Svačina hattrickem zařídil výhru Sarezy

17.08.2007, Adam Bagar, Lukáš Bajgar

Sareza Ostrava také ve druhém přípravném utkání proti slovenskému účastniku extraligy Žilině zvítězila, tentokráte 5:2. Hrdinou utkání se stal bezesporu Vladimír Svačina, jenž krátce po polovině utkání srovnal jednobrankové manko, aby šest minut nato vsítil již vítěznou trefu večera a k dovršení hattricku mu stačilo dalších jedenáct minut hry. Zbylé trefy domácích obstarali obránci - David Vajda a David Mocek, za hosty se prosadil Richard Lelkeš a Juraj Liška.

- přát. pá 17.8.17:00
MsHK Žilina
5:2(0:0, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. Svačina (Řípa), 35. Vajda (Boháč), 37. Svačina (Ovčačík, Řípa), 48. Svačina (Flašar), 55. Mocek D. (Boháč, Janečka) - 27. Lelkeš (Dubec, Liška), 34. Liška (Dubec). Rozhodčí: J. Jeřábek - Tuzial, Jurečka. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Vajda, Mocek D., Ovšák, Tesařík, Ovčačík, Flašar, Palík, Vnenk - Janečka, Boháč, Grygar - Kraft, Najdek, Bokroš - Červenka, Řípa, Svačina - Valušiak, Glas, Dušek
MsHK Žilina: Laco (od 48. Beňo) - Liška, Pulpán, Mikuš, Kusovský, Staněk, Krčula, Rašner, Višenka, Lelkeš, Sivák, Dubec, Valášek, Sikorčin, Drábek, Slávik, Valach, Čavrk, Jaseňák, Fuljer, Hájnik

Zápas v páteční podvečer začal ve velmi svižném tempu, a tak jsme již od začátku viděli spoustu šancí. Ve 2. minutě střílel od modré čáry Flašar, jeho střelu tečoval těsně před gólmanem Svačina, ale k otevření skóre to nevedlo. V té samé minutě nahrával naopak Svačina před bránu volnému Červenkovi, který však svou šanci nedokázal využít. Ve třetí minutě ujížděl sám na gólmana domácích Dubec, který však přestřelil. O minutu později se Sivák obtočil kolem branky a chtěl Štěpánka u tyče překvapit, ale brankář domácích si situaci výborně pohlídal. O další minutu později střílel z mezikruží Glas, ale jeho střela jen těsně minula branku gólmana Laca. V 8. minutě měla Sareza dvě velké příležitosti, když nejprve dostal krásnou nahrávku před bránu Flašar a hned na to také Ovčačík, ale ani jeden z jmenovaných hráčů Laca překonat nedokázali. V těchto chvílích měla Sareza drtivý tlak, i díky přesilové hře. V minutě 9. střílel nejprve od modré čáry urostlý obránce Sarezy Palík a poté i z prostoru mezi kruhy Glas, ale opět puk v brance neskončil. Od 10. minuty mužstva přidala na důrazu a přestal se hrát hokej plný šancí. V 15. minutě měl možnost vyzkoušet gólmana Laca z těsné blízkosti Svačina, ale také ten neuspěl. V 17. minutě měla Žilina možnost přesilové hry, ale nedokázala ani ohrozit branku domácích. Až ve 20. minutě Žilina zahrozila střelou Staňka, který vypálil od modré čáry a těsně minul prostor branky.

Sareza začala 2. třetinu s výhodou přesilové hry a dokázala celé dvě minuty zatápět ve svém útočném pásmu, ale stav byl stále bezgólový. Ve 25. minutě hrála Žilina přesilovou hru a také obstřelovala branku domácích, především od modré čáry. O minutu později ujel bekům Sarezy Valach, ale v poslední chvíli ho zastavil dovoleným způsobem Ovčačík. Ve 27. minutě si vzala Sareza slabší chvilku, a to když nechala na holičkách brankáře Štěpánka, který ve své bráně čaroval proti několika těžkým střelám Žiliny. Až v čase 26:49 po velkém tlaku Žiliny a skvělých zákrocích Štěpánka se přece jen Žilina dočkala branky, když skóroval v nepřehledné situaci Richard Lelkeš po asistenci Dubce. Sarezu ale inkasovaná branka nepoložila. V minutě 29. střílel z těsné blízkosti od Laca Dušek. O dvě minuty později střílel od modré čáry Tesařík, jehož střelu tečoval před gólmanem hostí Bokroš, který však branku nedal. V čase 30:47 se Sareza konečně dočkala branky, když Řípa poslal skvělý pas na Vladimíra Svačinu, který o tyč do horního rohu branky vyrovnává. V čase 33:41 opět vedla Žilina, když v přesilové hře vystřelil z mezikruží krásnou střelou o břevno Juraj Liška. Ve 35. minutě se Dušek obtočil okolo branky hostí, ale jeho střela skončila jen na gólmanovi. Ale vybojoval alespoň vhazování, ze kterého vystřelil z modré čáry David Vajda nekompromisní střelou po nahrávce Boháče. Aby toho nebylo málo, tak v čase 36:25 si mohli fanoušci opět zakřičet gól. Ovčačík střílel od modré čáry a jeho střelu vyrazil Laco před sebe a pro dorážku si zkušeně došel Vladimír Svačina, který strhl vedení na stranu Sarezy.

Sareza se musela hned na začátku 3. třetiny bránit přesilovce hostí 5:3, ale Žilina moc domácí v této početní výhodě neohrozila. Ve 45. minutě Žilina vystřídala gólmany, výborně chytajícího Laca vystřídal Beňo. V té samé minutě měl dvě velmi nebezpečné střely od modré čáry Staněk, ale na výborně chytajícího Štěpánka nevyzrál. V 46. minutě jel Petr Valušiak úplně sám nikým neatakován na gólmana hostí, ale ten ho v gólové šanci vychytal. Ve 48. minutě roztočila Sareza v obranném pásmu hostů kolotoč a v čase 47:51 si opět Vladimír Svačina krásně obkličkoval mezi obránci a zavěsil do horní části branky. Od tohoto gólu úroveň zápasu opět upadla a úřadoval pouze rozhodčí, který ve třetí třetině neustále vylučoval. Ale přesilové hry jakoby ani jednomu z týmů nesvědčily. V čase 54:48 ujeli v oslabení Boháč s Mockem proti dvěma obráncům. Boháč strhl pozornost na sebe a nahrál úplně volně stojícímu Davidovi Mockovi, který se nemýlil a zvýšil vedení už na 5:2. V 57. minutě jel po straně Drábek a nebezpečně vystřelil, ale ke gólu to nevedlo. V minutě 58. stál téměř osamocen před gólmanem hostí Bokroš, ale z blízkosti ho nedokázal překonat. V poslední minutě ještě ujížděl po straně Bokroš, ale jeho střela z prostoru kruhů skončila v lapačce hostujícího gólmana. Sareza Ostrava porazila Žilinu 5:2.