Starší dorostenci se vezou na vlně vítězství

18.10.2009, Gabriela Juříková

Souboj třetího s posledním byl k vidění v neděli odpoledne na porubském Zimním stadionu. Do poloviny první třetiny se mužstva přetahovala o každý centimetr ledu. Hosté z Uničova, byť poslední v tabulce, se domácím plně vyrovnali, ale vsítili za celý zápas pouze jednu branku. Domácí jich vstřelili pět, ale ta klíčová byla z hole Matěje Hurníka ve druhé třetině, když zvyšoval na 3:1. Třetí třetina patřila gólově René Kysučanovi, když skóroval v přesilovce a posléze i v oslabení a ukončil brankový účet na 5:1. Domácí se vezou na vítězné vlně. Mají za sebou šňůru pěti vyhraných zápasů a šestý mohou přidat na ledě Znojemských Orlů v pátek 23. října.

- 11.kolo ne 18.10.13:30
HC Uničov
5:1(2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Dominec (Němec, Orszulík) 20. Chaloupka (Maček) 36. Hurník (Maček, Chaloupka) 44. Kysučan (Jasiok, Palkovič) 56. Kysučan - 30. Halla (Řezáč). Rozhodčí: Klapetek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Svoboda, Herman, Peslar, Jasiok, Dusík, Srubař - Vícha, Orszulík, Chaloupka, Maček, Němec, Palkovič, Dominec, Lukašík, Kysučan, Otawa, Hurník, Sochorek.
HC Uničov: Matuška - Hodulak, Adámek, Příhoda, Doseděl, Řezáč, Nečesaný, Nedopil, Venkrbec, Chytil, Horák, Halla, Provaz, Zjavka.

Utkání začalo u obou soupeřů s touhou po vstřelení prvního gólu. Hra se prolínala přes všechny třetiny a vůbec nebylo poznat, že hraje třetí tým tabulky s posledním. Několik šancí ke skórování se naskytlo domácím borcům, ale ztroskotali na brankáři hostů Ondřeji Matuškovi nebo netrefili vymezený prostor mezi tyčemi. První možnost na straně hostů měl Marek Provaz, jenže mířil hodně vysoko. Na druhé straně kdyby Němec místo přihrávky volil střelu, skóre by se již měnilo. A opět se ke slovu dostali hosté z Uničova. Krásným pasem nahrál Jiří Nečesaný za domácími obránci skrytému Josefu Nedopilovi a jen málo chybělo, aby puk prošel za záda Dominiku Konvičkovi. V dalším sledu utkání si vytvořili tlak domácí borci, konkrétně útočná řada Němec – Orszulík – Jakub Dominec. V desáté minutě otevřeli střelecký účet, když posledně jmenovaný pukem rozvlnil síť za Matuškou. V dalších minutách vzali taktovku utkání na své hole hokejisté Uničova. Bylo znát, že chtějí do šaten za nerozhodného stavu. Jenže kapitán domácích Petr Chaloupka je předběhl. Osm vteřin před sirénou navýšil vedení na 2:0.

V úvodu druhé třetiny měli Porubští první přesilovku, usadili se v třetině soupeře, ale výhodu hráče navíc nezúročili. Minuty běžely, domácí chtěli dále střílet branky, ale zapomínali za zády číhající útočníky Uničova, kteří evidentně hráli na rychlé brejky. Diváci viděli přečíslení tři na jednoho a útočníci Uničova dali vyniknout semafor Konvičky. Uničov, byť poslední tým tabulky, překvapil svým výkonem. Bruslil, napadal, jen smazat nulu na světelné tabuli se nedařilo. Čas 30.10, vše je jinak. Jiří Halla koriguje stav na 2:1, bekhendovou střelou překonal již ležícího Konvičku pod horní tyčku. Branka uničovské hráče nabila energií a byl jich plný led. Domácí hráči zastavovali jejich výpady již ve středním pásmu a postupně získávali zpět vládu na ledě. Dusík střílel od modré a po odrazech od bruslí, kolen a hokejek se puk zastavil na tyči. Poté rozjeli domácí kolotoč okolo branky a v pravém rohu až rozhodili hostující obranu a po přihrávkách Chaloupky a Mačka se prosadil bekhendovou střelou z mezikruží Matěj Hurník. 3:1. Do konce druhé třetiny se hrál hokej nahoru dolů, dvě minuty se čtyřmi hráči na obou stranách, ale skóre se neměnilo.

Čtvrtá minuta třetí třetiny - přesilovka domácích a čtvrtý gól v síti Matušky. Palkovič nahrál po modré čáře Jasiokovi, který vypálil směr brána. Nepříjemnou střelu Matuška vyrazil. U puku byl dřív René Kysučan, který měl před sebou odkrytou bránu a s přehledem dopravil puk za brankovou čáru. I když hosté prohrávali o tři góly, nedali domácím ani centimetr ledu zadarmo. Několikrát je podržel brankář Matuška, třeba při nepříjemné střele Mačka zachraňoval doslova na brankové čáře. Ke konci třetí třetiny hráli přesilovku hosté, jenže se nevyvedla rozehrávka z obranného pásma, kterou dobře přečetl René Kysučan a s přehledem a klidem překonal ležícího brankáře. Utkání domácí vyhráli 5:1, zapsali si do tabulky, již po páté, tři body a jedou na vítězné vlně. Příští zápas sehrají v pátek 23. října v 17.30 na ledě Znojemských Orlů.