Odčiní starší dorost předešlá zaváhání v následujících dvou zápasech?

Adam Bagar, 10.12.2009
Starší dorostenci VOKD Poruby v uplynulém týdnu dvakrát překvapivě zaváhali s celky ze středu tabulky a přenechali tak vedoucí příčku Orlům ze Znojma. V následujících utkáních však mají svěřenci kouče Bahníka ideální příležitost poslední dva nezdary napravit. Za soupeře totiž mají předposlední a poslední celek tabulky. V pátek 11. prosince přivítají starší dorostenci na svém ledě hokejisty Frýdku - Místku. Ti sice zaujímají předposlední pozici tabulky, ale v posledních pěti zápasech neprohráli. Zápas se odehraje od 17:15 hod. na druhé ledové ploše. V neděli 13. prosince pak zamíří aktuálně druhý tým tabulky na půdu beznadějně posledního jednobodového Uničova. Tam bude úvodní buly vhozeno ve 14:00 hod. Na domácí utkání jste srdečně zváni, nezapomeňte se ale teple obléknout.

Jak si vedla Poruba v posledních dvou kolech?

HC Orlová - HC VOKD Poruba 4 : 3 (2:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
7. Majola (Přívara), 19. Kanaloš, 38. Szaster (Smuž, Horák), 58. Smuž (Szaster) - 15. Herman (Chaloupka), 20. Sochorek (Jasiok), 25. Hurník (Kofroň).
více o zápase

HC VOKD Poruba – HC Kometa Úvoz Brno 1 : 2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
7. Kysučan (Palkovič) - 8. Lesonický (Křen), 44. Mikulášek (Krunka).
více o zápase

Posledních pět utkání týmu HC Frýdek - Místek

HC Frýdek - Místek – SK Karviná 3 : 1

HC Slezan Opava – HC Frýdek - Místek 4 : 4

HC Frýdek - Místek – Orli Znojmo 7 : 4

HC Uničov - HC Frýdek - Místek 3 : 3

HC Zubr Přerov - HC Frýdek - Místek 1 : 5

Posledních pět utkání týmu HC Uničov

HC Uničov – HC Slezan Opava 1 : 2

Orli Znojmo - HC Uničov 10 : 0

HC Uničov - HC Frýdek - Místek 3 : 3

HC Orlová – HC Uničov 5 : 1

HC Zubr Přerov – HC Uničov 8 : 0

Letošní vzájemná utkání

10. kolo: HC Frýdek - Místek – HC VOKD Poruba 0 : 6 (0:2, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky:
6. Chaloupka, 20. Hurník (Palkovič), 25. Peslar, 47. Chaloupka (Maček), 52. Maček (Svoboda), 58. Maček.

11. kolo: HC VOKD Poruba – HC Uničov 5 : 1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
10. Dominec (Němec, Orszulík) 20. Chaloupka (Maček) 36. Hurník (Maček, Chaloupka) 44. Kysučan (Jasiok, Palkovič) 56. Kysučan - 30. Halla (Řezáč).

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HC Frýdek - Místek: Golasowski (od 17. do 20. Bulawa) - Mičulka, Beinstein, Hamhalter, Fiala, Vašut, Čahoj, Bartek, Jakubowski, Cháňa, Vacula, Sovadník, Mamula, Újezdský, Králík, Kurovský, Bernát, Golasovský, Macháček.

HC Uničov: Hradil (46. Lukáč) - Řezáč, Hodulák, Nedopil, Provaz, Látal, Stanislav, Očenášek, Kamrádek, Doseděl, Chytil, Závodník, Halla, Adámek, Nečesaný, Kondrát.

HC VOKD Poruba: Konvička - Dusík, Herman, Svoboda, Jasiok, Kupčík, Franek - Orszulík, Němec, Dominec, Kysučan, Palkovič, Sochorek, Chaloupka, Kofroň, Hurník, Vícha.

Tabulka a statistiky po 22. kole

Tabulka ligy staršího dorostu po 22. kole

Statistiky hráčů VOKD Poruby po 22. kole

Rozhodčí jsou rovněž součást hry...

Páteční domácí utkání mezi Porubou a Frýdkem – Místkem bude řídit jako hlavní rozhodčí pan René Libiger z Příbora, na čarách se představí dvojice Miroslav Hrubec a Radovan Kopřiva, oba z Ostravy. V Uničově bude v pozici hlavního sudího pan Vojtěch Valouch ze Šumperka, na čáře se představí Stanislav Cik s Ilonou Novotnou, oba z Olomouce.

Dominik Konvička