Starší dorostenci deklasovali také Orlovou

11.10.2009, Adam Bagar

Starší dorostence VOKD Poruby čekal na první pohled těžký duel s tabulkovým sousedem - Orlovou. Prognózy se však příliš nenaplnily. Poruba sice měla opět pomalejší rozjezd, ale přesto ještě v první části nasázela čtyři branky, čímž si vytvořila klidný tříbrankový náskok. Ve druhé třetině jsme viděli, i přes porubský tlak, na každé straně po jedné trefě, ale závěrečná dvacetiminutovka byla jasně ve znamení ofenzivních choutek domácích hráčů, kteří svůj gólový účet zakončili opět číslem devět. V posledních třech duelech tak svěřenci kouče Bahníka nasázeli soupeřům neuvěřitelných 26 branek. Bodově nejaktivnějším hráčem byl opět tříbodový Petr Chaloupka (2+1), dvě gólové trefy si připsal Jan Vícha, tři body nastřádal také René Kysučan (1+2). Další utkání sehraje VOKD na půdě Frýdku – Místku.

- 9.kolo ne 11.10.13:30
HC Orlová
9:2(4:1, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 8. Vícha, 10. Chaloupka (Peslar), 16. Orszulík (Němec), 20. Maček (Svoboda, Chaloupka), 24. Kysučan z TS, 44. Vícha (Kysučan), 48. Chaloupka (Franek), 58. Němec (Dominec), 58. Palkovič (Kysučan) - 5. Majola (Divoký), 31. Přívara. Rozhodčí: Schmejkal. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 9:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička – Svoboda, Herman, Peslar, Jasiok, Dusík, Franek - Vícha, Orszulík, Chaloupka, Maček, Němec, Palkovič, Dominec, Lukašík, Kysučan, Hurník.
HC Orlová: Hlavina (od 21. Seifert) – Ondrek, pollak, Maczurek, Mikulenka, Mrozek, Grigel, Weisser, Horák, Kanaloš, Míhal, Smuž, Majola, Divoký, Přívara, Jurko, Klotzmann, Děrgel, Mihal, Florek.

Do utkání vstoupila lépe Orlová, v jejichž barvách mohl už ve druhé minutě otevřít skóre Jurko, ale proti byl výborně připravený Konvičkův beton. V čase 4:31 už byli hosté ve vedení. Zpoza kruhů se napřáhl Richard Majola a Konvička lovil kotouč až ze své sítě. Výbornou práci odvedl také Přívara, který domácímu gólmanovi šikovně překážel ve výhledu. Poruba se dlouho nedokázala prosadit, až v čase 7:44 se prakticky z první šance trefil po chybě hostujícího gólmana Jan Vícha. Orlová měla následně k dispozici přesilovku, která se však pro ni stala nevýhodou. V čase 9:19 totiž prokázal svou neuvěřitelnou formu Petr Chaloupka. Dojel si Peslarův vyhozený kotouč, prohodil si obránce soupeře a před gólmanem nechytatelně zavěsil. V třinácté minutě měl na hokejce zvýšení náskoku Kysučan, ale na konci samostatného úniku nechal vyniknout lapačku gólmana. V čase 15:23 využilo VOKD hned první výhodu přesilové hry v utkání. Němec dostal mezi kruhy přihrávku, jeho střela však mířila těsně mimo pravou tyč, kde stál nikým nekrytý Petr Orszulík, kterému stačilo „jen“ nastavit hůl a ze vzduchu sklepnout puk za záda smutného gólmana. Čas 19:26 a Poruba využila i svou druhou početní výhodu. Tentokrát pálil od modré Svoboda, jehož pokus před brankou tečoval David Maček. Po dvaceti minutách tak vedli domácí vysoko 4:1.

Do druhé části Orlová vystřídala gólmana a hned po několika vteřinách navíc mohla skórovat. Před Konvičkou neuspěli jak Děrgel, tak i dorážející Kanaloš. Hostům dnes vůbec nevycházely přesilové hry, v další z nich ujel René Kysučan, ale byl jasně podražen, a tak hlavní rozhodčí neváhal s nařízením trestného střílení. K němu se postavil sám postižený a přesnou střelou k tyči nedal Seifertovi šanci. Běžela osmadvacátá minuta utkání a v další velké šanci se ocitl Palkovič, jenže z blízkosti branky jen orazítkoval tyč Seifertovy svatyně. Také mezi kruhy číhající Maček byl o několik momentů později neúspěšný, a tak udeřila Orlová. V početní výhodě využil zmatků v porubském brankovišti Vladimír Přívara. Ve 32. minutě dostalo VOKD čtyřminutovou přesilovku, ale více než několik střel od modré, se kterými si Seifert bez problémů poradil, vyprodukovat nedokázala. Na další velkou šanci Poruby se muselo čekat až do začátku minuty sedmatřicáté. Chaloupka opět předvedl své rychlé nohy, poslal puk na najetého Hurníka, ale ten se po nevyužité velké šanci na sebe právem zlobil. Šestou trefu nedokázal přidat ani v dalším samostatném úniku Kysučan, jehož blafák tentokrát Seifert vystihl. Obrana Orlové připomínala v tuto chvíli spíše ementál. O několik vteřin později totiž unikalo úderné duo Maček – Chaloupka proti jedinému obránci, ale opět bez gólového efektu. Když pak v úplném závěru třetiny nezužitkoval dalšího samostatného vniknutí do pásma soupeře Kysučan, byl stav po čtyřiceti minutách 5:2 pro domácí Porubu, která měla utkání pevně ve svých rukou.

Na úvod třetí třetiny si vyzkoušel další samostatný únik Kysučan, ale již poněkolikáté dnes na Seiferta nevyzrál. O minutu později sice domácí dosáhli branky, ale Dominec poslal puk za brankovou čáru evidentně rukou, a tak sudí Schmejkal okamžitě rozpažil. V čase 43:40 už byla na světě šestá trefa Poruby. Smolař utkání Kysučan nevyužil další obrovskou šanci, a tak dopravit puk za bezmocného Seiferta musel až Jan Vícha. Na druhé straně nevyšla hostům spolupráce Kanaloše s Míhalem, po které navíc měla Poruba k dispozici, po faulu na Konvičku, další početní výhodu. Tu také dokázala v čase 47:13 přetavit v gól. Franek pálil od modré, Seifert jen vyrazil, puku se zmocnil Petr Chaloupka, jenž chladnokrevně skóroval. Přesilovou hru si vyzkoušela ve třetí části také Orlová. V ní však proti Konvičkovi neuspěli jak kapitán Horák, tak i obránce Ondrek, jenž trefil jen boční hranu tyče. V čase 57:06 přidal už osmou porubskou trefu Tomáš Němec poté, co mu Dominec naservíroval před branku ideální přihrávku. Porubská „čtyřicítka“ se nemohla mýlit. Uběhlo pouhých šestadvacet vteřin a VOKD přidalo devátý kousek. Kysučanovu střelu Seifert neudržel, puku se zmocnil Vojtěch Palkovič a trefil se mezi betony hostujícího bezradného gólmana. V úplném závěru ještě mohl alespoň kosmeticky upravit výsledek Kanaloš, jenže Konvička včas stačil zaklapnout své betony. VOKD Poruba tak porazila Orlovou suverénně a zaslouženě 9:2.