Starší dorostenci zdolali Frýdek - Místek, nasázeli mu sedm branek

17.08.2011, Adam Bagar

Starší dorostenci mají za sebou druhé přípravné utkání. V tom prvním srdnatě vzdorovali extraligovému Havířovu, tentokrát přivítali ligový Frýdek - Místek. RT TORAX si sice rychle vypracoval dvoubrankový náskok, ale o ten ještě v rozpačité první třetině přišel. Až ve druhé polovině střetnutí domácí hokejisté ovládli hru a dokráčeli nakonec k vysokému vítězství 7:3. Na něm má velký podíl kapitán Pavel Pobuta, jenž dal dvě krásné branky a na další přihrál. Dvakrát se do listiny střelců zapsal také novic v porubském dresu Vojtěch Holáň. Další utkání sehrají svěřenci trenéra Rambouska již v pátek proti Opavě.

Přípravné zápasy staršího dorostu - 2.kolo st 17.8.17:15
HC Frýdek-Místek
Branky a nahrávky: 2. Kaifáš, 6. Pobuta, 25. Pobuta (Vrána), 33. Havránek (Pobuta), 46. Holáň (Gřeš), 46. Holáň (Síkora, Gřeš), 57. Hradil (Klempár, Wolný) - 9. Alina, 16. Ďuríček (Czylok), 43. Vančo (Czylok). Rozhodčí: Schmejkal - Jureček, Kopřiva. Vyloučení: 6:1, navíc Kropka (POR), Fojtík a Nováček (oba FRM) 5 min. + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 99. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mec (od 32. Maček) - Vrána, Soukal, Bolek, Baca, Juřík, Síkora, Vavroš, Hradil, Balcar, Pobuta, Wolný, Pelech, Kropka, Gola, Havránek, Wolek, Kaifáš, Holáň, Zuščík, Kotas, Gřeš, Klempár.
HC Frýdek-Místek: Beran (od 32. Horváth) - Flegr, Káňa, Blažek, Machura, Fojtík, Gavlas, Ďuríček, Čahoj, Czylok, Nováček, Vančo, Ceniga, Lasák, Alina, Volný, Mičulka, Ručka, Koval.

Porubští gólově zužitkovali hned svou první šanci zápasu. Ve vlastním oslabení využil nedorozumění mezi obránci Patrik Kaifáš a prudkou střelou otevřel střeleckou listinu. Domácím v úvodu vyšlo skutečně vše. Snad druhá střela na branku a druhý gól v síti frýdeckého gólmana. V prostoru mezi kruhy napřáhl kapitán Pavel Pobuta, což nemohlo skončit jinak než gólem. O chvíli později zaujal přítomné diváky pěstní souboj mezi Kropkou a Fojtíkem. Oba kohouti museli samozřejmě předčasně opustit bojiště.

Hosté z Frýdku – Místku byli v první části domácím minimálně vyrovnaným soupeřem. Snížit dokázali po drzé akci Josefa Aliny. Ten se natlačil do dobré střelecké pozice a s klidem zavěsil. Stejný hráč trefil o tři minuty později obě tyče porubské svatyně. Aktivní hosté se dočkali i vyrovnání. Po střele Czyloka neměl problém s uložením touše do sítě kapitán Radek Ďuríček. První třetina, kterou si RT TORAX příliš za rámeček nedá, skončila vyrovnaným stavem 2:2.

Ve druhé tercii již byla Poruba přece jen aktivnější. Z hranice kruhu jí vrátil vedení kdo jiný než kapitán Pavel Pobuta, a opět výbornou tvrdou střelou pod víko. Vyrovnání měli na holi nejaktivnější hostující hráči Czylok s Ďuríčkem, oba však své dorážky v předbrankovém prostoru gólově nezužitkovali. Naopak domácí své vedení navýšili v přesilové hře. Pobuta našel u druhé tyče Martina Havránka a ten již měl snadnou práci.

RT TORAX začal soupeře přehrávat. V dobré šanci neuspěl před Horváthem Baca. Následně šel pykat za své boxerské choutky hostující Nováček a Rambouskovi svěřenci měli rázem k dispozici pětiminutovou početní výhodu jednoho hráče v poli. Využít ji i přes několik šancí nedokázali. V závěru třetiny naopak ujížděl domácím bekům Čahoj, ale v rozhodující chvíli před Mačkem upadl.

Hosté nesložili zbraně a na začátku poslední dvacetiminutovky opět snížili na rozdíl jediné trefy. V přesilové hře propálil Mačka střelou o pravou tyč Radim Vančo. Klid dodal domácím hokejistům opět až Vojtěch Holáň. Toho našel Gřeš osamoceného před frýdeckou klecí, a tak po blafáku dokázal pohotově zakončit. Za pouhých osmadvacet vteřin přišla prakticky totožná akce. Ovšem roli nahrávače tentokrát plnil Síkora. Vojtěch Holáň naprosto hladce přidal již šestý kousek.

Poruba měla opět zápas pevně ve svých rukou. Vavroš poslal kotouč skrz brankovištěm na volného Tomáše Hradila a také ten se zapsal do střelecké listiny středečního podvečera. Závěr už se jakoby v poklidném tempu, za neustálého fandění největšího mládežnického porubského fanouška Kamila, dohrával. Porubští starší dorostenci tak zdolali Frýdek – Místek vysoko 7:3.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Do soutěže je strašně daleko. Chceme složit mančaft, který bude hrát agresivně, napadat po celé ploše, samozřejmě čistě bez nějakých zbytečných dohrávání. Z dnešního utkání mám takové smíšené pocity. Bylo tam hodně individuálních hrubých chyb, z čehož pramenily i branky. Pozitivní je, že kluci jdou za tím, co jsme si řekli. Samozřejmě nám to bude zatím skřípat v obraně a ve středním pásmu, protože to, co budeme po nich s panem Trojanem chtít, nemají v sobě zažité. Pozitivem byly také nádherné dvě branky Pavla Pobuty, přesně takové góly dali v Břeclavi Švédové českému týmu. Jsou to naprosto nechytatelné střely. Sestava se ještě bude konsolidovat. Z vítězství mám samozřejmě radost, ale byla tam ještě spousta chyb.

Martin Kurajský (HC Frýdek - Místek): Dali jsme ještě příležitost klukům, kteří bojují o místo v sestavě. Musíme zapracovat především na defenzivní činnosti a myslím, že to bude dobré.