Starší dorost udžel ve vypjatém utkání remízu, nervy už nikoliv

24.01.2010, Gabriela Juříková

V neděli měl Zimní stadión Poruby od dopoledních hodin velice nabitý program. Ledová plocha odpočívala jen hodinu a půl po zápase mladších dorostenců, po kterých se do boje o důležité body vrhli dorostenci o rok dva starší. Souboj svedli s regionálními sousedy - HC Slezanem Opava. V první třetině to vypadalo, že budou mít co dělat s odhodlaným soupeřem. Gólů se diváci dočkali až v druhé části zápasu. Domácí inkasovali sice první ve 29. minutě, ale během dvou minut zachoval chladnou hlavu Lukáš Kofroň, když dorážel do odkryté brány a srovnal na 1:1. Zbytek třetiny a poslední dvacetiminutovka se hrály v duchu častých kontaktů a rozhodčí rozdávali tresty jako na běžícím pásu. V poslední části zápasu jsme gól neviděli, a tak si oba týmy odvezly jeden bod. K dalšímu utkání odjíždí starší dorostenci 29. ledna na led Mladých Draků ze Šumperka. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

- 32.kolo ne 24.1.13:30
Hokejový klub Opava
1:1(0:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Kofroň (Kysučan) - 29. Březina (Lichý, Harazim). Rozhodčí: Krenželok - Vengřín M., Záviský. Vyloučení: 6:9, navíc Rosypka TH, Chaloupka 5 + OK, Peslar (všichni POR) 10 OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 . Diváci: 40. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Svoboda V., Franek, Dusík, Jasiok, Peslar, Sochorek, Kupčík - Hurník, Kofroň, Vícha, Němec, Rosypka, Chaloupka, Palkovič, Kysučan, Dominec
Hokejový klub Opava: Kober - Bendík, Svoboda L., Trčka, Hájek, Vaněk, Březina, Mosler, Gulda, Matušinský, Harazim, Lebeda, Chvěja, Štencel, Otipka, Mikuda, Lichý, Havlíček, Jaroš

Do zápasu vletěla Opava plnou parou. Porubští v prvních minutách nechápali, co se děje, a tak Konvička měl co dělat, aby puk nelovil ze své sítě. Domácí se dlouho nemohli srovnat, do herní pohody se dostávali velmi pomalu. První pokus skórovat měl Dominec, a dokonce v oslabení, ale opavského gólmana nepřekonal. Zařídil však svému týmu dostatek času vystřídat a dále bránit početní nevýhodu. Zbrklost, nesoustředěnost nebo přemotivovanost zapříčinila chybnou rozehrávku domácího obránce. Zpoza brány chtěl rychle rozehrát útočnou akci, ale jeho úmysl vystihl Opavský Otipka, který s nabídnutou šancí naložil více jak ledabyle. V sedmé minutě zápasu se lajna Palkovič – Rozypka – Vícha souhrou nahrávek dostala do skvělé šance. Gól však nepadl, ale domácí si vynutili tlakem před brankou faul. Početní výhodu domácí sehráli velice špatně. V dalším průběhu utkání se Poruba začala herně zvedat a nenechávala Opavu moc kombinovat, jak tomu bylo na začátku třetiny. Dobře napadali již v útočném pásmu, jako třeba Kofroň. Vypíchl obránci puk při rozehrávce a ve spolupráci s Domincem, Koberu přesto nepřekonali. V 16. minutě hráli domácí další přesilovku, dostávali soupeře pod tlak, ale Opavským se hra ve čtyřech v této třetině nadmíru dařila. Přesto měli Porubští dobré šance ke skórování, ale v brance stála opavská jistota – Vítězslav Kober.

Druhá třetina začala vyrovnaně. Porubští dorostenci postupně začali hrát svůj hokej, i když Opavští ten svůj styl opustit nechtěli. Ve 22. minutě měli Opavští početní výhodu, ale šanci dát gól měli Porubští, když Palkovič nastřelil jen tyč. Domácí postupně ovládli zápas, ale přece jen se obrana zapomněla. Mohla pak poděkovat Konvičkovi, že brejk i dorážku pokryl. Při jednom útočném výpadu domácích se ozvala píšťalka čárového rozhodčího. Ve středním pásmu se v bolestech svíjel opavský hráč a Peslar šel za píchnutí holí na 2+2 a 10 minut osobního trestu na lavici hanby. Z prvního trestu hosté vytěžili maximum. Lichého střelu Konvička ještě stačil vyrazit, ale na dorážku Adama Březiny, i když předvedl výstavní šňůru, byl krátký. Opava vedla 0:1. Porubští se však nevzdávali a po dvou minutách od inkasované branky se jim naskytl parádní únik. Kysučan získal ve středním pásmu puk, kličkou se zbavil obránce a cesta k bráně byla volná. Opavskému brankáři nezbývalo nic jiného než vyjet z brány až na kruhy, puk vystřelený Kysučanem zachytil, ale ve skluzu o něj přišel. Toho využil Lukáš Kofroň. Počkal, až přejedou všichni hráči přes střeleckou přímku a zavěsil do odkryté klece. Po vyrovnávající brance se začalo na ledě jiskřit. Jednou u domácí branky, která dvakrát opustila své místo a i u opavské svatyně nezůstali obránci nic dlužni. Po jedné bitce vyvolané opavským hráčem Lichým, poslal sudí do kabin jen domácího Chaloupku. Divákům se verdikt velice nezamlouval, ale na ledě je pánem muž v pruhovaném. Třetina skončila jako ta první. Nerozhodně 1:1.

Vyloučení z druhé třetiny se přeneslo do poslední tercie. Začalo se hrát se čtyřmi hráči v poli a více prostoru na ploše mohli využít domácí. Sochorek po skvělém forčekinku vypálil puk jen do brankářovy výstroje. Na druhé straně měli gól na hokejkách Mikula s Březinou, jenže v porubské brance stál chladnokrevný Konvička. Poruba se v poslední třetině stala lepším týmem. Bránila střední pásmo, lehce se probíjela před branku, kde připravovala horké chvilky gólmanu Koberovi. Opavští se snažili o střeleckou úspěšnost střelami z velké dálky. Kombinací přihrávek se k domácímu brankáři totiž nedostávali. Při domácích stálo velké hokejové štěstí, když jedna střela zacinkala na tyč a skončila sice v síti, ale ochranné nad ledem. Zbývalo sedm minut do konce utkání a opět se jiskřilo. Rosypka neudržel nervy a vysloužil si trest ve hře a odešel předčasně do kabin dělat společnost Chaloupkovi. Škoda, že se domácí mladíci nechávali vyprovokovávat. Opava zápas nezvládala herně. Nasadili vysoké tempo, které postupně nedokázali udržet a Poruba je přehrávala čím dál víc. Proto se Opavští snažili soupeře rozhodit psychicky a nutno říci, že se jim to dařilo na jedničku. Poruba zase zahrála na jedničku minutové oslabení pět na tři a poté pět na čtyři. V posledních vteřinách zápasu vyrazil do brejku Kysučan, v závěsu za ním jel Palkovič, ale nahrávka se odrazila od obránce a tak se již skóre neměnilo. V tomto zápase se soupeři rozešli každý s bodem v kapse.