Třetí výhra v řadě! Poruba porazila Benátky nad Jizerou, rozhodl Korkiakoski

27.10.2021, David Kubatík

Hokejisté Poruby pokračují ve své cestě vzhůru prvoligovou tabulkou. V 16. kole pro ně v zápase proti předposledním Benátkám nad Jizerou nepřipadalo v úvahu nic jiného než výhra za tři body. A to se nakonec i přes poměrně rychlý úvodní gól hostů podařilo díky dvěma gólům Markuse Korkiakoskiho, který ještě v úvodní dvacetiminutovce dokázal skóre otočit na 2:1. Vítězství pak v poslední minutě pečetil Dominik Hrníčko. Hosté tak odjeli domů bez bodu a Ostravané poskočili na desáté místo tabulky.

CHANCE LIGA - 16.kolo st 27.10.18:00
HC Benátky nad Jizerou
3:1(2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Korkiakoski (Toman, Szathmáry), 20. Korkiakoski (Réway, Žovinec), 60. Hrníčko (Stloukal, Voráček) – 4. Špaček (Rychlovský, Dušek). Rozhodčí: Koziol, Obadal – Hranoš, Konvička. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 459. Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Žovinec, Husa, Szathmáry, Voráček, Houdek, Slavík – Réway, Toman, Korkiakoski – Stloukal, Bitten, Hrníčko – Jenyš, Vachovec, Gřeš – Kanko, Hotěk, Guman.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Aubrecht, Žůrek, Patzelt, Kunst, Hampl, Bukač, Kovář – Špaček, Dušek, Rychlovský – Jiruš, Čederle, Dlouhý – Wiencek, Jansa, Čermák – Vomáčka, Kalaj, Křepelka.

Skóre v RT TORAX ARENĚ vydrželo ve své základní podobě pouhé tři a půl minuty. Potom totiž chyboval při rozehrávce za brankou domácí gólman Muštukovs, čehož bezezbytku využil Daniel Špaček a otevřel skóre. Znovu se pak měnilo na konci minuty dvanácté, kdy našel Toman ukázkovou zadovkou Markuse Korkiakoskiho, který ranou z první nekompromisně vyrovnal. A když už to vypadalo, že první dvacetiminutovka skončí nerozhodně, dostali domácí jedenáct vteřin před jejím koncem výhodu přesilové hry, kterou ještě pouhé tři vteřiny před sirénou využili. Po učebnicové nahrávce Réwaye pálil znovu Markus Korkiakoski a Žajdlík už mohl jen smutně lovit puk ze sítě.

I druhá třetina nabídla divákům poměrně zajímavou hokejovou podívanou. Co ale oproti své předchůdkyni nenabídla? Góly. A to i navzdory tomu, že si oba celky zahrály celkem třikrát v přesilové hře. Ta čtvrtá pak přišla, jako v předchozí části, jedenáct vteřin před sirénou. Scénář se ale neopakoval, a tak se hráči obou týmů rozešli na přestávku za jednobrankového vedení Poruby. Dálo by se říci, že v této třetině byly obrany lepší útoků.

Třetí část měla podobný charakter, jako ta předchozí. Oba týmy se snažily o vstřelení branky, která by tento mač buď rozhodla, anebo ještě zdramatizovala. Druhá z možností málem nastala po necelých pěti minutách, kdy Dlouhého střelu na poslední chvíli vykryl svým zákrokem domácí gólman Muštukovs. Pět minut před koncem pak Rychnovský nastřelil porubské břevno a za minutu ve své velké šanci selhal Petr Stloukal. To ale nemuselo Porubské příliš mrzet. Třiatřicet vteřin před koncem totiž Dominik Hrníčko proměnil svůj únik a přidal třetí gól. Poruba si tak díky tomuto vítězství připsala do tabulky další tři body, které jí v této situaci zajišťují desáté místo, poslední postupové do předkola playoff. Svěřenci Karla Suchánka a Davida Moravce ale nepochybně pomýšlejí na ještě mnohem vyšší umístění.

To jim může přinést již příští střetnutí. To odehrají již tuto sobotu na horké půdě kolínského zimního stadionu.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme velmi rádi za další tři body. Utkání nebylo moc v naší režii, protože jsme hráli proti houževnatému a rychlému soupeři. Dokázali rychle otočit hru a hrát dobře takticky. Jinak jsme rádi, že jsme dokázali ke konci první části zápas otočit. Hodně nám to pomohlo a trochu to událo i ráz. Nakonec jsme to ale i se šťastnými momenty zvládli. Navíc jsme neměli tři obránce ze základní sestavy a bylo to trochu znát. Nicméně hráči, kteří dnes do obrany nastoupili, odvedli velmi dobrou práci.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Pro nás to byla těžká porážka. V první částí jsme do patnácté minuty hráli velmi dobře. Kdybychom v ten moment vyhrávali 3:0, tak by se nikdo nemohl divit. Potom jsme si to ale trochu zkomplikovali a dostali jsme dva laciné góly. Jinak celkově jsme nebyli horším týmem. Hokej se ale hraje na branky, Poruba dala tři a my jednom jednu. Domácí berou tři body, my nic. Jak ale říkám, hráli docela slušně.