Poslední Uničov jen přihlížel exhibici porubských starších dorostenců

13.12.2009, Adam Bagar

Tři utkání museli čekat starší dorostenci VOKD Poruby na plný bodový zisk. Po těsných prohrách s Kometou a Orlovou přišla v pátek remíza se zlepšujícím se Frýdkem - Místkem a až na půdě posledního Uničova se mladíci v porubském dresu dočkali dvou bodů, a to opravdu ve velkém stylu. Svého soupeře totiž vyprovodili z ledu jednáctibrankovým debaklem. V první třetině byly k vidění sice jen dvě trefy, ve druhé se však VOKD gólově zlepšilo a v poslední tercii si již otevřelo střelnici. Domácí byli prakticky neškodní, svou první vychytanou nulu v dorostu si na své konto připsal Adam Chybík. Třemi kanadskými body se blýskli Jakub Dominec, Vojtěch Palkovič a Vladimír Rosypka. Tímto vysokým vítězstvím se Ostravané dostali opět do čela ligové tabulky, o skóre před druhé Znojmo. Právě celek z jihu Moravy se představí na porubské půdě již v následujícím utkání, které tak přinese pikantní přímý souboj o první příčku.

- 24.kolo ne 13.12.14:00
HC Uničov
Branky a nahrávky: 6. Rosypka (Sochorek), 12. Palkovič (Svoboda), 27. Dominec (Kofroň), 29. Rosypka (Sochorek), 33. Dominec (Palkovič), 43. Němec (Dominec), 44. Král, 47. Vícha (Rosypka), 50. Franek (Vícha), 57. Palkovič (Král), 58. Orszulík (Kupčík). Rozhodčí: Cik - Adamec, Novotná. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Průběh utkání: 0:0, 0:11.
HC Uničov: Hradil - Hodulák, Provaz, Řezáč, Nedopil, Chytil, Látal, Venkrbec, Čerevata, Příhoda, Stanislav, Šrutka, Kondrát, Kamrádek, Nečesaný, Závodník, Očenášek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Chybík - Dusík, Herman, Svoboda, Jasiok, Kupčík, Franek - Kofroň, Němec, Dominec, Kysučan, Palkovič, Král, Rosypka, Sochorek, Orszulík, Popek, Vícha.