Starší dorostenci si opět s chutí zastříleli, odnesla to Břeclav

04.10.2009, Adam Bagar

V sedmém kole ligy staršího dorostu přivítala VOKD Poruba celek Břeclavi. Porubští stále předvádí nevyrovnané výkony. Výhra, prohra, výhra, prohra, výhra, prohra. To je výčet dosavadních odehraných zápasů, dle této výsledkové sinusoidy měla být na řadě výhra. Do vedení šli sice hosté, ale pak již bylo utkání jasně v rukou Poruby, která si opět po týdnu s chutí zastřílela. Hattrickem se blýskl René Kysučan, třemi kanadskými body pak Vojtěch Palkovič (vpravo na fotografii) a Jakub Peslar (vlevo na fotografii). Na rozdíl od zápasu s Novým Jičínem byla v pořádku i obranná hra, a tak s výkonem může být zajisté spokojen i hlavní trenér Miroslav Bahník. Další mač čeká starší dorostence v pátek na ledě brněnské Komety Úvoz.

- 7.kolo ne 4.10.13:30
HC Lvi Břeclav
8:2(2:1, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Palkovič (Kysučan), 12. Kysučan, 28. Kysučan (Němec), 29. Sochorek (Němec, Svoboda), 31. Chaloupka (Dusík), 42. Palkovič (Peslar), 53. Peslar (Dominec, Chaloupka), 57. Kysučan (Peslar, Palkovič) - 7. Papp (Hlávka, Farsa), 34. Směřička (Bartoš O.). Rozhodčí: Škrobák. Vyloučení: 8:9, navíc Vícha (POR) 10 OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 8:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Svoboda, Herman, Peslar, Jasiok, Dusík, Lužný, Burzala, Orszulík, Chaloupka, Maček, Němec, Palkovič, Dominec, Lukašík, Kysučan, Otawa, Sochorek, Hurnik, Vícha, Pleva.
HC Lvi Břeclav: Michálek (Hübner) - Bartoš C., Bartoš O., Zháňal, Papp, Konečný, Polák, Lejska, Duchoslav, Hlaávka, Turek, Směřička, Nekoranec, Pánovec, Sítek, Farsa.

Hned druhá minuta souboje Poruby s Břeclaví nabídla zajímavé situace. Na Konvičku se řítil Konečný, juniorská výpomoc, Ondrej Burzala, musela faulovat a sudí Škrobák neváhal nařídit trestné střílení. K němu se postavil Papp, ale Konvička jej výborně vykryl. Na druhé straně předvedl rychlé nohy Chaloupka, dostal se až před gólmana, ale do vedení Porubu neposlal. Břeclav byla v úvodu o něco aktivnějším týmem. V čase 6:19 se také dočkala úvodní branky. Od modré pálil Farsa a Marek Papp před gólmanem lehce tečoval, zato přesně k tyči. Domácí s vyrovnáním nečekali dlouho. Ani ne o minutu později si totiž vychutnal hostujícího kasaře Vojtěch Palkovič, položil si jej a nakonec do prázdné zasunul. V dalších momentech toho oba celky příliš nepředvedly. V čase 11:26 se však opět měnilo skóre. René Kysučan byl strůjcem obratu. Najel si šikovně až před branku a mezi betony gólmana skóroval. VOKD začalo být lepším týmem, Maček ve vyložené šanci nerozšířil svůj letošní nemalý gólový účet. Svým tlakem si alespoň domácí vybojovali dvě přesilové hry v řadě. Třetí trefu Poruby mohl přidat Vícha, jenže nepochopitelně netrefil, po střele Burzaly, zcela odkrytou břeclavskou klec. Také v poslední minutě mohla stejná spolupráce slavit gólový úspěch, ale stejně jako v předešlé šanci Vícha velkou šanci neproměnil. Po dvaceti minutách tak vedla Poruba zaslouženě nad Břeclaví 2:1.

Druhá dvacetiminutovka nejprve přinesla poměrně nezáživný hokej s minimem šancí, ale po třetí brance začala Poruba na ledě jasně dominovat. V signalizované výhodě vyslal Němec do jízdy Reného Kysučana, který svůj únik bez problémů dovedl do gólového konce. V další velké šanci trefil Burzala pouze tyč a stejný kousek se povedl také o několik vteřin později Mačkovi. V čase 28:52 už vedlo VOKD o tři branky – z mezikruží propálil břeclavského gólmana Jan Sochorek. O dalších sedmdesát vteřin později Poruba své vedení navýšila další brankou. V přesilové hře nakonec doklepl kotouč za záda bezmocného Michálka Petr Chaloupka. To už gólman Břeclavi nevydržel a znechuceně odjel na střídačku. Gólové hody pokračovaly i nadále. V čase 33:13 Břeclav snížila, když se střela Dominika Směřičky od modré dostala přes několik těl až za záda Konvičky. Hra se po této trefě značně uklidnila, tlak Poruby ustával, naopak začali mírně kousat hosté z Břeclavi, ale do vážnějších šancí se dostat nedokázali. Po druhé třetině tak odcházelo VOKD do šatny s klidným tříbrankovým náskokem.

Do poslední periody mohli Porubští nastupovat s naprostým klidem, protože měli v kapse tříbrankový náskok. V čase 41:35 navíc vstřelili již šestou branku. Ve vlastním oslabení doslova ztrapnil obránce soupeře Vojtěch Palkovič, položil si jej a přesnou ranou pod horní tyč překonal gólmana. VOKD si nadále hrálo svou hru, nikam nespěchalo a bez problémů přecházelo do útoku. V další velké šanci mířili na Hübnera nikým nehlídaní Maček s Chaloupkou, nakonec se prvně jmenovaný rozhodl pro střelu mezi betony, ale břeclavský strážce branky je dokázal včas zaklapnout. V 51. minutě mohl dokonat hattrick Kysučan, měl před gólmanem hodně prostoru, ale přesto dopravit touš za brankovou čáru nedokázal. Na druhé straně se do šancí dostala také Břeclav. Kapitán Bartoš ani dorážející Papp však Konvičku nepřekonali. Poté se strhla před Konvičkou menší mela, po které nakonec sudí Škrobák rozdal osmnáct trestných minut. Čas 52:48 a na světě byla už sedmá branka. Z mezikruží se napřáhl Jakub Peslar a vyslal takovou dělovku, že téměř protrhl síť břeclavské branky. Opravdovou nádheru předvedla Poruba v čase 56:52. V přesilové hře předvedla krásnou souhru, na jejímž konci naservíroval Peslar luxusní přihrávku na volného Reného Kysučana, který již nemohl minout prázdnou klec a mohl tak oslavovat svůj hattrick. V těchto chvílích se už domácí evidentně hokejem bavili, vymýšleli pěkné kombinace a snažili se přidat další branky. Jelikož již další nepadla, porazila Poruba Břeclav vysoko a zaslouženě 8:2.