Starší dorost vybojoval bod

12.12.2009, Gabriela Juříková

Páteční zápas staršího dorostu s předposledním Frýdkem – Místkem se netradičně odehrál na chladnější hale porubského Zimního stadionu. Úvodní buly bylo vhozeno 17.15 a od prvních vteřin se herní taktovky zmocnili hosté. První třetinu ovládli s velkou převahou, když nastříleli tři góly a domácí zaskočeni aktivní hrou soupeře, pouze jeden. Do druhé části zápasu vstoupili lépe domácí borci. Ve čtyřicáté šesté vteřině snížili náskok hostí na jednu branku. Zřejmě našli správný recept na ofenzivní hru hostů, a proto se v polovině zápasu prosadili ještě jednou. A i když jeden gól inkasovali, tak tuto třetinu s velkým vypětím vyhráli 2:1. Poslední část utkání přinesla, kromě tvrdé hry do těla, několik brejků na obou stranách a pouze jeden gól. Šťastným střelcem byl Vojtěch Palkovič , který svou trefou vybojoval domácím bod do tabulky. Soupeři se rozešli plichtou 4:4. Do vánoc odehrají starší dorostenci Poruby ještě tři zápasy. Tuto neděli odjíždějí do Uničova, v pátek 18. 12. na domácím ledě změří síly se znojemskými Orli a poslední body tohoto roku mohou získat v neděli 20. 12. na ledě opavského Slezanu.

- 23.kolo pá 11.12.17:00
HC Frýdek-Místek
4:4(1:3, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Rosypka (Franek), 21. Dusík (Dominec), 39. Kysučan (Palkovič), 43. Palkovič (Orszulík) - 5. Mamula (Králik), 6. Mičulka (Beinstein), 12. Sovadník (Vacula), 37. Mamula (Mičulka). Rozhodčí: Mrkva - Kopřiva, Hrubec. Vyloučení: 6:3, navíc p. Landecký (vedoucí POR) OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Chybík - Svoboda, Herman, Dusík, Jasiok, Franek, Kupčík - Kofroň, Vícha, Němec, Orszulík, Rozsypka, Popek, Palkovič, Sochorek, Kysučan, Dominec.
HC Frýdek-Místek: Bartošák - Chéna, Čahoj, Vašut, Golasofský, Hamhalter, Beinstein, Králik, Mičulka, Fiala, Mamula, Bernátek, Bartek, Havlík, Sovadník, Kurovský, Vacula, Jakubowský, Kurajský.

Kdo nesleduje průběžnou tabulku staršího dorostu, těžko by uvěřil, že na porubský led vyjel předposlední tým této soutěže. Od prvních vteřin byl led plný hráčů Frýdku – Místku. Domácí borci byli jejich ofenzivní hrou evidentně zaskočeni. Hosté byli u puku vždy dříve, snadno se dostávali před domácího brankáře a domácím nezbývalo než si pomáhat fauly. Ve třetí minutě se bránili v dvojitém oslabení a sotva první provinilec opustil trestnou lavici, Adam Chybík ač dělal, co mohl, nestačil pokrýt třetí dorážku z hokejky Jana Mamuly. Hosté se aktivní hrou jako první zapsali do střelecké listiny. Po necelých dvou minutách se za Chybíkem rozvlnila síť podruhé. Porubští se ve snaze rychle vyrovnat, vrhli do útočného pásma, jenže zapomněli na zadní vrátka. Frýdecký hráč Beinstein poslal po získání puku svého spoluhráče Tomáše Mičulku zapomenutého na červené čáře l pěkným pasem do brejku a ten střelou zápěstím nad rameno Chybíka navýšil vedení nad papírově silnější Porubou na 0:2. Frýdečtí byli více aktivní, hodně napadali a nenechali domácí v klidu rozehrávat. Byli důrazní a draví po vítězství. Důkazem byl i třetí gól, který vstřelili v oslabení. Domácí opět propadli ve hře dozadu a tak se soupeř lehce dostal před brankáře. Hráči bojovali za bránou u mantinelu o puk, ten doklouzal k Chybíkovi, který jej chtěl hokejkou odpálit do uctivé vzdálenosti, ale důrazní hokejisté Frýdku – Místku se k puku dostali dříve a nahozený kotouč z hokejky Lukáše Sovadníka propadl brankáři pod paží. Ve dvanácté minutě prohrávali domácí (v tabulce druzí) už 0:3. Jiskřičku naděje dal domácím hokejistům Vladimír Rosypka, který po přihrávce Franka prokličkoval půlku hřiště a byť hákován, umístil bekhendovou střelu přesně a rozvlnil síť za Bartošákem. Do klaksonu oznamujícího konec první třetiny zbývaly tři minuty. Dost času přidat další úspěšné trefy, ale více práce měl pořád domácí strážce tří tyčí. Do šaten odcházeli soupeři za stavu 1:3.

Bylo to druhé bule prostřední části utkání. Michal Dusík nahazoval puk směr branka. Gólman v pokleku chtěl puk zkrotit a zachytit, ale ten se mu svezl po betonech, cinkl do tyče a celým objemem se zastavil za brankovou čárou. Skvělý vstup do třetiny. Co si hráči Poruby vyslechli v kabině o přestávce, vědí jen oni. Ať jim řekl trenér cokoli, hra domácích se malinko změnila. Lehali obětavě do střel a začali Frýdku oplácet stejnou mincí. Účinně reagovali na agresivní útočnou hru soupeře, jenže puk je pořád neposlouchal, jak by potřebovali. Odskakoval všude jinde než by hráči chtěli. Nevyužili přečíslení tří na jednoho, pak Vícha vybojoval ve středním pásmu puk pro našlápnutého Sochorka, který brankáře Bartošáka nepřekonal. Při jedné akci se pravděpodobně puk dostal za hostujícího brankáře, ale rozhodčí neměl ideální pohled do brankoviště a gól neuznal. To rozčílilo vedoucího domácích natolik, že dostal trest a byl vykázán ze střídačky. Dvouminutový trest si za hráčskou lavici odseděl Popek a v tomto oslabení dostali domácí bohužel další gól. Střela Jana Mamuly propadla Adamu Chybíkovi pod rukou. Domácí boj nevzdávali, nepodléhali beznaději a snažili se ovládnout led. Vhazovalo se po pravé ruce brankáře hostí. Palkovič buly vyhrál, poslal puk René Kysučanovi, který okamžitě nahazoval na branku a puk jako žabka doskákal mezi betony za brankáře Bartošáka. Podruhé v tomto utkání domácí snižují na rozdíl jediné branky. Po čtyřiceti třech vteřinách je oznámen konec druhé třetiny za stavu 3:4 ve prospěch hostí.

Byla započata třetí minuta poslední tercie. Orszulik z rohu poslal puk na osu hřiště, Vojtěch Palkovič tvrdou ranou poslal puk nad rameno brankáře a rozvlnil síť za jeho zády. Domácím se podařilo v úvodu třetiny nepříznivý stav srovnat. Porubští už věděli jak reagovat na hru Frýdku, který začínal pomalu ztrácet na aktivitě. Už nebruslil a nenapadal jako v předešlých čtyřiceti minutách. Domácím měli několikrát blízko k vedoucí brance. Palkovič přihrávku zpoza branky nezúročil díky Frýdeckému gólmanovi, který měl lapačku na správném místě, Sochorek dostal pas přes střední pásmo, ale v přímém souboji s gólmanem mířil hodně vysoko. V této třetině měli více ze hry domácí, přesto se i soupeř dostal k několika slibným šancím. Adam Chybík měl štěstěnu na své straně. Střely buď vytěsnil, nebo střelci nedal svým pohybem šanci překonat jej. Porubští po dvou nevydařených zápasech bodovali a i geografický soused byl jistě s bodem spokojen. 4:4 je úspěch pro obě strany.