Svižné utkání s nasazením, bojovností a agresivitou zvládl lépe RT TORAX

19.08.2011, Gabriela Juříková

Třetí přípravný zápas, druhá výhra. Taková je bilance starších dorostenců po pátečním zápase se Slezanem Opava. Po celých šedesát minut se hrál hokej nahoru dolů. Akce střídala akci a gólmani si nemohli stěžovat na nedostatek práce. Ale to hlavní, proč se hokej hraje, nepřicházelo. Dva góly padly až v posledních dvou minutách první třetiny a oba do sítě hostů. Ve druhé třetině byla hra okořeněna pěstními souboji, což přineslo spoustu vyloučení a časté přerušení hry. Domácím se podařilo přidat třetí gól a spálit mnoho šancí. Největším smolařem zápasu v neproměňování byl Michal Pelech. Hráči Slezanu dobyli branku RT TORAXU až v polovině poslední tercie gólem v početní výhodě. Další domácí zápas je v plánu 30. srpna s extraligovým Třincem.

Přípravné zápasy staršího dorostu - 3.kolo pá 19.8.17:00
Hokejový klub Opava
3:1(2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Holáň, 20. Hradil (Klempár), 34. Wolný (Vrána) - 48. Hon (Boubeníček). Rozhodčí: Šeděnka - Janda L., Parma. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček (30. Mec) - Vrána, Soukal, Bolek, Baca, Balcar, Vavroš - Pobuta, Wolný, Havránek, Kropka, Kaifáš, Pelech, Wolek, Kotas, Holáň, Juřík, Klempár, Hradil.
Hokejový klub Opava: Kirschner (30. Kostka) - Hlaváček, Slavík, Matušek, Hon, Volf, Machač - Hudeček, Pražák, Cios, Boubeníček, Rybka, Hula, Horák, Otipka, Vopálka.

Žádná oťukávaná, žádné vyčkávání. Zápas začal pěkně svižně. Brzy se gólmani dočkali úvodních pozdravů. Kirschnera prověřil Kropka, Mačka na druhé straně hřiště Rybka. Postupně se přidávali i ostatní útočníci. Například Pražák pálil jen do připraveného domácího gólmana.

Porubští dobývali opavskou bránu různými fintami, jako třeba Havránek, když chtěl Kirschnera překvapit otočkou zpoza brány. Blízko ke gólu měl Pelech, ale puk se sklouzl po hokejce a při další šanci pálil do ochranné sítě. Jak se později ukázalo, takových šancí spálil vícero. Byl smolařem zápasu.

Hrál se rychlý agresivní hokej pro oko diváka koukatelný. Na ledě se pořád něco dělo. Když se zdálo, že domácí kontrolovali hru, Slezané zaútočili. Když měli zápas v rukou hosté, zvrtlo se to a byli na koni domácí. Cios prověřil dobrou tvrdou střelou pozornost Mačka, který úspěšně odolával i střelám Huly či Boubeníčka.

RT TORAX po sedmi vteřinách využili v pořadí druhou přesilovku. Běžela devatenáctá minuta zápasu. Vhazovalo se po levé straně Kirschnerovi branky, pár odrazů puku na brankovišti až nakonec skončil v polovině odkryté klece díky Vojtěchu Holáňovi. Jenže do šaten se odcházelo za stavu 2:0, když se dvě vteřiny před koncem třetiny trefil Tomáš Hradil. Ale klidně mohlo být skóre nerozhodné, kdyby Boubeníček proměnili pěknou útočnou akci.

Druhá třetina se nesla v duchu té první. Spousta gólových šancí, mnoho bojů o puk po mantinelech a nevyužité přesilovky. Hosté jednu sehráli tragicky. Neusadili se v útočném pásmu a tak vzal zodpovědnost na sebe Cios. Sólovou jízdou přešel střed hřiště, propracoval se až k brance, jenže jeho střela skončila na betonech.

Pak čelil Maček salvě střel. Neuspěli Horák, Cios ani Boubeníček. Od modré pálili i obránci, jako třeba Slavík, ale i oni odcházeli s prázdnou. K velkému sólu se vydal domácí Wolek, ale zabrzdila jej červená čára. Upadl. Domácí se přeci jen probojovali před bránu Slezanů. Pobutovu střelu Kirschner vyrazil a na brankové čáře předvedl roznožku proti dorážce Wolného. Touž neprošel.

V polovině utkání se na obou brankovištích vyměnily stráže. Záhy hráli domácí třetí přesilovku v zápase a byli úspěšní. Obránce Vrána střílel směr brána a Josef Wolný dorážel dloubákem nad rameno gólmana Kostky. V závěru druhé třetiny se začala vařit krev v žilách. Začalo se na ledě jiskřit, emoce běžely naplno. Tvořili se dvojice, které si vjížděly do úsměvů a plnily se trestné lavice. Doutnající šarvátky zastavila přestávka.

Zchladlé horké hlavy se vrhli do poslední tercie. Dohrávala se půlminutová přesilovka domácích čtyři na tři. Při hře čtyři na čtyři Slezané zaútočili. Machač poslal nepříjemnou střelu přímo do náruče Mece a blízko vymazání nuly byl i Volf. Nulu zrušil až Jiří Hon po vyhraném bule v šesté přesilovce. Puk se doslova dokutálel za Mecova záda.

Svižný hokej se hrál až do konce, do poslední vteřiny. Nasazení hráčů obou týmů bylo obdivuhodné. Utkání bylo vyrovnané, občas měli navrch hosté z Opavy, jindy domácí RT TORAX. Dnes vyhrál ten šťastnější.

Petr Rambousek (RT TORAX Poruba): Jsou to pořád přípravné zápasy. Zkoušíme, točíme všechny hráče, nemáme ještě určeno, kdo bude hrát přesilovky, kdo oslabení. Na tréninku pilujeme agresivní hru už i nějakou taktiku. Nasazení, bojovnost to máme. Zápas byl vyrovnaný, svižný, přelévalo se to ze strany na stranu. Vyhráli jsme 3:1, ale taky jsme mohli 3:1 prohrát. Nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. S trenérem Trojanem jsme zklamaní s pěti hráči, s kterými počítáme do základu. Ale pořád je to příprava, někomu trvá rozjezd déle, někdo je v přípravě úplně marný. Všechno chce čas.

Jakub Jelen (Slezan Opava): Kluci podali slušný výkon, za výsledek 3:1 se nemusí stydět. Vždyť jsme hráli s finalistou v boji o extraligu. Přišli mezi nás kluci, kteří se vrátili k hokeji a do týmu perfektně zapadli. Dneska to bylo o bojovnosti. Byl to náš první přípravný zápas, kluci se chtěli předvést před trenérem a tak to někdy přehnali s agresivitou. Po taktické stránce to nebylo ono, ale kluky musím pochválit za bojovnost.