Špice tabulky se vyrovnává! Poruba padla v Přerově a ztratila druhou příčku

06.11.2016, Gabriela Juříková

Kvůli pořádání turnaje U15 ČSLH Moravskoslezského svazu v RT TORAX ARENĚ, se uskutečnila změna pořadatelství 13. kola Ligy juniorů a po čtvrté za sebou museli porubští mladíci navštívit led soupeře. V MEO Areně Přerov hodinu před polednem zahájili přímý souboj o druhou příčku v tabulce. Na úvodní branku Zubrů odpověděl do pěti minut Michael Hranoš a po první přestávce Porubští otočili stav brankou Jana Bernáta. Jenže i domácí tým uměl okamžitě odpovědět. Dvě branky, jimiž získali Zubři vedení zpět, vsítil Tomáš Zdráhal. Na skóre se do druhé pauzy nic nezměnilo, a to ani při tří minutové hře čtyři na čtyři. Změna nastala těsně po zahájení třetí třetiny, kdy gólman Zavadil inkasoval počtvrté. Za dvě minuty se za jeho zády objevil pátý kotouč a z branky byl trenérem Bahníkem odvolán. Porubské brankoviště po zbytek utkání hájil Kryštof Mrázek a tato změna týmu pomohla. Zubři již žádný puk do porubské brány neprotlačili, naopak inkasovali v oslabení. RT TORAX Poruba využil díky Patriku Golovi přesilovku pět vteřin před návratem vyloučeného Müllera. A protože se ve zbývajících šesti minutách stav utkání nezměnil, Přerov výhrou 5:3 obsadil druhou tabulkovou pozici díky lepšímu skóre. Vedoucí Warrior Brno zaváhal v Havířově, kde přišel o dva body po samostatných nájezdech. AZ po tomto kole ztrácí na porubské juniory dva body.

Liga juniorů - 13.kolo ne 6.11.11:00
HC ZUBR Přerov
5:3(1:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Čechmánek (Müller), 27. Zdráhal (Murla, Budil), 30. Zdráhal (Matuška), 41. Müller (Ministr), 43. Horký (Matuška, Zdráhal) – 16. Hranoš (Kurnik, Gola P.), 25. Bernát (Veselý, Široký), 54. Gola P. (Hranoš, Bialoň). Rozhodčí: Vaněk – Axman, Novotný. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 38:35 (12:6, 14:15, 11:14). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3.
HC ZUBR Přerov: Kanyicska – Budil, Skříček, Smolka, Válek, Murla, Pernický – Ministr, Müller, Čechmánek, Skopal, Blahunek, Pecha, Zdráhal, Matuška, Horký, Galetka
HC RT TORAX Poruba: Zavadil (od 43. Mrázek) – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký – Kurnik, Gola P., Bialoň – Malát, Bernát, Veselý – Prepsl, Slíž, Jendruš