Starší dorostenci zakončili první část soutěže prohrou v Opavě

20.12.2009, Adam Bagar

Starší dorostence VOKD Poruby čekal po Znojmu další velmi těžký soupeř - opavský Slezan. O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto již po první dvacetiminutovce. Poruba vstoupila do utkání velice laxně a již v sedmnácté minutě prohrávala o tři góly. Po přestávce chtěli hostující trenéři dodat hře nový impuls, a tak Konvičku nahradil v brance Chybík. Jenže ani tento tah příliš nepomohl. Hra se sice vyrovnala, ale na gól čekali Ostravané až do čtyřicáté minuty, když se trefil Rosypka. Slezan se ve třetí periodě dostal až do hrozivého náskoku 7:1. Alespoň kosmeticky dokázali výsledek upravit Chaloupka s Orszulíkem. Všechny tři porubské trefy padly po přesných přihrávkách Tomáše Krále. Slezan Opava tak porazil, především díky povedené první části a také třem využitým přesilovkám, Porubu 7:3. Tímto kolem nám tak skončila první část ligy staršího dorostu, v té druhé se spolu střetne osm celků z horní části a šest celků ze spodních pater tabulky. I přes prohru se VOKD udrželo na samotné špici soutěže.

- 26.kolo ne 20.12.17:00
Hokejový klub Opava
7:3(3:0, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Gulda (Havlíček), 6. Jaroš (Březina), 17. Mikuda (Otipka, Novák), 36. Vaněk (Novák), 42. Lebeda (Jaroš), 52. Otipka (Mikuda), 54. Jaroš - 40. Rosypka (Král), 54. Chaloupka (Král), 55. Orszulík (Král, Rosypka). Rozhodčí: Valouch - Langr, Šedina. Vyloučení: 8:9, navíc Vaněk (OPA) 10 OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:3.
Hokejový klub Opava: Kober - Bendík, Trčka, Tábor, Hájek, Ježek, Vaněk, Novák, Březina, Gulda, Matušinský, Harazim, Lebeda, Štencel, Otipka, Mikuda, Lichý, Havlíček, Jaroš.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička (od 21. Chybík) - Dusík, Herman, Svoboda, Peslar, Kupčík, Jasiok - Kofroň, Němec, Dominec, Kysučan, Palkovič, Orszulík, Rosypka, Sochorek, Chaloupka, Král, Vícha, Hurník.