Starší dorostenci vyhráli bitvu o čelo tabulky, Hodonín odjížděl s vysokou porážkou

14.10.2012, Kateřina Juříková

Starší dorostenci přivítali na svém ledě hráče Hodonína. Oba týmy měly jasný cíl – zvítězit! Šlo jim totiž o první příčku tabulky a po poslední porubské prohře byl ve vedení Hodonín. Zpočátku vypadalo utkání slibně pro hosty, kteří po třech odehraných minutách jako první skórovali. Vše se obrátilo v půli první třetiny, kdy domácí poslali hodonínskému gólmanovi během pěti minut celkem tři góly. Další dvě třetiny Poruba suverénně ovládla a Hodonín se trápil. Domácí rozstříleli Zollpriestera šesti brankami a Malochovi poslali za záda další tři. Porubskému Davidu Mecovi proklouzl puk pouze třikrát a hattrickem se blýskl Martin Havránek. Poruba se tak posunula do čela tabulky.

Liga staršího dorostu - 8.kolo ne 14.10.13:30
SHK Hodonín
9:3(3:1, 3:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Laryš (Mládek, Gola), 16. Gřeš (Stoklásek), 20. Holaň (Brnčal), 21. Brnčal (Holaň), 26. Havránek (Brnčal, Holaň), 32. Boleslavský (Sacher, Kurnik), 46. Havránek (Rataj, Gola), 48. Havránek (Holaň, Stoklásek), 50. Gola (Rataj, Laryš) – 3. Melichárek (Prčík), 29. Melichárek, 40. Černohous (Křivánek). Rozhodčí: Fiedler – Marek, Adamec. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 9:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mec – Charvát, Kotas, Síkora, Ščurek, Štěpán, Bartoň, Boleslavský, Brnčal, Gola, Gřeš, Havránek, Holaň, Kurnik, Laryš, Mládek, Rajnoch, Rataj, Sacher, Stoklásek
SHK Hodonín: Zollpriester (33. Maloch) – Čech, Juráček, Nosál, Prčík, Přichystal, Balaštík, Bureš, Černohous, Flora, Helísek, Hložánek, Křivánek, Melichárek, Rind, Šála

Poruba se ihned v úvodu utkání ujala kotouče, ale vzápětí jim jej hosté ukradli. Při oslabení domácích se Hodonín usadil před Mecem a po několika neúspěšných výpadech na porubského brankáře se hostům nakonec podařilo vstřelit gól. Václav Melichárek najížděl sám na porubskou klec a vystřelil puk mezi betony.

Také domácí hráli dvouminutovou přesilovku, kterou ale nevyužili, ačkoliv Gřeš jel sám na Zollpriestera. Ani poté se domácím nedařilo, neboť Hodonín byl neustále u kotouče a bránil svého gólmana zuby nehty. Porubským dlouho trvalo, než z jejich holí padla vyrovnávací branka. Najednou se vše obrátilo a hra najednou dostala jiný spád. Poruba se dostala ke kotouči a usadila se v útočném pásmu, kde dráždili hodonínského strážce, což vedlo k prvnímu úspěchu. Po Mládkově střele dorazil puk do brány Lukáš Laryš.

Zanedlouho poté duo Stoklásek–Gřeš zazářilo. Oba ujížděli směr Zollpriester a Stoklásek nahrál Tomáši Gřešovi, kterého už dva hodonínští beci nedokázali zastavit. Utkání se tedy obrátilo ve prospěch domácích. Jenže ti se dostali do oslabení a Hodonín zabral. Vypadalo to, že hosté stav opět dorovnají, ale nepodařilo se jim to. Porubský gólman měl pořádnou dávku štěstí, které hrálo v jeho prospěch, a kotouč vždy vyrazil. Ke konci třetiny si domácí náskok pojistili. Vojtěch Holaň pálil z kruhu a trefil se mezi gólmanovo rameno a tyč. Třetina skončila stavem 3:1.

Kotouč se po přestávce skoro ani nestačil herně zahřát, když po čtyřiadvaceti minutách skončil v kleci. Takto započali další část utkání domácí a do hodonínské svatyně se trefil rychlou střelou Denis Brnčal. Hosté se sice urputně snažili stav snížit, jenže se nedařilo. Zato kotouč jistě dostal tu správnou teplotu, neboť byl neustále přehazován jako horký brambor.

Poruba se kotouče znovu ujala a chránila si jej. Dostat ale neposedný puk za Zollpriestrova záda nebylo lehké, ale porubští se snažili a bojovali jako lvi. Bojovnost se vyplatila a při výjezdu z obranného pásma se snažili hodonínští beci zastavit Brnčala. Nepodařilo se jim to a domácí útočník nahrál Martinu Havránkovi, který svou střelu poslal pod víko.

Hodonín se nevzdával a nepolevil, ačkoliv prohrával o čtyři branky. Na malou chvíli hosté ovládli prostor před Mecem a jedinou střelou snížili stav. Puk vypálil Václav Melichárek. Tato branka se samozřejmě projevila na výkonu hostí, kteří se na dlouho usídlili v útoku. Neustálý tlak ovšem porubský gólman vydržel, ale měl co dělat, neboť jeho spoluhráči chtě nechtě neustále vyhazovali kotouč na zakázané uvolnění.

Domácí ke konci třetiny ukořistili kotouč a probojovali se před hodonínského brankáře. Neúspěšné pokusy porubské hráče nerozhodily a puk do klece nakonec poslal Filip Boleslavský. Po této brance hosté vyměnili gólmany a klec šel strážit Maloch. Radost porubským Hodonín trochu pokazil, když pár sekund před koncem dal domácím gól do šatny, o který se postaral Vít Černohous.

V úvodu poslední třetiny se k puku dostali hodonínští, ale Mece nedokázali překonat ani v přesilové hře. Křivánek, Černohous a Juráček měli obrovskou příležitost skórovat. Žádný z nich se ovšem do poloprázdné klece netrefil, neboť jim clonili porubští hráči a poskakující kotouč nedokázal prokličkovat mezi jejich bruslemi.

Po nezdařených pokusech hostí se puku opět ujali domácí, kteří obsadili útočné pásmo. Rataj nahrál Martinu Havránkovi a ten poslal svou střelu za hodonínského brankáře. Netrvalo dlouho a Poruba opět skórovala. Domácí zosnovali nádhernou akci, která skončila osmým gólem. Za brankou si předávali puk Holaň a Stoklásek, které Maloch bedlivě pozoroval. Jenže před hodonínskou klecí stál Martin Havránek a ten po Holaňově nahrávce poslal puk do brány. Podobnou akci té předchozí sehrála další útočná trojice Gola–Rataj–Laryš. Malocha překonal Patrik Gola, který tak uzavřel gólovou smršť.

Hodonínští hráči se marně pokoušeli snížit porubský náskok, ale nešlo jim to, neboť nezbývalo ani mnoho času. Na chvíli obsadili prostor před Mecem, ale ani to nepomohlo. Domácí gólman byl nezdolný. Do konce utkání již nepadla žádná branka a tak Poruba zvítězila na domácím ledě 9:3 a posunula se opět do čela tabulky.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Hodonín jsme neznali, akorát podle jejich výsledků, takže jsme kluky nabádali k respektu vůči soupeři, ale aby se jej nezalekli, nebáli. Projevilo se to na ledě a kluci zvládli utkání od první minuty až do poslední, i když jsme 0:1 prohrávali, ale to je v hokeji normální. Myslím si, že jsme to ve všech pásmech měli pod kontrolou a nepouštěli jsme je do žádných akcí. Všichni hráči podali výkon, který jsme po nich chtěli, a jsme na 100% spokojeni.

Jan Prčík (SHK Hodonín): Dostali jsme takovou lekci – když jedno mužstvo bruslí a druhé zkrátka ne. Takže to bylo o pohybu, který jsme dneska měli špatný, a proto se kluci dostávali pod tlak a dělali individuální chyby, které poté hráči Poruby potrestali. Poruba v tomto směru podala parádní výkon.