Třináct statečných na Olomouc nestačilo

16.12.2006, Vladimír Vronka

Junioři Sarezy Ostrava, přivítali na svém ledě v přímém souboji o šestou příčku juniorku Olomouce. Do utkání nastoupilo jen třináct ostravských borců, kteří se drželi velmi statečně, v 58. minutě dokázali dokonce vyrovnat stav utkání na 4:4, ale hosté se velmi šťastně dostali do vedení z následující akce. Oslabena Sareza Ostrava podlehla Olomouci 5:4.

- 30.kolo so 16.12.13:00
HC Olomouc
4:5(1:1, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 8. Mikula (Belanec, Šofer), 21. Belanec (Tejkl, Jelšík), 56. Smeták (Vajda), 58. Sluštík (Belanec) - 17. Hrbatý (Kundrátek, Coufal), 24. Hrbatý, 388. Luňák (Menšík), 50. Venkrbec (Musil), 59. Horník. Rozhodčí: Kočí - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 10:12, Navíc Měkýš - Kovalovský oba 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 28:32.
HC Sareza Ostrava: Iláš - Tinka, Parma, Tomis, Měkýš, Vajda - Šofer, Belanec, Tejkl, Mikula, Smeták, Jelšík, Sluštík, Mocek.
HC Olomouc: Slovák - Musil, Prinke, Koktan, Janáček, Horník, Spurný, Ryšánek - Hrbatý, Luňák, Kundrátek, Coufal, Šula, Kovalovský, Menšík, Venkrbec, Rajnoha.

V první šanci zápasu se objevil ve 4. minutě Kundrátek, ale kotouč mu přeskočil hůl. O dvě minuty později vypálil v oslabení Luňák ale jeho pokus trefuje tyč, po chybě obrany upaloval sám na Iláše Kovalovský, ale ostravský gólman vytáhl parádní zákrok lapačkou, o chvíli později Venkrbec nedokázal přehodit Iláše. Sareza dokázala z první šance změnit stav utkání. Mikula přihrál Šoferovi, který vypálil kotouč směrem na olomouckou branku, ale olomoucký gólman střelu vyráží před Michala Belance, který do prázdné brány dostává Sarezu do vedení. Hra se uklidnila, další šance přišla až ve 12. minutě, kdy Kovalovský vyslal střelu z kruhu pro vhazování, ale ta si cestu mezi tři tyče nenašla. V 15. minutě se Olomouci naskytla možnost k vyrovnání v podobě 40 sekund přesilovky 5 na 3, ale v této výhodě na Iláše neletěla jediná střela. V následné hře proti čtyřem protihráčům již Olomouc vyrovnává, Iláše překonává dorážkou Filip Hrbatý. V 18. minutě vznikl před ostravskou brankou závar, ale Iláš jej dokázal vyřešit. V závěru dostala Sareza možnost přesilové hry, ale puk do brány nedokázala dostat. Po první třetině byl stav 1:1.

Sareza zahájila druhou třetinu přesilovou hrou, ve které se zblízka dokázal prosadit mezi betony Michal Belanec. Z první šance se dokázala prosadit Olomouc, chybu ostravské obrany dokázal využít Filip Hrbatý, který dostal puk do brány přes Ilášovo rameno. V další ostravské přesilovce mohl skórovat Tomis, ale jeho střela těsně minula bránu. O několik minut později najel před bránu Jelšík, ale puk nedokázal nasměrovat do brány. Iláše v bráně zkoušel překonat Luňák, ale ostravský gólman střelu vyrazil a dorážku nepřipustil. Další Tomisova rána, z přesilové hry ve 36. minutě, ke gólu nevedla. Olomouc již hrála v plném počtu, když Smeták vybídl ke skórování Mocka, ten nechal pouze vyniknout Slováka. Ve 38. minutě se do vedení dostali olomoučtí, když Iláše dokázal z mezikruží prostřelit Lukáš Luňák. V poslední minutě druhé části osekávali olomoučtí Iláše, což trestal Měkýš, ale trest vyfasoval pouze ostravský hráč a to navíc čtyřminutový o chvíli později trefuje Hrbatý vysokou holí Tejkla, ale dostává pouze dvou minutový trest, i když o minutu dříve dal sudí za stejný zákrok ostravského hráče čtyřminutový trest. Po druhé třetině byl stav 3:2 pro hosty.

Hosté se ve více než tříminutové přesilovce 5 na 3 nedokázali prosadit. Menšík sekal do Iláše a dostal dvouminutový trest, v oslabení ujel Kovalovský, ale střelu dokázal Iláš betonem vyrazit. Na druhé straně nezamířil přesně Belanec. Utkání se začalo přitvrzovat, šancí ubylo. Ostravský Vajda dostal dvouminutový trest za vysokou hůl, a hosté darovanou možnost využili. Matouš Venkrbec dostává hosty do dvou brankového vedení. Sareze docházely síly, dvanáct hráčů na střídačce se nestačilo ani pořádně vydýchat a již museli opět na led. Musil se zjevil sám před Ilášem, ten vyjel z brány a pokusu střelu chytá. Střelu Tinky od modré dokázal Slovák skrýt ve výstroji. Sareze se naskytla možnost snížit v 54. minutě, kdy měli ostravští 23 sekund přesilovku 5 na 3, ale ani tato možnost ke gólu nevedla, v doznívající přesilovce se prosazuje Martin Smeták. Olomouc mohla kontrovat, ale Kovalovský trefuje břevno. Olomouc udělala v 58. minutě obrovskou chybu, kterou dokázal střelou do prázdné brány potrestat Ondřej Sluštík. Jenže Olomouc se dostává opět do vedení hned z následující akce, puk se velmi šťastně dostává od Milana Horníka do brány. V poslední minutě byl vyloučen olomoucký Menšík a Sareza zkusila hrát v šesti proti čtyřem. Ale ani vyrovnat již ostravští nestihli. Sareza tak s velmi oslabeným kádrem podlehla Olomouci 5:4.