe bruslili a dokázali soupeře přehrát. Dlouho jim tato hra nevydržela, byť si zahráli dvakrát přesilovku. Srovnat stav nedokázal Hula, zpoza brány chtěl Filipa překonat Ondruch a po vyhraném buly jej nepřekonal ani Rohovský. Velkou šanci skórovat měl po několika minutách hry opět Ondruch, ale v klíčovém okamžiku mu podklouzly brusle. Opavští si pak vypracovali ještě jednu šanci. Hon udržel útočné pásmo a Krupa se trefil do skuliny mezi betony, ale puk za brankovou čáru neprošel.

Střelecky se činili i domácí borci. Opět byl střelecky vidět Holáň, obránci Charvát či Ščurek. Boleslavský v samostatném úniku nastřelil jen břevno. Gřeš se protlačil od mantinelu až do brankoviště, gól však nedal. A v přesilovce Bartoň sám před již druhým brankářem Opavy Markem napálil puk do jeho ramene. Po střele Charváta puk propadl gólmanu Markovi za betony, ale nebyl za ním nikdo na dorážku, takže ve druhé třetině žádný gól nepadl.

V úvodu poslední tercie byli střelecky aktivnější opět Slezané a domácí brankář byl opatrnější. Často raději přerušil hru a připustil vhazování ve své třetině, čímž své spoluhráče malinko uklidnil. Poprvé tak učinil, když jej hodlali překonat Otipka s Hlistou a posléze po nahození Vopálky ze středního pásma. Na druhé straně se s různými parťáky hodlal prosadit Jonáš Mládek. Poprvé se dostal s Kropkou za hostující obranu, ale také do ofsajdu. Podruhé si vyměňoval puk s Gřešem, jenže Marek se přelstít nenechal.

V osmačtyřicáté minutě z protiútoku a důrazu na brankovišti profitoval Dan Kotas. Brankář Marek se přesunoval od tyče k tyči, ale zpět už to nestihl a RT TORAX vedl 2:0. Opavští měli šance na snížení. Hon se neprotlačil přes obranu, Volf přestřelil a po pravém křídle se neprosadili tandemy Rohovský – Hlista a Ondruch – Otipka. Poslední minuty třetí třetiny byly dramatické. Do odkryté poloviny brány Slezanů se netrefil Gřeš, na druhé straně rozezvonil tyč Ondruch. A kdo z diváků odešel z mrazivé haly ještě před koncem zápasu, neviděl další dvě branky v síti Opavy. Sacher napálil puk do betonů, ten se odrazil na hokejku Filipa Boleslavského a pro něj bylo už snadné poslat puk do odkryté brány – 3:0.

A jednadvacet vteřin před závěrečnou sirénou na konečných 4:0 zvýšil Jonáš Mládek, když využil přihrávku Holáně zpoza brány. Porubští předvedli skvělou týmovou hru s rychlým přechodem přes střední pásmo a perfektně organizovanou obranou celé pětky. Opavští působili až na několik časových úseků nekoncentrovaně a odevzdaně. Sice dokázali povětšinu zápasu odolávat tlaku soupeře a mohli uhrát lepší výsledek, ale vlastní chyby je o něj připravili.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Po náročném turnaji nám únava stoupla, přesto jsme se snažili hrát ze zajištěné obrany s důsledným agresivním napadáním, což se nám po celých šedesát minut dařilo. V sezóně budeme hodně spoléhat na gólmany a dneska velice dobře zachytal Marek Filip. Věřil jsem, že kluci udrží nulu kolektivním výkonem s obranou celé pětky.

Jaroslav Planovský (HC Slezan Opava): Poruba nás přehrála rychlostí a častou střelbou. Dvě třetiny nás podrželi oba brankáři a dá se říct, že jsme odolávali. V závěru jsme kvůli našim chybám nedokázali uhrát lepší, těsnější výsledek.