Poruba veze z Benátek důležité tři body, skvělý Brízgala chytil 55 střel

03.01.2022, Adam Bagar

Hokejisté Poruby vykročili do nového roku 2022 veledůležitou výhrou 4:1 na ledě tabulkového souseda z Benátek nad Jizerou. Dvěma góly zazářil Tomáš Guman, pojistky přidali Pavel Jenyš s Markusem Korkiakoskim a mezi tyčemi se blýskl Adam Brízgala, který chytil 55 z 56 střel soupeře.

CHANCE LIGA - 33.kolo po 3.1.17:30
HC Benátky nad Jizerou
HC RT TORAX Poruba 2011
1:4(0:1, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 51. Duda (Najman) – 9. Guman (Hajný, Slavík), 42. Guman (TS), 50. Jenyš, 60. Korkiakoski (Jenyš, Urbanec). Rozhodčí: Květoň, Wagner – Polonyi, Štofa. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 206. Střely na branku: 56:41. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
HC Benátky nad Jizerou: Pavelka – Žůrek, Kolmann, Kunst, Aubrecht, Bukač, Kovář, Patzelt – Šír, A. Najman, Rychlovský – Duda, Čederle, Daniel Špaček – Pabiška, Dušek, Dlouhý – Čermák, Jansa, Vomáčka.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Husa, Szathmáry, Žovinec, Slavík, Houdek, Urbanec – Hrníčko, Vachovec, Stloukal – Gřeš, Korkiakoski, Jenyš – Réway, Hajný, Guman – Brodek, Bitten, Carter.

Úvodní dějství přineslo vyrovnanou a ofenzivní podívanou, k vidění bylo celkem 31 střel na branku. Zatímco Adam Brízgala lapil všech 17 domácích pokusů, Jaroslav Pavelka v čase 8:34 nestačil na dorážku Tomáše Gumana do poloodkryté klece a RT TORAX tak odcházel poprvé do kabin spokojeněji než soupeř.

A totéž platilo i po druhé části, která nabídla podobný obrázek hry – kralovali oba gólmani. Poruba přečkala řadu oslabení a dál držela hubené vedení, které na startu závěrečné třetiny navýšila. Po faulu Vratislava Kunsta na Šimona Szathmáryho se k trestnému střílení postavil Tomáš Guman a vykoupal Pavelku.

Na druhý gól porubské sedmasedmdesátky v zápase navázal Pavel Jenyš, který se dostal do úniku a mířil přesně mezi betony benáteckého gólmana. Už za 35 sekund ale přišlo snížení. Domácím vykřesal naději 42letý veterán Radek Duda, když bleskovou přesilovkovou ranou odčaroval kouzlo Adama Brízgaly.

Ten poté přečkal závěrečný nápor domácích, které zdeptal 55 zákroky. RT TORAX zvládl klíčový záchranářský souboj, utekl soupeři na sedmibodový rozdíl a přestože zůstává čtrnáctý, třeba na sedmé Vrchlabí ztrácí jen šest bodů. V závěru ještě jeho vítězství pečetil trefou do odkryté klece Markus Korkiakoski.

Série důležitých utkání nekončí, už ve středu Poruba vyzve v RT TORAX Areně Kolín (17:30) a v sobotu Šumperk (16:00).

Ohlasy k utkání

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V utkání, ve kterém vstřelíme jednu branku, nemůžeme pomýšlet na výhru. Šance jsme si vytvořili, ale v zakončení jsme selhali. Nemůžeme fňukat, ale tvrdě makat a stále věřit, že to zlomíme. Hokej hrát umíme a teď musíme zlepšit koncovku. Už je nejvyšší čas.

Jiří Režnar (RT Torax Poruba 2011): Divák, který byl na dnešním hokeji, si snad nemohl myslet, že hraje skoro předposlední tým s tím předposledním. Z obou stran se totiž hrál výborný hokej. Benátky hrály velmi dobře aktivně a důrazně, my hráli zodpovědně a trpělivě. Hrálo se o šest bodů a my uválčili výborné tři body.